Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Prva očala (dioptrija plus in minus)

Prva očala (dioptrija plus in minus)

Pozdravljeni!

Stara sem 44 let. Prvič v življenju imam težave z vidom, zato sem obiskala okulista, ki mi je pregledal vid Izvid je naslednji:
Vod = -0,75/110=0,9 p-1,0 p
Vos = -0,5/55=1,0 p sprejme dptr.rp.
Dsph desno in levo +1,0
Priporočil mi je očala s progresivnimi stekli.

Optik pa me je opozoril, da bi morala taka očala nositi neprestano, da bi se jih navadila (tudi nekaj znak mi je omenilo, da so se zelo težko navadile nanje, nekatere sploh ne). Zaenkrat ne vidim potrebe, da bi očala nosila neprestano, ker tudi sedaj večino časa lahko preživim brez očal. Imam pa težave z vidom v primeru slabše svetlobe: na daleč trenutno predvsem pri vožnji avta v mraku in ponoči; na blizu pa pri branju zelo majhnih črk, pri branju pri slabši svetlobi, pri preskakovanju – ko gledam nekaj na daleč, potem pa želim prebrati nekaj na blizu. V službi večji del dneva uporabljam računalnik, kjer gledam ekran naravnost in tudi za to mi je optik povedal, da očala, kjer sta kombinirani stekli za gledanje na daleč in na blizu niso najbolj primerna. Večkrat čutim, da imam “utrujene oči”.

Kaj mi svetujete, da bi bilo v mojem primeru najbolj primerno? Strošek nabave očal namreč ni majhen in ne bi rada investirala v nekaj, kar potem zame niti ne bo zares uporabno.

Najlepša hvala za odgovor!

V vsakem primeru je pri takšni dioptriji potrebno nositi očala!

Naj povem, da je dioptrija 0,25 dogovorjena, pri kateri je že prvi korak dioptrije, ko človek zazna izboljšanje (drugače bi določili korak 0,35, če bi pa prej opazili izboljšanje pa bi določili korak dioptrije 0,15).

Lp

New Report

Close