Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ambulanta za neplodnost v mariboru

ambulanta za neplodnost v mariboru

Pozdravljene!

Tako, tudi jaz se vam pridružujem na forumu neplodnost. Nikoli si nisem mislila, da bom imela težave z zanositvijo. Nažalost težave so. Ker imam neredne menstruacije in s tem tudi odsotnost ovulacij, mi je ginekolog napisal clomid. Jedla sem ga tri cikluse, vedno spremljana z uz. Ovulacije so bile. Nažalost do zanositve ni prišlo. Dobla sem napotnico za ambulanto za neplodnost. Zanima me kako dolgo se čaka na prvi pregled v mariboru. Kako poteka prvi pregled oz. kaj vse zajema?

LP

Čisto sveža informacija. Moja prijateljica se je naročila v MB na prvi pregled prejšnji teden in dobila datum sredi septembra. S seboj mora imeti vse izvide, če jih ima in napotnice zase in partnerja. Prvi pregled zajema posvet, pregled izvidov in dogovor na preiskave. Najprej daš kri, partner spermiogram in opraviš ultrazvok. Lahko ti delajo že prvič ko si tam, lahko boš naročena, odvisno kdaj imaš menstruacijo.

Midva obiskujeva že tri leta neplodnostno ambulanto v MB. Kako dolgo čakaš na prvi posvet je odvisno h kateremu zdravniku greš, vsi nimajo iste čakalne dobe. Midva hodiva k prof. Vlaisavljevič, ki je super zdravnik. Tudi ostali so super, še posebej Reljič, pravi strokovnjak, mi je delal THL pod lokalno anastezijo in se sploh nisem mogla načudit, da čisto nič ni bolelo. Pri prvem obisku je bilo pri nama tako, da smo se malo pogovorili, s partnerjem sva dobila napotnice za osnovne preiskave krvi, partner za spermiogram, jaz pa za uz in kri ob določenih dveh ciklusa. Mogoče boš lahko kaj takoj uredila, če bo pravi dan v mesecu. :). Naprej pa boš tako videla kaj bodo pokazali izvidi. Pri vseh je drugače.
Če imaš kakšno vprašanje pa kr vprašaj imam kr nekaj obiskov, preiskav in še česa za seboj v mariborski ambulanti za neplodnost.
Pa veliko sreče.

nova
Uredništvo priporoča

zdravo,

soncek32, rada bi te prosila za nasvet. ker sva tudi midva že bila v ambulanti in sem dobila kar nekaj napotnic, mi za 2 ni cisto jasno.

2-5 dan monitoring in 10-14 dan UZ

ena sestra mi je rekla naj najprej poklicem za monitoring in nato se narocim na UZ…
druga sestra pa pravi da moram najprej na UZ?

V kaksnem vrstnem redu si ti opravila preiskave?

najlepša hvala za odgovor..

nina

NinikaF,
sem videla, da so ti punce na drugi temi že odgovorile. Jaz monitoringa nisem imela. Imela sem samo tak ultrazvok, ki ga moraš opravit med 10-14 dnem. Ker takrat pogledajo, če imaš ovulacijo.
Sem pa prepričana, da ti bodo sestre na kliniki odgovorila, tako da jih kr pokliči. Jaz sem velikokrat pisala tudi preko mail, ker jih po telefonu malo krat dobiš, je skoz zasedeno. Čeprav jim nisem nikoli zamerila, da je bilo zasedeno, saj ko jih uspeš dobit si res vzamejo čas in ti prijazno na vse odgovorijo.
Tebi in vsem ostalim želim vse dobro.

sonček32
zanima me ko se naročiš v ambulanto za neplodnost v MB, kaj moraš po pošti potem poslati napotnico ali jo lahko sabo prineseš ko prideš na prvi posvet.Zanima me tudi ko so opravljene vse preiskave koliko časa se čaka na konzilij in potem do postopka IVF.
Ja pa še to me zanima ko se po tel.naročiš za prvi posvet ali moraš povedati h kateremu dr. želiš, koga mi predlagaš?

Hvala!:)

JanjaC
poskusila ti bom odgovorit. Jaz sem napotnico prvič prinesla seboj. Samo mislim, da je sedaj neki novi zakon, da jo je treba poslat prej. Ne vem točno. Sigurno ti bodo povedali. Na prvi posvet se čaka, res vsaj 6 mesecev, ker imajo zelo veliko gužvo. Moj zdravnik je prof. Vlaisavljevič, je res super, ampak je zelo veliko odsoten, tako da vedno ne prideš k njemu. To mi ni bilo najbolj všeč. Dr. Reljič mi je delal THL, je tudi super zdravnik. Drugih ne poznam. Ker ima moj partner azoospermijo, sva kandidata za darovano spolno celico, zato kako potekajo postopki v UKC Maribor, ti ne znam povedat.
Pri nama je šlo kr hitro, vendar sva si sama vzela veliko časa, preden sva se odločila za darovano celico v tujini in potem vse ostalo.
Jaz bi ti vsekakor priporočala prof. Vlaisavljeviča, čeprav ima vrjetno največjo čakalno dobo. Drugače,pa kr pokliči v ambulanto, sestra Jasna je zelo prijazna in vedno pripravljena pomagat. Pa ne obupaj, ker imajo veliko krat zasedeno, ampak to samo zato,ker ko jih dobiš na telefon, se ti res posvetijo.
Če se imaš kakšno vprašanje, pa kr vprašaj.
Želim ti vse dobro.

Pozdravljene!

Tudi jaz obiskujem ambulanto v mb. Jaz sem s seboj prinesla napotnico tako da je nisem pošiljala in sem tudi bila pred kratkim tam in sem videla da jih kar s sabo nosijo.
Sestre so zelo prijazne in poskušajo pomagati in odgovoriti na tvoja vprašanja. Zdravniki so pa zelo vredu vsi, jaz hodim k prof. Rljiču. Pri meni je šlo zelo hitro ker imam miome, sem morala najprej na operacijo v aprilu, ki so jo vodili trije njihovi zdravniki z prof Reljičem, po tej operaciji se je moralo vse celiti 6 mesecev in septembra sem že bila na prvem ivf. Na žalost je bil neuspešen in ker sem imela rahle probleme sem morala počakati 3 mesece da sem prišla na ponovni pregled k njim in ker narava ne čaka sem dobila menstruacijo ravno za staro leto. Sem poklicala in smo se dogovorili za pregled. Sedaj imam v varstvu pingvinčka in čakam +.

Ker sem kar velikokrat na uz in različnih posvetih v ambulanti zaradi problemov, sem spoznala ogromno žensk tam. Veliko se jih je prestavilo iz lj in postojne v mb ker so tu bolj človeški in vedo kako težko je če imaš probleme z zanositvijo. Tak odgovor dobiš skoraj vedno od parov, ki so bili v lj in postojni.

Punce hvala za odgovore:)
Še nekaj me zanima ko jih pokličeš po tel.koliko časa se čaka na prvi posvet:)

Hvala:)

Midva sva čakala 3 mesece (od oktobra do januarja).

maja p hvala!
pri katerem ginekologu pa si se naročila ali ti ga oni določijo. Verjetno si že bila na pregledu zdaj v januarju, kakšen je odnos….kdaj boš šla v postopek? Hvala:)

Pozdravljene. Midva imava pa jutri prvi posvet. Pri svoji zdravnici sem že imela uz take in onake, na klomifenu pol leta… no, končno so po moževem spermiogramu ugotovili, da težava vendarle nisem jaz, ampak on. Zadnji spermiogram je bil tako slab, da sva kar dobila napotnico. Odločila sva se za mb, saj sva imela že dve leti nazaj zelo slabe izkušnje z lj (Dravlje). Pregled imava pri dr. Gavrič Lovrec Vidi. Upam, da bova že jutri izvedela kaj obetavnega. Skrbi me moja teža. Imam namreč veliko preveč kg in v lj so bile velike težave, saj v pol ure ko sva bla notri sva 25 minut poslušala o korenčku in solati. No, ne obsojat prosim. Imam otroka iz prejšnjega zakona, in zanosila sem z enakimi kg kot jih imam sedaj. Tudi moja gin se strinja, da glede na to, da ne poznajo moje zdravstvene preteklosti ne morejo sklepat. Za enkrat funkcijoniram še kar, s klomifenom so bili rezultati samo še boljši… Strah me je obsojanja. Ali ima kakšna podobne izkušnje? Ali je tudi v Mb teža ovira? Hvala za odg.

larazl, kako je bilo na posvetu? kdaj imaš naslednji posvet? Midva imava konec maja prvega, tudi pri nama je problem v partnerjevem spermiogramu, in tudi jaz imam kakšen kg preveč. Mi lahko poveš kako vama je šlo?So že povedli, kdaj lahko pričakujeta, da bost šla v postopek?

