Najdi forum

Plačilo doma za starejše

Pozdrav
Zanimam se za očeta,ki je v domu za starostnike.Pred leti je dal sinu in snahi z notarskim zapisom potrjeno nepremičnino, ki bo v sinovi lasti po smrti očeta.Pogodba je napisana tudi z dosmrtnim preživljanjem očeta.Sedaj pa mora oče plačevati dom s svojo pokojnino,ki pa je nekaj manj od 400 eur,razliko pa plačata sin in snaha.Ta dva ga v dom ne hodita obiskat, mu ne dostavljata oblačil,,skratka nič, kar bi še on moral od njiju dobiti,med drugim tudi kakšno žepnino.Ker sem jaz tudi sin in sem se odpovedal dedovanju, se mi ne zdi smiselno, da bi moral sedaj jaz to nuditi, kar pa tudi počnem, saj se mi oče smili.Tako, da mu večkrat dam kakšen eur in obleko.Zanima me tudi,kako se sploh plačuje dom,kje bi lahko to izvedel,saj je brat pooblaščen na očetovem računu.pa me skrbi,če ga sploh plačuje in da ne bi moral kdaj jaz to poravnavati. Ali je možnost, da očetu ostane od pokojnine kakšen eur,da bi imel za žepnino.Ali lahko oče sam plačuje dom, s kakšnim trajnikom, tako da brat ne bi bil več pooblaščen za dvig njegove pokojnine?Prosim za odgovor,pa vse lepo v novem letu! DECEMBER 14

Podobna zgodba, vsi sinovi, hčere morajo skrbet za svoje starše, dom pride krepko več kot 400 evrov, za nepokretne osebe nad 900 evrov, če se ne plačuje doma se dom takih hitro znebi, tako, da se nimate česa bat.
Tisti, ki je podedoval nekaj in podpisal, piše v pogodbi o dosmrtnem preživljanju je potem to njegovo breme, kateri je lastnik nepremičninena to ga morate opozoriti. Spet ista zgodba tudi iz moje strani.

New Report

Close