Najdi forum

Kateri dom za starejše v Mariboru

Pozdravljeni, ne vem če pišem v pravem podforumu ampak nisem našel bolj primernega.

Iščem dom za upokojence za babico, ki več ni zmožna sama skrbeti zase in bi rad vedel, če ima kdo koga v katerih od teh domov:

Dom danice vogrinec
Dom starejših občanov tezno
Dom pod gorco
Dom starejših idila

Zanima kakšno je osebje, so prijazni, potrpežljivi in podobno, kakšna je kakovost oskrbe?

Hvala in lp!

Za prvega spraševalca že zdavnaj prepozno, morda pa za nekoga v prihodnje: Dom Tezno je sicer lep in v dokaj lepem okolju. Zelo si prizadevajo, da se pojavljajo v medijih, zelo se sami hvalijo, zbirajo certifikate, vendar certifikatov se ne da jesti, z njimi se ne dokazuje prijaznost in potrpežljivost. Znajo lobirati in pridobivati sredstva, vendar stanovalci so pogosto lačni, dobivajo nekatera živila, ki jih nihče drugi ne bi kupil, npr. meso, ki ga niti z nožem ne prerežeš, kaj šele, da bi ga jedel. Kosila pogosto brez okusa, količinsko malo, kvaliteta slaba. To so informacije iz prve roke, vendar stanovalci se ne upajo pritoževati, ker je osebje strogo in zamerljivo. Socialna uslužbenka, ki bi morala skrbeti za dobro stanovalcev je stroga in težko dostopna. Če gledaš njihove jedilnike, kot v hotelu, če bereš članke in obvestila, ki jih objavljajo npr. na FB, vse idealno, vendar v praksi je bistveno drugače. Zelo obžalujem odločitev, da je moja mama pristala v tem domu, ker iz zanesljivih virov vem, da je npr. v domu Danice Vogrinec hrana precej boljša, osebje prijaznejše in stanovalci bolj zadovoljni.

 

Mogoče za nekoga prepozno, morda pa za koga še pravi trenutek…običajno na anonimne laži in zavajanja ne odgovarjam, a tole je zares preveč !! V Domu Tezno imam mamo, ki je bila zaprepadena ob tem zapisu saj je tam zadovoljna že 8 let. Hrana je dobra, porcije zadostne; pred korono, ko so jedli v veliki jedilnici, so imeli možnost dobiti celi repete. Pred 8 leti sem za mamo izbrala dom Tezno, ker sem v Domu Danice Vogrinec imela taščo, tasta in teto. Ne poznam razmer v tem domu danes, a takrat je bila bistvena razlika v kvaliteti bivanja in aktivnostih. Danes imajo v Domu Tezno majnše stanovanjske skupnosti, imenovane po cvetlicnih ulicah, kjer gospodinja ves dan skrbi za svojo skupino starostnikov. Mamina veckrat prinese od doma sestavine za peko, kuhanje, jim krasi prostore ob praznovanjih in jim dnevno nudi toplino, ki jo najbolj potrebujejo. Ja in vse to lahko vidite na facebook galeriji doma Tezno in to ni možno zlobirati ali “ kupiti “.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, moram priznati, da nikoli še nisem komunicirala (in tudi nadalje ne bom) na takšen način – z nekom, ki se nima poguma predstaviti, ima pa pogum slabo pisati/govoriti o drugih. Vsekakor se lahko vsak, varno skrit za ekranom, sklicuje na ”pravico/svobodo govora”, hkrati pa se ne zaveda, kje se začne ”sovražni govor” … Na to Vaše mnenje o Domu starejših občanov Tezno me je opozorila sorodnica, ki spremlja in ”všečka” na FB sleherno fotografijo (ki zagotovo ni lažna) moje mame v Domu, kamor je pred tremi leti odšla na osnovi lastne presoje. Več težav z njeno odločitvijo sem imela sama. Odgovarjam predvsem zaradi nje. Da ne bi kdor koli pomislil, kakšno slabo oskrbo ima, da ne bi sama pod vplivom takšnih mnenj kdaj pomislila, kaj jo čaka … Nikogar ne bom prepričevala, da se ne bo bralo kot ”propaganda/leporečenje”. Navedem naj le nekaj dejstev: a) po besedah zdravnika z urgence UKC Maribor mame ne bi imela več (marec 2021), če ji sestre ne bi nudile hitre in ustrezne pomoči; b) mama, ko je pri nas doma, gleda na uro, da gre ”domov”; c) sestre mi pošljejo sporočilo, če slučajno mami zmanjka kakšna malenkost; č) med zaprtjem zaradi kovidne bolezni smo bili v veliki stiski – ja, ni nam bilo všeč, ni nam bilo lahko, a videli smo se na različne načine; d) verjamem, da kdaj komu kakšna hrana ni dobra/okusna itd., tudi doma nam vedno ni; moja mama je izjemno kuhala in pekla in me je vzgojila v duhu, da ”kritizira tisti, ki tega doma niti nima”. Jaz in moja družina smo vsem v Domu hvaležni za skrb, za nego, za mamin nasmeh. Če/ko bo prišlo do kakršnih koli ovir, pa obstaja to, kar je osnova reševanja težav – osebna in odkrita komunikacija. Pa sklepna misel moje pokojne none – Še Bog ni za vse.