Oprosti ker sem tako radovedna,samo saj veš kako je… 🙁

Ojla. Vem kako je… v glavnem… sprejem super, res prijazni, sva bla na Dravljah dve leti nazaj in se lahko skrijejo nad odnosom… takrat sem bila tako razočarana nad vsem, da sva za nekaj časa kar opustila vse skupaj… zdaj v mb pa super. Ni bilo najine zdravnice, ki je bila na bolovanju in naju je sprejela Lea Mlakar. Zelo prijazna. Skrbelo me je predvsem to, kaj bo z mojo težo. Imam bmi 42, in edino kar je rekla, da bi bilo fajn, če bi do naslednjega pregleda kako kilce dol spravila in to je vse. V Dravljah sva bla pri zdravnici 35 minut (sem gledala na uro, ker mi ni šlo nikamor) in od tega 25 minut (brez pretiravanja) poslušala o solati in korenčku pa dieti taki in onaki (pa sem mislila, da sem prišla na posvet o neplodnosti). Tukaj pa sem pač pacientka z visokim bmi. Pika. Prvo me je sestra (fulllllll prijazna) ”popisala” nato sva šla na pogovor. Spet ”popis” dosedanjih izvidov in stanj…. Naredili so mi uz ker sem bila ravno 14 dan… da imam pco sem vedela že poprej… nič novega… drugo bp. Dobila sva kup napotnic in delovnih nalogov, mislila sem, da bom lahko kaj tuki pri nas opravila, pa pravijo da morajo biti izvidi njihovi, ker imajo drugačna merila kot navadni laboratoriji… tako da se bomo furali iz Nove Gorice v Mb kar pogosto. Naslednji pregled imava 16.6. in sicer branje izvidov. Takrat se bodo odločili, kako naprej. Uff… moram pa povedati, da imam že enega otroka. Iz prejšnjega razmerja… no, takrat nisem imela pco, kg skoraj enake, in imela 10 let manj… mogoče, bova malce drugače obravnavana zaradi tega. Težava naj bi bila predvsem v moževem spermiogramu. O nadaljnem postopku pa nič, saj nimajo njihovih izvidov. Bomo videli junija. Pa lepo opravita maja!

Tri mesece so naslednjega posveta? A na čakalno listo so te pa že dali, ali to pride na vrsto šele po naslednjem posvetu?

Drugače pa hvala za odgovor, lepo je izvedeti zadnje čakalne dobe 🙂 Naj ti čas čim hitreje mine 😀

Ojla. Nobene čakalne liste še ni. Junija zvemo kaj naprej. Do takrat pa moram se dvakrat dat kri, moz spermiogram, enkrat se nekaj, k niti ne vem kaj… In junija branje izvidov… Potem pa… Verjetno spet kakšen mesec za čakat… Ne vem, bomo vidli…

Ojla, eno vprasanje… A še obstaja to, da ti povrnejo potne stroške? Mi je kolegica razlagala, da sicer 5 let nazaj, so ji npr če je imela 5 pregledov v istem mesecu 4 povrnili. Zzzs mislim. Ali to še obstaja?

Kakor jaz vem samo do najbližje klinike…Če si iz Lj ne,ker so klinike iz Lj, če si pa od drugje,in ti je najbližja v MB, pa lahko dobiš nazaj, ja..samo moraš imeti obrazec, ki ti ga sestra požigosa vsakič, ko prideš.

Ojla, se pravi da meni, ki sem iz Nove Gorice ne krijejo stroškov do Mb ker mi je Lj bližji? Če sem prav razumela.

Krijejo ti do najbližjega. Če imate to v NG ali PO…če ne pa do Lj.

New Report

Close