Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

Vožnja in petke

Default avatar

Bronija

V koliko visokih petkah, oziroma debelih podplatih, se še da normalno vozit avto?
Default avatar

Japajade

Avto lahko vozis le v navadnih cevljih. Ce te ustavi policija in te vidjo u petkah dobis kazen! Prav tako ce vozis poleti v natikacih ali bosa!
Default avatar

Takole je

Japajade je napisal/a:
Pri nas ni praksa da kaznujejo. To edino v primeru prometne nesreče. V sosednjih državah pa je kazen, brez pardona.
Default avatar

Preobuvanje

Če nimaš avtomatika pete podrsaš. Čevlji so grdi in uničeni. Predlagam da se preobuvaš za vožnjo. Drug razlog za preobuvanje je varnost.
Default avatar

od letos prepovedano

Od letos je "uradno" prepovedana neudobna obutev (visoke pete, natikači) za vožnjo avtomobila.
V praksi sicer zaenkrat še opozarjajo. Kaznujejo pa v primeru nesreče.
Ampak, čakati nesrečo, da dobiš kazen...
Ne bi raje preventivno ravnali in se za vožnjo normalno udobno obuli (saj ima vsak avto prtljažnik, pa vzemite s seboj kakršno koli obutev)
Default avatar

Alenny

Preobuvanje je napisal/a:
No daj, kako si pa lahko 10x na dan preobuvaš kakšne ozke škornje ali pa tiste čez koleno.
Default avatar

eh no

od letos prepovedano je napisal/a:
Ne piši bedarij!
Kje piše, da je uradno pa to zdaj prepovedano?
Default avatar

Preobuvanje

Alenny je napisal/a:
To pa ne vem, ker ne hodim na zabave.
Default avatar

seveda ne

Japajade je napisal/a:
No seveda ne dobiš kazni, če voziš v visokih petah.
Bi morala pa to vsaka ženska zase vedet, namreč če lahko varno vozi v čevljih s peto.
Sama visokih pet (več kot cca 5 cm) ne nosim in s takimi vozim brez problema. Ne nosim niti debelih podplatov.
Se pa preobuvam poleti, če imam obute kakšne natikače/japanke, v ta namen imam pod sedežem ene stare balerinke, za vozit so čisto ok.
Default avatar

Seveda da

seveda ne je napisal/a:
Seveda jo lahko dobiš https://sobotainfo.com/novica/slovenija ... -120-evrov
Default avatar

Monyča

Vozim v vsem kar imam tisti moment obuto. Mi niti na misel ne pride, da bi se stalno preobuvala. Pri hiši imamo tri avtomobile, torej naj bi imeli še v vsakem po eno omaro čevljev, bla, bla, bla.
Debel pdplat 5 cm na natikačih, 10 cm petke na čevljih in škornjih, brez problema. Tudi tovornjak sem prestavila po dvorišču v visokih petkah. Tako, da ni panike, kakor se navadiš.
Default avatar

Kr enka

Monyča je napisal/a:
Tako se boš vozila do prve nesreče, potem pa te bo mogoče srečala pamet in boš začela drugače razmišljati.
Default avatar

Monyča

Mene nič ne moti, pa naj bodo to nizki čevlji brez pete ali pa škornji z debelim podplatom in visoko petko. Sem se navadila tako vozit, je pa res, da imamo samo avtomatike.
Default avatar

Alenny

Preobuvanje je napisal/a:
Default avatar

Ni ti sploh mar

Alenny je napisal/a:
Zakaj pa ne.
Tud desetkrat, če je potrebno.
Za varnost sebe in drugih.
Mi pa že iz tvojih zapisov vemo, da ti je za druge malo mar.
Default avatar

Alenny

Ni ti sploh mar je napisal/a:
Ne ni, zakaj bi mi pa bilo?
Default avatar

Claudya

Nikoli se ne preobuvam. Vozim v vsem, tudi v petkah in z debelimi podplati. Najraje pa v balerinkah in teniskah.
Default avatar

miles

Bronija je napisal/a:
Če si v njih seksi ne dobiš kazni. ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

Pridigar sp

Vse pametne dokler ni treba hitro zavirat pol pa so fender benderji po celovški.
Default avatar

Ni ti sploh mar

Alenny je napisal/a:
Ti še sama sebe ne prenašaš!

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek