Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Starejši so modrejši Plačilo doma za ostarele za teto – postopki za ureditev papirjev

Plačilo doma za ostarele za teto – postopki za ureditev papirjev

Pozdravljeni,

Imamo teto, ki nima otrok in moža, ima sestro in brate. Ker ni mogla več skrbeti zase, je šla v dom za ostarele.

Do tega trenutka je za njo skrbel moj oče, brat tete (plačeval položnice doma…) Sedaj pa oče tudi ne more več skrbeti za sestro, zato sta se dogovorila, da bi skrbništvo prevzel jaz nečak.

Teta ima penzijo cca. 300€, ima tudi svoje lastniško stanovanje in nekaj prihrankov. Trenutno plačuje dom 750€. Stanovanje smo dali v najem in dobi najemnine 200€. Razliko do 750€ se zaenkrat plačuje iz prihrankov, ki jih ima, potem ko bi pa zmanjkalo bi pa stroške doma prevzel jaz.

Da prevzamem skrbništvo se strinja tudi teta. Problem je, da je teta že v domu za ostarele in v kolikor ne more plačevati več svojih obveznosti, naj bi ji pomagala občina, ki bi sredstva črpala iz stanovanja, ki naj bi bil po njeni smrti od občine.

S teto sva se dogovorila, da bi prevzel plačevanje njenih obveznosti jaz, po njeni smrti, pa bi bilo njeno stanovanje moje. Ker pa se lahko po njeni smrti pojavijo tudi dediči, ki bi zahtevali nujni delež, smo se odločili, da papirologijo uredimo tudi pravno. Posvetoval sem se že pri notarki, ki mi je svetovala, da se morajo stvari predhodno urediti še na sociali dela.

Kako in kateri postopki so potrebni, da se uredi vse potrebno?

Če mi kdo lahko da kakšno informacijo v zvezi s tem, bi bil zelo hvaležnen.

Lep pozdrav.

New Report

Close