Kakršna koli odkrita razprava na to temo bi bila v domu povsem neuspešna, moja mama bi pa zagotovo to čutila. To je edini razlog, da je moje ime prikrito. Nihče me ne bo prepričal, da je za nekoga, ki je za zajtrk dobil kruh z namazom, pri kosilu ob 12h en krožnik hrane, za večerjo dovolj ena štručka in napitek in prav tak meni je pogost med vikendi. Vsak stanovalec doma plača vsak obrok za vsak dan v mesecu in takšni obroki preprosto ne zadostujejo, razen seveda za tiste, ki zares nimajo več apetita ali imajo kakšne zdravstvene težave. Pripraviti starim ljudem meso, ki se ne da niti zrezati, je pa tako ali tako nesramnost.

Ker sta me po mojem prvem komentarju na tej strani dve gospe ostro napadli, čeprav sem pisala o takratnih dejstvih in moj namen nikoli ni bil nekoga kar tako blatiti, z velikim veseljem povem, da se je hrana v tem domu zadnje čase precej uredila in upam, da tako tudi ostane. Morda so pa pomagale tudi negativne kritike.

V dso Tezno  imajo zaposlene z metalni, zdravljm,kar ne daje dobro luč na dom.

Osebe so obolele od sizofrenije in sulutim da te osebe iskoriscajo za. dodatne osluge stanovalcev.

 

V domu Tezno imam mamo pol leta  in bom navedel dejstva neglede na prejšnje komentarje. Za to ceno katero plačujemo je hrana zelo borna. Mama mora dostikrat opominjati ,da še ni dobila zdravila in ji skoraj v obraz ne rečejo da nima prav ji pa verjamem, ker vem,da ima dober spomin. Dogovorov o naprimer za terapije velja samo za eno terapijo potem pa pzabijo. Osebje je vljudno le ,če je blizu kateri svojec.

Sedaj pišem drugič. Od osmih oseb,ki pišejo je sedem z negativnim mnenjem. Sedaj ne vem ali imajo srečo ali pa poznanstva. Zajtrki kruh z namazom in čaj, večerja štručka z Kakavom? Ali je to dobra hrana. Za kosilo ričet z krajnsko ali boranja z mesom. O kranjski ali mesu lahko samo sanjajo. Ne vem ali osebje meso pobere ven. O pogovoru z odgovornim osebjem lahko samo sanjaš, saj so zelo nedosegljivi. Sedaj sem že malo razkuejen glede tega nakladanja,da je vse super.

New Report

Close