Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika slabsanje vida

slabsanje vida

Pozdravljeni,
Stara sem 41 let.
Do pred dveh let sem odlično videla na blizu in daleč, takrat nekje pa se mi je zdelo, da se mi pred očmi nekako megli in sem šla na pregled. Dioptrija na daleč je bila takrat
Vdo: +1,25 cilindri +0,25/ 110
Vlo: +1,50 cilindri +0,25/60
Pred kratkim pa sem zaradi težav pri gledanju na blizu in prav tako na daljavo ponovno obiskala okulista, izvid za daljavo
Vdo: +2,00 cilindri +0,25/ 55
Vlo: +2,00 cilindri +0,50/65
izvid za bližino pa
Vdo: +3,50 cilindri +0,25/55
Vlo: +3,50 cilindri +0,50/65
Je možno takšno poslabšanje v še ne dveh letih??? Saj še nisem toliko stara, kaj bo potem šele pri starosti 60, 65 let??? Pregled je bil zelo natancno izveden, z refraktorjem in nato s poskušanjem s stekelci, trajal pa je 45 minut in so si res vzeli čas zame…. Zakaj pride do takšnega poslabšanja? Res le starost? Očala sem redno nosila, saj ko sem jih začela uporabljat (pred tem je bil moj vid brezhiben!), brez njih nisem več videla…Zdaj sem se odločila za progresivna stekla, je to dobra odločitev?
Vnaprej hvala za razlago in lep pozdrav

Da, to je normalno, po 40 letu:

http://www.optika-pirc.com/project/starovidnost-presbyopia/

Lp.

Hvala za odgovor, nekaj ne razumem. Namrec ce gre za starostno presbiopijo, kako da se mi vid slabsa na daljavo? Imam nekaj prijateljev, ki imajo ocala za blizinsko delo, razumem, leta … ampak nikomur se ni vid poslabsal na daljavo, pa tudi na blizino imajo najvec +1 ali +1,5,
Pri meni pa je k kratkem casu iz +1’25 narasla na +2 za dalec in na blizino kar +3.50
… pred tem nikoli nobenih problemov z ocmi… kaj lahko sama storim, da se ne bo se poslabsevalo? Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Oboje gre vzporedno. Kdo pa pravi, da se dioptrija za daleč ne spreminja? V življenju se dioptrija za daleč lahko dviga in spušča (in v minusu in v plusu)…

Lp.

New Report

Close