Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

ali nosite nosite plašče

Default avatar

Nikoli ne

Še vedno nisem dobila odgovora, ob kakšnih priložnostih oblečete plašč?
Namreč, ne spomnim se niti 1, kjer bi bil boljša izbira kot lepa daljša bunda.
A ga res oblečete samo zato, ker vaša celostna podoba izgleda drugače, morda v vaših očeh bolje?
Je to res edini razlog?
Si kar ne predstavljam tega.
Paziti moraš, da ga ne umažeš ali celo nositi v čistilnico.
Paziti, kje ga odložiš, vsepovsod ni obešalnikov, na kavljih pa lahko izgubi obliko.
Če je daljši se lahko umaže že pri posedanju v avto.
Default avatar

letos in

letos so zelo modni plašči kamel barve, tudi čez koleno, spodaj pa krilo ali hlače in superge vseh mogočih oblik in barv.
Default avatar

PurpleRose

Plašči so moje najljubše oblačilo. Imam jih več kot hlač haha. Najljubši mi je moder, sledi kamel barve, letošnja pridobitev je rdeč. Pa seveda klasična crna barva.
Tiste,ki govorite, da bunda nadomesti lep plašč, se samo tolazite. V resnici res redki vidim na ženski res lepo bundo. Bunda je oblačilo za prosti čas in neprimerna za v službo, če imaš neko resno delo.
Default avatar

če nočeš nočeš

Nikoli ne je napisal/a:
seveda plašč zgleda vedno bolje, razen na smučišču. Kaj tebi ni jasno.
Default avatar

plašč

Nikoli ne je napisal/a:
V plašču greš lahko povsod, v šolo, na faks, v službo, po nakupih, k zdravniku na obiske, v teater, na prireditve, na sprehod. Če je volnen, ti da čisto drugačno toplino kot bunda. Mogoče se hecno sliši, ampak v plašču imam občutek, kot da sem spravljena na varnem, medtem, ko ga v bundi nimam. Seveda estetika tudi igra veliko vlogo. Nobena bunda ali puhovka se po videzu ne more primerjati s plaščem. Mogoče me tudi spominja na čase, ko moda še ni bila za 2x oblečt, potem pa za v smeti.
Default avatar

seveda nosim plasce

Nikoli ne je napisal/a:
To je neprimerljivo!
Ze na kavbojke in bulerje, ce obleces plasc ali bundo, je razlika ogromna, ce se pa lepo obleces, nobena dolga bunda, naj bo se tako elegantna, se ne more primerjat s plascem.
Imam kar nekaj plascev in imam tudi kar nekaj bund, ni primerljivo.

Glede nege in obrabe plasca, ce ni navadni umetni material, je plasc precej trpezen, se ne mecka, ne spreminja oblike, ko ga obesis, se lepo cisti in pac, ko gres v avto, pazis.
Default avatar

Herotica

Nikoli ne je napisal/a:
Oblečem ga, ko mi paše - magari za v trgovino.

Na kavlju ne izgubi oblike v dveh urah no.

Čistilnica - to pa.

V avto sedež tako, da plašč primeš spredaj ... mislim, tudi v dolgi puhovki se ne moreš kar vreči na sedež.

Tudi jaz se v dolgem volnenem plašču počutim kot bubreg u loju. Drugače nosim tudi dolge puhovke.

Mimogrede, imam plašč 100 % volna, črn, vendar ima netopir rokave, ki meni res ne ustrezajo, nikoli oblečen. Prodam za 20 evrov.
Default avatar

Cifra

Herotica je napisal/a:
Katera št?
Default avatar

nosimooo

Nosim plašče. Imam še enega od babice in enega od mame, pa sta oba še čisto spodobna, kljub temu, da ju ne pazim posebno in ju pozimi nosim nonstop že več let. Se usedem v plašču tudi v avto, ga obesim kamor koli je ali celo zložim. Plašči so narejeni iz debelega materiala, ne vem, zakaj bi se mečkali? Material se vedno lepo poravna. Vsake toliko časa ga neseš v čistilnico - če je temne barve je to potrebno manjkrat, če je pa svetel, pa bolj pogosto. Če ne plašč nosiš nekaj sezon za pored vsak dan, se seveda obrabi, ampak saj tudi bunda ni za večno, sicer pa ni treba kaj posebej paziti.
Default avatar

Šivanje

Razmišljam, da si dam zašiti dva, temnega in svetlega. A kdo ve, koliko pride sivanje
Default avatar

pa je šla tema

Ja, pismo rosno, ena fina tema se je končno prijela na tem čveku, pa ste jo prestavili v naftalin!

Ni vam pomoči!
Default avatar

Herotica

Cifra je napisal/a:
Saj res. 36.
Default avatar

Cifra

Herotica je napisal/a:
Sori, zame bi bil pretesen.
Default avatar

MsOlivija

Imam enega od Mure, star več kot 22 let, nošen mogoče 3x. Lep, a neuporaben, ker se vozim z avtom in je neroden za vožnjo.
Default avatar

Herotica

Cifra je napisal/a:
Ni ozek kroj (glede na rokave), so pa rokavi razmeroma kratki - visoki ženski bi bili verjetno prekratki.
Imaš pa včasih na Bolhi kakšen kvaliteten plašč klasičen kroj po zelo dobri ceni. Malo poglej. Kupit novega je pa res kar podvig - če že najdeš čisto klasiko in vsaj 70-procentno volneno blago, je pa tudi cena vsaj 150 evrov.
Default avatar

no-ja

Nikoli ne je napisal/a:
Si prebrala vse odgovore? Potem pa zelo selektivno bereš.....

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek