Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

izpadanje las, pomoč

Default avatar

manca p.

Izpadajo mi lasje,
ima katera izkušnje s tem, kateri šampon uporabiti, da bi se stanje izboljšalo.
Kaj pa v domači lekarni, kakšna semena ipd.?

Hvala za odgovore.
Default avatar

Še ena 908

Aj, meni se zdi, da so mi izpadli vsi lasje, kar jih imam na glavi. Sem brala nekje, da se lasišče tako vsakih par let obnovi. Skratka, eno leto so mi lasje izpadali tako na ful, da sem mislila, da bom ostala plešasta. Pa ni bilo po porodu. Potem pa je vse pognalo na novo.
Mogoče je krivec trimesečna ločevalna dieta.
Pomagalo ni nič.
Default avatar

jepa

Pomagajo baje pivski kvas (se dobi v tabletih v lekarni in specializiranih trgovinah), zmleto neoluščeno proso (ena jušna žlica v jogurt na dan), pa umivanje s koprivo, jajci.

Je pa po drugi strani treba preveriti mogoče hormončke (endokrinologi to preverjajo), paziti na stres in na polnovredno hrano.
Default avatar

Spominčica

Kapsule fitoval in Vichy šampon proti izpadanju las - preverjeno deluje!
Default avatar

lasata

Iz izkušenj ti lahko priporočam fitoval. Sprva kapsule in šampon, potem pa samo še šampon. Zanesljivo se ti bo stanje izboljšalo, če ne gre za kakšno bolezensko stanje.
Default avatar

manca p.

Super, hvala za nasvete.

Bom šla v lekarno.

LP
Default avatar

Boojka

Malo mimo teme, pa vseeno v povezavi....
Zanima me, če ste tiste, ki ste jedle kapsule Fitoval, opazile tudi večjo poraščenost drugje po telesu - bolj močne dlačice po obrazu, bolj močne na nogah....
Pri meni je bilo to namreč kar izrazito. Ne zdej, da bi bila nekaj vidno bolj poraščena, vendar sama sem pa opazila spremembo.
Default avatar

še tale informacija

Če spadaš že v starostno skupino 35+, potem moraš vzeti v zakup, da pri določenih ženskah v tem obdobju že močno pojenja delovanje hormonov kar posledično vpliva tudi na pospešeno redčenje las in izrast manj kakovostnih, tanjših las. Nekaj pridajo tudi geni ( Če imata npr, tvoja starša redkejše lase pa npr. eno koleno bližnjih sorodnikov nazaj).

Pa še glavni dejavnik: stres - ta ruši vsa ravnotežja v organizmu.

v teh primerih ti vsa prehranska dopolnila v obliki kapsul, praha, tablet
žal ne bodo kaj prida pomagale. Je pa že vsesplošno znano, da sta naravni vir vitaminov skupine B kvas in proso. Npr,. proso skuhaš v vodi ali mleku in ga ješ kot samega, ali pa v jogurtu kot dodatek k mislijem, ali v jogurtu z raznim drugimi semeni (laneno, bučno, sončnično, sezamovo).
Default avatar

mona lisa

FITOVAL je zakon!!!
Default avatar

lasata

Boojka je napisal/a:
Ne, tega nisem zaznala. Še vedno sem enako poraščena kot sem bila pred fitovalom. Tudi šamponiram se pod tušem in posledično mi šampon teče po obrazu in telesu. Pozna se samo na laseh, da hitreje rastejo in so bolj bujni. Vse ostalo je kot prej.
Default avatar

tudi s problemi las

Jaz sem bila pri endokrinologu in jemala nekaj let Diane. Nič ni pomagalo in sem nehala s temi hormoni. Sicer ostalih znakov nimam- za endokrinološko neravnovesje.
Jedla sem proso, Fitoval in Vichy kapsule, jemala vitamine za lase, itd....ne pomaga nič.
Sem pa prešaltala na naravno kozmetiko. Sodelovci so opazili izboljšanje, ko sem se umivala lase z milom iz gline.
Zdaj uporabljam naravni šampon, pa posebna mila-trenutno iz agranovega olja, včasim čez noč nanesem to olje ali pa orehovo olje na lasišče.
Več mislim, da se ne da narediti.
Default avatar

Hair

Kdor ima težave z izpadanjem las

Popolnoma naravna terapija

po 3 tednih:

