Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Re: Izkušnje in uspešnost z Aspirinom 100

Re: Izkušnje in uspešnost z Aspirinom 100

Punce zanima me, katerim je uspelo zanosit ob jemanju Aspirina 100, kakšne so vaše izkušnje. Nekaj sem že brala o tem, tudi na tujih straneh in naj bi pospešil prekrvavitev jajčnikov in maternice. Mene zanima predvsem učinek pri vgnezditvi zarodka. Hvala v naprej za odgovore

Ma kaj prav nobena ni jemala aspirina 100 po ET?

Jaz sem ga jemala. Sicer se ne spomnim koliko časa. Ampak je ratalo. Kasneje sem začela obilno krvaveti, kljub temu da je bilo s plodkom ok (srček, velikost) je šlo vse naprej. Potem kasneje sem se spraševala, če je mogoče Aspirin 100 kriv za tako krvavitev (ok, mogoče ne bi bila tako močna)… Ne vem, če ga bom še kdaj pila, ali pa… Še nisem odločena.

nova
Uredništvo priporoča

jaz se pripravljam na donorsko celico na češkem, in ker sem imela dva splava so mi predpisali 50 mg sredi dneva skozi en ciklus prej, neham pred menstro

g.g. malo sem o tem brala tudi na tujih forumih in baje, da naj bi preprečeval splave, lahko da tebi res ni pasal, ampak tako piše in se o tem govori. V tujini so delali tudi raziskave in ugotovili da naj bi bil uspešen pri vgnezditvi zaradi bolje prekrvavitve maternice.

Koleska, torej preden začneš s postopkom ga moraš nehat pit? So to morda razložili kako funkcijo ima? Pri nas so ga predpisovali po ET, nevem zakaj taka razlika od klinike do klinike.

Pikavelika, ja vse je možno. jaz sicer nisem zaključila s tem, da je on povzročil krvavitev, pomislila sem pa vseeno.
Da je za boljšo vgnezditev sem tudi jaz brala in sem ga zaradi tega tudi jemala. Če je pa kakšna žilica v maternici počila, je pa verjetno Aspirin povzročil to, da je še bolj ‘popuščala’. Ne vem, o vsem sem razmišljala…

Ja saj ti verjamem, da si razmišljala o vsem možnem, tako tudi jaz razmišljam zakaj ni uspelo. Jaz ga bom v postopku z zamrznjenčki poskusila, nimam kaj zgubit. A ti morda veš kdaj naj bi se ga začelo jemat, po ET, prej?

Jaz sem ga šele 1 dan po ET. Prej nisem zaradi punkcije.

Trije postopki, po vseh treh punkcijah sem jemala aspirin 100, vedno velik, debel minus. Pa celice pri meni niso problem, samo zarodki se ne vgnezdijo, tako da ne vem, če je kaj na tem aspirinu…

Nekaterim očitno pomaga, nekaterim pa ne. Kaj bi pa lahko naredile, za boljšo vgnezditev? Pri meni tudi celice in potem zarodki niso problem, imam tudi zamrznjenčke. Samo me pa res jezi, da medicina zmore nadzorovat, vse do ET, kar se po ET dogaja pa nihče nima pojma, kljub temu, da je medicina toliko napredovala in še napreduje. Zanima me tudi kako zgledajo postopki v tujini ali je tam enako.

Pikavelikaaa.. ti si pa čist v raziskovanje padla=) hehhe.. Ko zveš novičkee sporoči;) =*

pikicaa1….ja tako mi je težko stat križem rok in čakat da bodo zdravniki kaj povedali, nisem tip ki čaka in nič ne naredi. Na žalost si moramo same pomagat in kaj naredit, zdravniki nam ne bodo povedali kaj moramo jest, katere vitamine moramo pit, da pomaga tudi akopunktura itd, alternativna medicina pri nas ni priznana in tako naši zdravniki poznajo samo zdravila in to je to. Sigurno obstaja nek razlog, zakaj ne moramo imet otrok in če zdravniki odgovora ne poznajo ga moramo najdet same :)…itak da javim, to veš 😀

Obstaja masaža za boljšo prekrvavitev maternice: https://www.youtube.com/watch?v=UpJLfLHe0B0

Ne vem ali zaradi tega ali pa kar tako… meni se je zdaj v 3. postopku endometrij hitro zadebelil pa hitro sem reagirala na hormone. Npr. v postopku prej sem imela punkcijo 12 dan, zdaj v tretjem pa 9 dan.

g.g…..koliko časa si pa izvajala to masažo, vsak dan al samo pred postopkom? Jaz sicer masiram vsako večer noge, ma trebušča pa ne, tako da je dobro poskusit 🙂

Jaz sem vsak dan do punkcije (nisem pa dolgo, mogoče vse skupaj 14 dni).

g.g., no jaz sicer ounkcije ne bom imela, grem po pingvine v spontan ciklus, tako, da bom poskusila z temi vajami takoj ko dobim nestro in grem po pingvine. Sicer jaz imam endometrij vedno debel, ma bom poskusila. 🙂

Saj jaz tudi nimam problemov z endom. pa sem vseeno probala. Saj veš da na koncu vse sprobamo, samo da rata 😉

Živijo, dekleta,

glede na to, da sem še nedolgo tega bojevala vašo bitko, sem se odločila, da svojo izkušnjo delim z vami.

Z možem sva se trudila zanositi štiri leta. V času zdravljenja neplodnosti sem bila na histeroskopiji in laparoskopiji, (imela pregrado, katero smo uspešno odstranili, imela endometriozo, katera naj bi po opažanjih ginekologa, ki me je operiral, ne bila v celoti odstranjena), dvakrat sem šla na IVF, kar zopet ni obrodilo sadov. Otrok še nisem imela, zato me je z vsakim neuspehom vedno bolj skrbelo, ali bom sploh lahko kdaj zanosila. Potem se je zgodilo, da sem med bivanjem v tujini čisto slučajno zdravniku za žile (prej sem namreč imela strdek v nogi, zato sem bila na kontroli) omenila, da se trudim zanositi, nakar me je ta nemudoma napotil na preiskave krvi, ki naj bi ovrgle ali pa potrdile sum na eno izmed motenj strjevanja krvi. Čez deset dni sem dobila rezultate, ki so pokazali, da sem homozigot na MTHFR C677T. Gre za mutacijo, ki lahko do določene mere onemogoča presnovo in absorpcijo folne kisline, prav tako pa lahko povzroča hitrejše strjevanje krvi. Posledično sem po navodilu zdravnika takoj začela z jemanjem aspirina 100 in Femibiona (kolikor vem, je ta edini pri nas, ki vsebuje metafolin — aktivna oblika folata, ki je telo pred absorbcijo ne potrebuje presnavljati) in po naravni poti zanosila še isti mesec. Naključje? Ne vem. Vem samo, da kljub prizadevanjim vsa štiri leta nisem videla pluska, potem pa se ta pokaže že po slabem mesecu jemanja aspirina 100 v kombinaciji s Femibionom.

Z aspirinom 100 sem potem po navodilu ginekologinje nadaljevala do 26. tedna nosečnosti. Danes sem mama čudovite 5 mesečne deklice.

Vsem dekletom, ki se spopadate z neplodnostjo, želim veliko poguma in pozitive 🙂
Srečno!
A.

anica 12….prvo želim veliko sreče tvoji novi družinici, jaz sem namreč prvič ugledala + v prevem IVF, žal IMN, sedaj sem bila v drugem pa je bil velik -…imam pa še 4 pingvine po katere bi šla septembra in sedaj malo študiram kaj bi do takrat lahko še naredila, da bi vspelo. Morda se preveč obremenjujem, ma se tudi jaz trudim že 3 leta in sem stara 34, tako da me čas lovi :). Razmišljala sem, da bi poskusila s Aspirinom 100, vendar se bojim, da bom naredila več škode kot koristi, če je z mojo krvjo vse ok. Zato sem razmišljala, da bi šla naredit en hemogram? A je dovolj, kaj so tebi testirali, da so ugotovili strjevanje krvi? No midva, sicer lahko še po naravni poti, ma se s tem več ne ubadam :).. Hvala ti za odgovor

Pikavelika, generacija 😉

Jaz sem dala postopek na stranski tir, sploh ne razmišljam o tem. Že preveč živcev sem izgubila.
Septembra sicer grem v postopek, ampak bolj na izi 🙂

anica12, čestitke 😀

New Report

Close