Najdi forum

Pozdravljeni!
Pred 8 dnevi je mojo babico (71 let) doletela možganska kap. Vzrok naj bi bilo visok pritisk. Trenutno ne more gibati z levo polovico telesa (po njenih besedah naj bi čutila vse, vendar ne more pramakniti noge niti roke, lahko pa premakne prste na nogi). Kar se tiče spomina ter prepoznavanja oseb je vse OK. Stanje se izboljšuje. Danes je njen zdravnik povedal, da bo po vsej verjetnosti v bližnji prihodnosti premeščena na rehabilitacijo v bolnišnico Sežana.

Zanima me ali ima kdo izkušnje z rehabilitcijo svojca v omenjeni bolnišnici?
Katere so še možne ustanove za rehabilitacijo po možganski kapi?
Vaše izkušnje s tovrstno boleznijo.

Hvala in LP

Pozdravljeni PeterP, zanima me kako je sedaj z vašo babico.

Mojo mamo je včeraj doletela možganska kap, tudi zaradi visokega pritiska in ne more premikati leve polovice telesa, ki jo drugače čuti.

___________________________________________________________ <http://ksenija.moj-album.com/>

Bolnica Sežana ima podaljšano bolnišnično zdravljenje. Verjetno ste to mislili. Sicer pa je ta bolnica specializirana za pljučne bolezni, tako da dvomim da bo imela kvalitetno rehabilitacijo.

nova
Uredništvo priporoča

zdravo jaz se 25 letni fant ki sem pri 13letil otrpel cvi(možganska kap).Zdravil sem se v lj na otroški pedatriji približno 3-4 mes nato pa sem bil premeščen na sočo zravn Žal je ta cener v Lj tam sem ponovno shodu in začel normalno gibat saj sem bil čisto hrom po levi srani danes imama idine tezave z fino motoriko in občasne glavobole.V glavnem pa moraš biti pa zelo psihično močan in veliko volje do življenja da se postaviš nazaj na noge.
Dobrodošle so vse podpore največ pa svojih bližnih………….lp

zanima me: imam mamo stara je 85 let in jo je možganska kap, prvič tako , da je zelo težko govorila, peljali smo jo na
nevrološko kliniko so jo slikali , poslali domov brez kakršnih koli navodil, zdravil skratka nič. Čez nekaj dni smo opazili, da jo je verjetno še enkrat , ker ne čuti leve roke in noge. Na spletu smo našli fzfioterapevko, ki nam je razložila par osnovnih zadev in se zelo čudila, da na nevrološki nismo dobili nobenih navodil.
Mene pa zelo zanima, če res ni nobenih tablet , terapije, ker mama nas vse razume in tudi mi njo.., kljub temu , da ona ne more dobro govorit… in toži, da ima nekaj v glavi verjetno jo tišči in zelo ji ugaja , če ji damo hladen obkladek na glavo. Ali so ljudje pri teh letih odpisani…
Ali ji lahko še kje kaj pomagajo. Mi smo skozi z njo , delamo vaje , ki jih je pokazala fizioterapevtka, hodi s našo pomočjo…. Ali je to vse normalno, da ne rabi nič….

New Report

Close