-gost narastek
- iz nekaterih foliklov poganjata po dva las-a
- novi lasje spodrivajo puh, ki raste ob lasni meji, lasišče se \'\"širi\'\"

Za informacije piši na:
[email protected]
Default avatar

janiika

proti izpadanju las je zelo učinkovit šampon Fitoval, ki ga lahko kupiš v lekarni. Govorim iz izkušenj!
Default avatar

vevoni

no men Fitoval šampon ni vreden nič, ker mi je naredil tak prhljaj za znoret- sem si komaj poštimala lasišče. Probala sem tudi kapsule Fitoval pa mi tud niso nič pomagale. Tko da zame Fitoval ni nič vreden.
Sedaj imam šampon od Vishy-a.
Default avatar

Darka

Meni tudi zadnje 3 mesece precej izpadajo lasje. Znovembrom sem si začela prati lase s šamponom Recept proti izpadanju, pa še neki balzam za po pranju - isto Recept. Nič mi ne pomagata. Pri zadnjem pranju sem naštela 480 izpadlih las, kar se mi zdi ogromno. Tu pa niso všteti vsi tisti lasi, ki so se izmuznili v odtok. Mi pa večinoma izpadajo le med pranjem in sušenjem s fenom. Češem se pa itak ne.
Prebiram te vaše pogovore in ne vem, ali se naj odločim še za Fitoval, preden grem k zdravniku.
Default avatar

Ninochka

Pozdravljeni,

Nikoli nisem imela težav z izpadanjem, dolžino imam vseskozi enako in to kar se dogaja zadnja 2 tedna je naravnost strašljivo. Ob pranju mi izpade las vsaj 10x več kot včasih, zadeva je tako grozna da ko grem skozi mokre lase se mi samo lepijo na roke. Strašljivo.

Po naravi imam izjemno goste lase, mogoče sem malo paranoična ampak zdi se mi kot da jih polovica več ni.

Poizkusila bom s prosom, algami, silicijevim naravnim kapsulam in s zelo nežnim šamponom. ( Prej sem si prala z vsem mogočim..)

Pojavil se mi je tudi prhljaj, moje lasišče je trenutno v razsulu.

Kdaj je čas da človek obišče zdravnika?
Default avatar

Eva...

Mene pa zanima če ima katera izkušnje z Foltene Pharma ampule , če ima prosim za mnenje, in če so res tako unčinkovite. Kajti Fitoval kapsule mi niso nič kei pomagale.

To je še njihova stran.: =)
http://www.stiria.si/pages/34

Hvala. ! =)
Default avatar

lasišče

Meni se je lasišče zadnja leta precej mastilo, posledično sem si morala vsak tretji dan (čeprav bi lahko že kar vsak drugi, ampak sem zanalašč malo podaljševala) prat glavo.

Pred tremi meseci mi je kolegica dala za probo Just-ov šampon proti mastnim lasem, ker je kao Just oh in ah in sploh. Še prej mi je povedala,da njenemu bratu ni pomagal., ampak naj jaz poskusim, ker je to izjemno kvalitetno. (?!)
Dva meseca sem ga uporabljala in čakala na učinek....lasišče se mi je tudi po dveh mesecih enako intenzivno mastilo, hkrati sem pa zelo hitro dobila še prhljaj. Tako, da imam sedaj že dva problema. Takoj sem nehala s tem šamponom, hkrati pa ugotovila, da so se mi izredno razredčili lasje in sem kar malce panična, ker imam že od otroštva zelo močne in goste lase.
Sedaj sem kupila Fitoval šampon, losion in tablete, ter upam, da bo kaj pomagalo, če ne pa k dermatologu.

A ima še kdo izkušnje z Justovim šamponom? Sicer ne vem, če je šampon "kriv" tudi za redčenje las, predvidevam pa, da je to povezano z izsuševanjem lasišča, posledično pojavom prhljaja, kljub temu se pa lasje še vedno hitro zmastijo.
Default avatar

silvy hair

berem izkusnje posameznikov glede preparatov proti izpadanju las,sama sem v tej stroki doma že več kot dvajset let in na strankah preizkusila že vse kar se dobi in obstaja pod soncem,glede pričevanja zadovoljnih strank so se najbolje obnesli obliži proti izpadanju v kombinaciji s šamponom ,sem pa res videla poraščenost po uporabi fitoval kapsul,čeprav se mi je šampon zdel kar ok.

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek