Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

Forum za ženske in moške, ki si želijo izvedeti več o modi, trendih, lepoti, ličenju ter negi telesa in obraza. To je kotiček, namenjen izmenjavi mnenj in lastnih izkušenj ter vprašanjem modnim in lepotnim strokovnjakom.

Anja Cajhen

AnjaCajhen

Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.

Laura Sardinšek

Rastejo mi dlake po obrazu, ne vem več kaj naredit

Default avatar

35 letna obupanka

Obupno imam težave z poraščenostjo, tudi po obrazu ( brki, brada ). Kako in kaj naredit ? Denarja trenutno nimam za ne vem kakšne posege.....A ima še kakšna te težave ? Groza, no :-( Sploh ne vem kako partner prenaša pikanje , ko me poljubi ?!?! SRAM ME JE
Default avatar

jaojaojao

Pa kaj se briješ? Mislim no, obstajajo elegantnejše reštive. Laser, vosek, posvetlitev dlačic...
Default avatar

jaojaojao

Pa kaj se briješ? Mislim no, obstajajo elegantnejše reštive. Laser, vosek, posvetlitev dlačic...
Default avatar

ju3

nič nisi napisala, je to novost v tvojem življenju, ali stara stvar.
če so se zadeve začele pojavljat šele sedaj, se obrni na osebnega zdrvanik,a verjetno je kaj z hormoni narobe. pa tudi sicer če se z tem še nisi obrnila na osebnega zdravnika se vseeno obrni, če ne vprašaš ostaneš neveden.
Default avatar

obupana 35

Kaj naj povem partnerju, ko me poljublja in ga pikajo moje dlake ? Saj jih odstranjujem z depilacijskimi kremami , joj, tako me je sram :-( Tudi mati, babica..so poraščene :-( To imamo v " krvi "
Default avatar

gsfddf

Ti je že ena napisala,da pojdi do zdravnika.če ne misliš ,pa pač jamraj naprej
Default avatar

Queen nepr.

Čeprav imaš nekaj v krvi, še ne pomeni, da se tega ne da spremenit. Poskusi najprej zamenjat depilacijsko kremo (a se ti ne zdi to waaay too much kemije za na obraz dajat? nasploh kamorkoli, ampak obraz pa še posebej) za trakce voska. Od balee so fajn pa čist poceni. Zagotovo ti bo držalo dlje, kot pa depilacijska krema. Po voskanju pa možu mal kolonjske ukradi in namaži - uspeh garantiran =)
Default avatar

obupana 35

poskusila sem voskove trake, ja, ampak noben ne potegne dlak ven :-( A katera pozna kakšen res dober izdelek ( voskov ) ?! Ker imam dlake močne kot moški :-( groza
Default avatar

osebni zdravnik

Oglasi se pri osebnem zdravniku in mu razloži težavo, čimprej.

Potrebno je pogledati, kaj je s hormoni, ščitnico ... če je vse to ok pa še vedno ostanejo postopki trajne odstranitve dlak, za kar lahko dobiš napotnico.
Default avatar

obupana 35

Napotnice se več ne dobi, je zdravnica povedala !!! Vlasih je bilo na napotnico, zdaj nič več, ampak samoplačniško
Default avatar

pikioa

obupana 35 je napisal/a:
poskusila sem voskove trake, ja, ampak noben ne potegne dlak ven :-( A katera pozna kakšen res dober izdelek ( voskov ) ?! Ker imam dlake močne kot moški :-( groza
A res ne znaš brati nasvet da pojdi do zdravnika? Ker še vedno klanfaš o voskih in ne vem še čim :/ Potem se pa čudiš zakaj si kosmata.S tem samo še poslabšaš zadevo.če bi bila obupana in bi ti bilo kaj mar kaj je s tvojim zdravjem bi se že zdavnaj spokala do zdr.
Default avatar

obupana 35

Napotnice se več ne dobi, je zdravnica povedala !!! Vlasih je bilo na napotnico, zdaj nič več, ampak samoplačniško
Default avatar

obupana 35

Default avatar

dd

Napotnico? Meni ni niti pod razno tega omenila. Ščitnica ok... v galvnem, znajdi se

Jaz jih pulim s pinceto vsaj 2x na teden. Pa jih imam veliko in temne. Vosek ne prime. laser ni pomagal, sem samo pošteno izpraznila denarnico.
Default avatar

puli53

Puli, puli, puli

Voskaj samo brke, ostalo pa puli s pinceto.
Default avatar

sibella

Iz izkušenj - pomaga edino laser. 6 tretmajev, en na mesec(80 evrov/ tretma), bolelo kot h...č, ampak je vredno vsakega centa in vseh bolečin. Z vsem drugim sem zadevo samo poslabševala. Trikrat sem šla še na obnovitev, enkrat na leto, čeprav je dlačic zelo malo. Pri nas je tudi to dedno, samo nobena ni imela tako hudo kot jaz. Dolgo sem odlašala z laserjem in mi je žal, da nisem šla že veliko prej.
Default avatar

depi

Jaz si jih pulim z depilatorjem.Boli,vendar se da potrpeti.
Default avatar

dd

Uf, dobra si, da zdržiš z epilatorjem na obrazu. Jaz ne morem. Lepo eno pa po eno, zdaj že na pamet, zraven berem časopis ;)

Laser meni po 10 tretmajih ni pomagal skoraj nič :( čeprav se mi še vedno zdi, da je najbolj optimalna dolgoročna rešitev in razmišljam o nakupu tistega za domačo uporabo
Default avatar

sibella

dd, kakšno polt in lase pa imaš? Najbolje je, da imaš temne dlake in svetlo polt, potem je najbolj uspešno. Vem pa, da na žalost pri nekaterih osebah ne deluje, pa ne vedo, zakaj.

Priznam, da sama ne bi upala delat z laserjem za domačo uporabo, ker se mi zdi, da lahko narediš res hudo škodo. Tudi zato sem šla v salon, kjer dela zdravnica in ne kozmetičarka po par urnem tečaju.
Default avatar

delavka76

tudi jaz obiskujem zdravnico ki to delo opravlja z laserjem. Bila sem že 3x , cena je sprejemljiva 20.eurov. Naj bi šla še 2-3 x , vmes pa odpravljava še kožne starostne pege.

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek