Najdi forum

kdo mora doplacevati DSO

Pozdravljeni,

ceprav ze veliko vem glede tega kdo je dolzan skrbeti za starse, ko ti ne zmorejo vec, pa vseeno me zanima. Moja mama je stara 76 let in ima postavljeno diagnozo frontotemporalna demenca. Zadnje case ni sposobna vec sama niti vstati in pocasi razmisljamo o varstvu v Domu. Zdaj pa me zanima predvsem zakonska dolocila. Mama ima nizko pokojnino in ni lastnica nepremicnin(400 eur) in bi morali otroci doplacevati varstvo v domu (po moje bi potrebovala totalno oskrbo in se cene vrtijo cez 1000 eur). Mi smo stirje, vendar me zanima nekaj. Pred 19 leti nam je umrl oce in je napisal oporoko. Vse je pustil enemu od bratov. V oporoki pa tudi pise, da ima mama pravico dosmrtnega bivanja v hisi (ki je sedaj last brata) ter, da mora on skrbeti zanjo. Kaj v tem primeru moramo po zakonu vsi doplacevati ali vse pade nanj?
Brat je sedaj lastnik stare hise in svoje hise in vse zemlje. On je brezposelen, ozenjen z dvemi soloobveznimi otroci, drugi brat je ozenjen in zaposlen, sestra ozenjena in zaposlena samo ona in jaz zivim s partnerjem v tujini, delam samo 10 ur na teden in imam dva majhna otroka.
Dokler sem bila jaz doma sem jaz skrbela za mamo, ceprav bi moral brat….sedaj skrbiva samo jaz in brat z zeno in otroci ter zena od drugega brata.
Koliko je ta oporoka veljavna, glede na to, da je minilo ze 19 let in smo se strinjali? Kaj v primeru, da bo doplacevala obcina…se nato usede na lastnino brata?

New Report

Close