Forum: Optika

Oči so ogledalo duše. Vas zanima, kako pravilno izbrati očala? Imate težave z lečami? Kdaj je priporočljivo iti na pregled? Na ta in podobna vprašanja boste dobili odgovore na tem forumu.

leče pri borilnih športih

Odgovori Nova tema
Default avatar maja2121 27 Mar 2017 19:39

Lep pozdrav!
Že nekaj časa treniram taekwondo. Sicer imam majhno dioptrijo ( -0,75 -1,00 in cilindri), ampak me vseeno moti, ker na treningih in tekmah ne vidim dobro. Bi bilo pametno nositi leče pri tem športu? Udarca v oko sicer še nisem dobila, ampak vedno obstaja verjetnost, da se pripeti nesreča.
Trenutno nosim očala, ampak me leče zelo mikajo, ker sem se jih naveličala. Se splača imeti leče s tako majhno dioptrijo?
Skrbi me tudi to, če si bom leče sploh lahko privoščila in me zanima koliko stanejo? (mesečne baje 120evrov na leto?)
Za odgovore se že v naprej zahvaljujem!

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Rene 2 Apr 2017 16:14

Leče so odlične za šport, tudi za borilne veščine (mehke).

Seveda je potrebno imeti leče tudi pri takšni dioptriji.

Cene se razlikujejo, povprašajte v prvi optiki.

Default avatar lukap 25 Apr 2017 13:12

Leče so vsekakor najboljša rešitev pri športih. Priporočam ti uporabo mesečnih leč, katere te na leto stanejo 100 € v povprečju. Če se ti bo dogajalo, da ti zaradi udarca kdaj padejo ven pa lahko preklopi na dnevne leče - pa kaj če kakšno zgubiš, saj naslednji dan nosiš nove. So pa sicer dražje.

Če te skrbi cena - 100 € - sam leče ne nosim le 1 mesec, ampak čas podaljša kar za 2 tedna. Sicer slaba odločitev za oko, vendar boljša za denarnico :)

Stran 1 od 1
Na vrh