Najdi forum

Rabim pomoč oz. nasvet…

Pozdravljeni!
Sestra je bila v aprilu 2014 sprejeta v bolnico zaradi kapi(možganske). Bila je operirana, vendar je prišlo do komplikacij in je ostala nepokretna. Po dveh mesecih je iz ljubljanske nevrologije odšla v rehabilitacijski center na primorsko. Stanje se počasi, ampak res počasi izboljšuje, vendar je še vedno “slabo”. Hranijo jo po cevki, direktno v želodec, so ji pa umaknili kanilo in lepo diha sama. Počasi tudi pove kakšno besedico, kar je napredek, tudi kakšno žličko hrane, seveda pasirane, že lahko poje sama. Desna stran je še vedno hroma, leva pa je kar lepo gibljiva (roka, noga).
S socialno delavko sva “na vezi”, tudi vlogo za dom sem oddala, glede na to, da sem določena za njeno skrbnico. Problem je v tem, ker ne vem, kako naj ji povem, da bo morala v dom, saj še vedno upa, da bo šla lahko domov. Naj povem, da je bistra, da se zaveda, kaj se dogaja in me razume vse, kar ji govorim. Hudo mi je, ker ne vem, kako bi ji pomagala. Vedno sva bili zelo povezani. Je lastnica stanovanja, vendar je v višjem nadstropju in brez dvigala. Želim si, da bi jo lahko vzela k sebi in skrbela zanjo, vendar hodim v službo, ona pa rabi pomoč ves čas. Ali je še kakšna druga možnost, kot dom? Mi lahko kdo kaj svetuje?

Naj ti najprej ulijem malo upanja.Mojega strica je ravno tako kap ,bil je v istem stanju kot tvoja sestra ,a si je z veliko fizioterapije in pomoči lepo opomogel.Po treh letih hodi skoraj sam ,z berglo, ker mu nagaja ravnotežje,potrudi se sam jest -z levo ker je desna roka popolnoma mrtva,govori skoraj normalno-odisno od počutja in vremena.
Seveda je žena doma in mu pomaga,tako da si lahko najameš kakšno pomoč-seveda če se ti finančno izide,a saj je tudi dom drag.A moje mnenje je, da ni človek nikoli tako pogledan v domu kot ga lahko pogledajo svojci.
Vem da je velik zalogaj ,saj sem sama več mesecev pomagala teti ko si je zlomila ramo in ni mogla niti spat v postelji,ko se ji je izboljšalo si je pa polomila rebra na hrbtu.Sicer sem doma tako ,da sem večkrat šla k njej in smo kombinirali z sosedi,a se je uredilo.
Povprašaj malo,obstajajo organizacije,ki ponujajo pomoči pa tudi gospe ,ki bi ji pomagale privat,če nimaš nikogar od svojih.
Pa srečno,vse bo še dobro.

New Report

Close