Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

Forum za ženske in moške, ki si želijo izvedeti več o modi, trendih, lepoti, ličenju ter negi telesa in obraza. To je kotiček, namenjen izmenjavi mnenj in lastnih izkušenj ter vprašanjem modnim in lepotnim strokovnjakom.

Anja Cajhen

AnjaCajhen

Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.

Laura Sardinšek

Rastejo mi dlake po obrazu, ne vem več kaj naredit

Default avatar

tudi dlakava

Enak problem. Bila sem parkrat na laserju, a mi na obrazu ni šlo nič vstran, tak da je verjetno problem v hormonih. Laser mi je pa ful pomagal na spodnjem delu nog, tam je pa dlak občutno manj.
Se tudi k zdravniku spravljam, ampak kar nekaj odlašam.
Default avatar

5intridesetletnica

Verjetno nas ima kar precej žensk težave s poraščenostjo v zrelih letih in jasno, da gre za zelo različne oblike od blage poraščenosti do zelo hude in trdovratne poraščenosti.
Po moje je največja napaka, ki jo ti delaš ta, da dlake na obrazu briješ oziroma odstranjuješ z depilac. kremo - odstranjuješ le vrhnji del dlake, korenina in sama dlaka se pa na tak način le debelita in zato posledično tam "pika". Sama si dlačice nad ustnico odstranjujem z depilacijskimi trakci za obraz v kompletu imaš tudi robčke s katerimi odstraniš kar ostane od te lepljive smole, ki je na lističih. Dlake so zelo stanjšane in je dovolj, da naredim 1x mesečno ali še manjkrat in je čisto ok (nič ne pika). Vmes si po potrebi kakšno dlačico spulim s pinceto in to je to. Odstranjevanja z laserjem si ne morem privoščiti, če bi imela denar bi si kupila takega za domačo uporabo.
Default avatar

uspešno postrupila

Jaz sem se nadloge povsod, kamor ne sodi, lotila z IPL za domačo uporabo in deluje. Je treba ponavljat in bit vztrajen, ampak po pol leta lahko rečem, da tri četrt dlak ne zraste več.
Super je, ker se pobriješ z žiletko in potem osvetljuješ, sicer na nekaterih predelih malo zapeče, ampak ni prehudo.
V navodilih sicer piše, da ni za obraz, ampak jaz vseeno uporabljam (brez nekih posledic).
Default avatar

ena kosmata

delavka76 je napisal/a:
tudi jaz obiskujem zdravnico ki to delo opravlja z laserjem. Bila sem že 3x , cena je sprejemljiva 20.eurov. Naj bi šla še 2-3 x , vmes pa odpravljava še kožne starostne pege.

Mi lahko poveš kje je ta salon?
Hvala!
Default avatar

Simone Godina

Pozdravljena,

nabavite si posebne trakove za depilacijo obraza ( izgledajo kot ozke folije premazane z voskom). Super poceni in učinkovita zadeva. Z malo več vložka po depilaciji mesta namažite s posebnimi encimi, ki zavirajo rast dlak, uspeh je tu.

Simone Godina Moderator
Antiaging Beauty Coach
AntiageDermoLab
Antiaging centri Ljubljana, Portorož
facebook: Antiaging center
040 291 165
Default avatar

pina4

Jaz sem bila na 3 različnih koncih na laserju - malo razlike pri hitrosti ponovne rasti, učinka pa nobenega. Tako, da vosek in epilxpress krema že kakšno leto - po ene 3 mesecih se že pozna, ker je ful manj dlak na površini.
Default avatar

siniča

Obupanka, saj tudi laser ni čisto trajna rešitev. Je po začetnih terapijah treba še pripravit denar za terapije za ohranjanje zaviranja rasti dlak. Pa še od genetike je malo odvisna tvoja narava poraščenosti in rasti vseh 3 faz dlak. Cenejša, bolj dolgoročna, pa tudi učinkovita rešitev je epilacija (mašinca, vosek, sladkorna pasta) v kombinaciji s preparatom za ustavljanje rasti dlačic. Sigurno bolj ekonomično razporejen strošek.
Default avatar

Simone Godina

Poleg laserja lahko poskusite depilacijo s sladkorno pasto in dodatkom encimov ( epiladerm.si), ne ostajajo pike.

Poleg depilacije tako s trakovi voska kot s sladkorno pasto, se namažite z encimi, ki vam bodo stanjšali dlake in jih uničili, tako da ne rastejo ali a so slabše. Še posebej, ker ste genetsko nagnjeni k močnim dlakam, je priporočljivo mazati z encimi za zaviranje rasti dlak, celo pri moških bradah deluje, tako da je za ženske več kot primerno, lahko nabvite v lekarni, tiste v salonih pa so še močnejše.

Pozdravček,

Simone
Default avatar

1709

Priporocam ti belilno kremo Stap rs, ki jo tudi sama uporabljam za roke in je tuki za obraz..in je hito enostavno in poceni...
Default avatar

necla

Simone, ali je možno kupiti encime tudi če nisi kozmetičarka? Kozmetičnega salona nimam, se pa toliko spoznam, da si ne bi škodovala (čeprav naj ne bi bilo takih stranskih učikov). Zanima me ali resnično pomagajo ti encimi pri poraščenosti, zanimajo me izkušnje in ne tisto kar so objavili na spletni strani. Kakšne rezultate ste opazila in seveda tudi koliko tretmajev je bilo potrebno, da se vam vidi očitna razlika?

Hvala že v naprej
Default avatar

Katjastar

A ti je že kdo reku da utihneš če nimaš kej lepega za reči. Če ti ni tega že kdo reku ti pa jst rečem.
Na tej strani ljudje iščejo dobre in prijazne rešitve ne pa nepotrebne komentarje.
Namesto da pišeš butaste komentarje bi se že zdavnaj spokala iz te strani.
Drugim bi to olajšalo življenje še posebej tistim ljudem ki rabijo pomoč.
PRIJATELJSKI NASVETEK OD MENE.!!!

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek