Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Matični mleček pred IVF

Matični mleček pred IVF

ŽIVJO,

počasi se pripravljam na IVF postopek,pa me zanima ali je katera od vas jemala matični mleček original od čebelarjev in kakšno dozo?

Poleg tega pa jemljem še folno kislino…

Ali je po vaše potrebno jemati še kaj za dobre celice in pripravo telesa na IVF?

ŠE TO:matični mleček jemljem na žličko…je treba kar stisnit zobke…ta reč je res obupnega okusa..

ampak…vse za plusek…čau čau

Pozdravljena!

Jaz sem ga jemala v postopku IVF in je bil rezultata zelo dober, sem pridelala 25 celic in potem od tega 13 zamrznjenih zarodkov.
Mislim, da je folna kislina in matični mleček dovolj. Ni dobro, da preveč vsega naenkrat jemlješ. Upam, da nisi kupila matičnega mlečka v lekarni in da ga imaš od kakega čebelarja, so boljši.
Jaz sem ga vzela vsak zvečer z plastično žličko. Na koničko žličke sem si ga zagrabila in pod jezik.
Kdaj pa imaš punkcijo?

Lp

živjo!

super,hvala za nasvet…ja kupila sem ga od čebelarja in je ta prav,,,;)

jemljem ga zjutraj na enak način kot ti…sem pa šele pred pogovorom v drugi postopek tako da sem se pridno lotila jemanja prej…

…upam na dobre celice…

a je tebi tudi obupnega okusa…no saj se navadiš,pa vseeno:))lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav!
Sem zasledila vašo temo in se malo po internetu pozanimala o matičnem mlečku in se tudi sama odločila, da ga začnem jemati. Sem ravno na začetku 2. IVF in upam, da bo pripomogel k boljšim celicam. Prvič sem jih imela le 4. Mislim, da škodit ne more saj naj bi imel tudi ogromno drugih pozitivnih učinkov. Bomo videli. Danes nabavila, jutri začnem in poročam kako bo. Lep pozdrav vsem!

Matični mleček bi naj pozitivno deloval na neplodnost. Izkušnje žensk, ki dolgo niso mogle zanositi (seveda ob nepojasnjeni neplodnosti), so v roku 2 mesecev zanosile. Tudi sama sem ga nabavila za boljše celice pred ivf.

Pozdravljene! Zdaj že skoraj deset dni jem matični mleček in morama rečt, da se na okus nikakor ne morem navadit. Groza. Pa sploh nisem preveč občutljiva in vedno poskusim vse, ker me zanimajo okusi različnih stvari, ampak to mi pa nekako ne sede. Vedno moram imet nekaj zraven da poplaknem, ker me dobesedno dvigne. Ampak bom vztrajala in upala na pozitivne učinke.

Tudi samam sem nabavila matični mleček pred zadnjim postopkom in rezultati so bili odlični. V prejšnjih postopkih sem imela le 1-2 zarodka, va zadnjem pa kar 12. Je pa res, da sem jedla tudi ogromno drugih dodatkov. Vsekakor priporočam matični mleček.

živjo…

matični mleček,ki je originalen in ga daješ pod jezik je OBUPEN!!!!!

tudi jaz se ne morem navadit na ta okus in mi dobesedno obrača…ampak potrpimo!!!!

kakšno dozo pa jemlješ,luana?

a je še kateri mleček pomagal pri zanositvi?

lp..

Punce kako vas razumem. Tudi jaz imam toliko težav. Danes sem poskusila “ne-dihat” :)) in je šlo komi komi. Res upam, da bo pomagal. Jemljem ga 1 teden, pikam se pa šele nekaj dni. Upam, da nisem začela prepozno in da bo res kak učinek.

hanahx- jaz jemljem le eno žličko dnevno-tisto ki je zraven pakiranja. Imam namreč mleček od medexa, saj ne poznam kakšnega čebelarja in nisem imela časa iskat, ker sem bila že v postopku in sem hotela začet čimprej. Mi je v lekarni rekla, da je ena žlička dovolj(1g), čeprav sem nekje zasledila, da naj bi za neplodnost zaužil nekje 5,5g na dan vendar razporejeno čez cel dan. V glavnem, v torek imam punkcijo in bomo videli koliko celic bomo pridobili in kako bo naprej. Zaenkrat na uz kaže 100%boljše kot v prvo!
Le okus bi res lahko bil boljši in zdi se mi da se celo večnost topi pod jezikom.

54321, ali lahko napišeš kaj si še jemala (poleg matičnega mlečka)? Hvala 🙂

Jaz sem ga sicer jemala pred in med prvim postopkom, pa nisem opazila nobenih posebnosti…

g.g., jemala sem cell food, maco, ashwagando, matični mleček, b complex, cink in selen. Mogoče je bilo še kaj, ampak se ne morem spomnit. Pa prehrano sem čisto spremenila- nič bele moke, belega sladkorja. V temi Uspelo nam je sem septembra 2013 malo več napisala, zdaj sem že malo pozabila.

živjo,

zgleda da je res čudežen tale mleček in zato tako dragocen…jaz jemljem mleček že mesec pred drugim postopkom ,poleg pa še folno kislino…v prvo ni šlo in pridelala le dve celici..imam pa le na desni delujoč jajčnik…in v prvo je bilo dosti praznih foliklov..res upam,da bo tokrat boljše…no,saj slabše skor težko:(

ok in sedaj malo butasto vprašanje,ampak vas vprašam…a pustite da se raztopi pod jezikom ali ga počasi pogoltnete…ker jaz več kot tolko ne zdržim in ga pogoltnem in splaknem:)))

pa za čez pojem še eno žličko medu,da mi popravi okus!!!!pa gre!

hehe…no,pa javite kako se vam bo obrestoval trud!in čimveč lepih celic!!!!!!!

Jaz sem začela z jemanjem matičnega mlečka od Medexa, ki je v raztopini in je dobrega okusa. Nevem pa kolko je učinkovit in kolko mlečka sploh vsebuje. Definitivno pa, ni ga čez domačega mlečka. Ko tega spraznim bom začela mlečkom domače pridelave.
Torej tiste, ki ne marajo okusa in jim je vseeno ali je domače al ne, naj poskusijo od medexa, ker je okus sladkast.

V prvem postopku sem jemala samo fertilap, pridelala 11 celic, 8 oplojenih. V drugem postopku sem jemala matični mleček, propolis, med, B komplex, sadne in zelenjavne kašice, oreške, semena…sem pred punkcijo in so mi zrasli celi trije folikli, tko da…..

torej je matični mleček ipd. učinkovito…o tem več ni dvoma!

Puncee moje jaz jemljem od Medexa matični mleček v kapsulah/pogovarjala sem se z predstavnico Medexa in je rekla da lahko ješ matični mleček v kapsulah dve na dan in velja isto kot da bi kupu ampule(ki so pa dražje). Lahko se pije neprekinjeno tudi v nosečnosti je priporočljiv. Jaz od kar ga pijem imam dobre rezultate in tudi imunski sistem je dosti boljši=)

Pozdravljene! Evo punkcija za mano in počasi mi gre na boljše. Kot rečeno je to moj drugi postopek in sedaj sem jemala in ga še jamljem matični mleček, čistega 1g na dan. V prvo sem pridelala štiri celice, tri oplojene samo ena uporabna, sedaj v drugo sem imela 12 celic, v nedeljo pa greva na transfer, kjer izvem kakšen bo rezultat. Ampak sem optimistična.
Me pa zanima če katera ve, ali lahko mleček uživam tudi po transferju? Bom pa za vsak slučaj vprašala v nedeljo tudi zdravnike!
Poročam kako bo v nedeljo! Pozdrav do tedaj in pozitivno naprej do pozitivnega rezultata!

Seveda ga lahko jemlješ tudi po pozitivnem test.Jaz sem ga jemala tudi v nosečnosti.

luna
Prej vsega kakšne si folikle imela,a jih je bilo velik???
kako je bilo na transferju,koliko je bilo oplojenih??
Imava slično situacijo ,prvi postopek tudi pri meni 6 celic in ena slabo oplojena ustavita .
Zdaj jemljem mleček in me v petek pričakuje punkcija

New Report

Close