Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika plastična "stekla"

plastična "stekla"

Ali se vam plastična stekla tudi takoj uničijo (jaz imam opraskana po enem mesecu. Občutljiva so na vse – sploh če imajo še antirefleksni premaz. Zdaj so si izmislili še nano čistila za očala (imajo samo ta), ki očala tako umažejo, da jih moram na koncu oprati z vodo in celo detergentom. Končno sem dobila navadno čistilo drugje in je spet ok. Krpice so pa tudi zelo različne kvalitete.

Ko je sin dobil prva očala so me na žive in mrtve prepričevali, da je steklo že povsem ad akta in nevarno za otroke. Sama sem trmarila, da mu ne dam plastike, ker bo v nekaj letih slep zaradi opraskanih “stekel” – jaz pa nimam za plastične, ki bi jih menjala mesečno. Očala dobro nosi že leto in pol, niso opraskala. Veliko in intenzivno športa in prav nič se jim še ni zgodilo. Samo gumi okvir drži dosti umazanije in ga je treba včasih lar z mehko zobno ščetko, ker se toliko umazanije nabere ob steklu. Šipice pa mu moram čistit sama, če hočem da skoznje vidi.

Da o ta novih okvirjih ne govorim – jaz sem imela v pol leta že malo okrušeno barvo (še dobro, da sem izbrala temno in se vidi iz letala). Včasih so bila očala dobre kvalitete – menjala sem jih zaradi slabšanja vida – večkrat samo šipe, zdaj pa je to zelo drago in samo šminkeraj! Kaj pa mislite drugi?

New Report

Close