Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Za vse ki čakamo po ET

Za vse ki čakamo po ET

Punce…30.1.13 sem imela ET z dvema pikicama, sedaj je moj 3 dan in imam kar močne krče v trebuščku, na momente še močnejše kot pred menstro, a je katera s podobno izkušnjo, je morda to normalno, lahko posledica Utrogestana?…..lepo bi bilo deliti izkušnje z vsemi puncami, ki čakajo na + in ki so morda svoje + že ugledale, po ET…..držim pesti za vse…..

Pikavelika evoo me=) heheh.. No js sm pa danes po transferju.. Tako da sem šele začetnica hehe..
Tudii js držim pestiiii!!!!!!!!

Pikicaa1…..pomoje nebi še bila vgnezditvena…menda punce, ki ste pri Rešu imate ET na 3 dan, torej vam ustavi še morulo, ki se mora razviti v blastocisto in pride do vgnezditve malo kasneje, nekje 4 dan po ET…..mene je tudi špikalo takoj, ko sva prišla domov, sedaj pa me ne špika več, ampak imam krče že dva dni….vem da menstre še ne morem dobit, vsaj to :)….kaj pa jemješ sedaj Utrogestan?….že ti je lažje mi lahko pišeš na ZS seveda…..:)

nova
Uredništvo priporoča

Ja mi je jasno to.. Prometrium jemljem..=) na 8 ur jih jemljem vaginalno.. ma sej niso take stvari kar nebi smeli videt drugi, samo nekatere stvari pa mi lih ni fajn dat gor da vidjo usi.. sej me zastopiš=)

A prav na 8 ur…..meni so rekli da 3 zjutraj, popoldan in zvečer….a si jemala že po punkciji? ja saj te zastopim, lahko kaj več če želiš napišeš na ZS ali na FB 🙂

Ja od danes naprej na 8ur, k sm pa imela punkcijo sm pa na 12 ur jemala Prometrium..=)

Upamo, da se bo še katera, ki veselo prebira najine poste še okorajžila in kaj napisala glede svojega ET 🙂

Evo še mene, sicer nisem imela ETja, sem imela ETZ in od danes naprej grejem enega pingvinčka. Iz tega postopka imam doma že eno malo žabico staro dobre dve leti, tudi ona je pingvinček.
Jemljem pa estrofem in prometrijum na 8/h.

Kako ste drugače, znakci, živčki???

ST….pozdravljena…..superca, še ena, ki greje lepo pikico….kakšne znake, si imela po prenosu, pri prvi nosečnosti? Jaz imam že 3 dni krče v maternici, kot da bom dobila menstro in nevem kaj to pomeni, morda prav nič :)….jutri bom 5 dan po ET…..prsa me tudi vedno bolj bolijo ma je to normalno ker mojo menstro bi morala dobit čez dober teden in me ponavadi prsa začnejo bolet teden prej….občutkov pa nimam nobenih, morda je še prezgodaj…..jaz imam krvnega 14.2. na Valentinovo :)….ja sedaj sem že živčna in se ne morem sprostiti, res je dolgo to čakanje, je pa moj prvi postopek…..kako se pa ti počutiš?

ST* dobrodošla.. Kaka pa je bla celica k so jo odmrznili?.. Men so 3dan ustavili celico k je se bolj počasi deli.. nevem ali mam sploh možnosti da se obdrži pri meni?..

Pikavelika, znaki so pri ET drugačni ker pri ETZ se ne špikaš in nisi razbolel od punkcije. Ko sem zagledala prvi + po ETju sem imela kar močno hiperco, tako da ne vem ali so bili ti znaki od hiperce ali od +. Me je pa skozi nekaj špikalo po jajčnikih, krči taki kot pri M. Na žalost sem po testu kmalu začela krvavet in pikica se je poslovila.

Pri ETZju pa je bil prvi znak slabost, že teden dni pred testom nisem imela apetita, kar je zame nenormalno ;-), nato so se slabosti stopnjevale in kmalu sem začela še bruhat. Prsa me niso bolele in niso bile občutljive tja do 3 meseca. Aja pa glavobol sem imela v obeh primerih.

Pikicaa1, da celice zamrznejo morajo biti dobre kvalitete. Ti si pa ne delaj skrbi, ker poznam kar nekaj punc, ki so zanosile z zelo slabo celico, tako da kar pogumno.

ST* hvalla za podporo sm že takoj boljše volje=).. Malo me je strah ker mi je dr.Reš reku da ni lih taka celica kokr bi mogla bit.. je pa use mogoče da se obdrži pri meni, tukaj ubistvu ni pravil.. samo veš ko si človek marsikej predstavlja in zamišlja.. no upam da nama use tokrat ker je to moj 4.IVF ICSI , pa sem že malo naveličana hormonou in usega.. Ampak če bo potrebno se bova borila do konca in nikoli odnehala , sva se menla tudi o darovani moški celici, ker ima ustanovljeno azoospermijo in povrh tega so bolj slabi plavalčki ampak nimamo kaj.. Upanje umre zadnje.. Pa še 1x hvala za tolaženje=)

L.P

pikicaa1 ni za kaj ;-), saj zato pa smo tukej, da eno drugo podpiramo, se bodrimo in na žalost tudi tolažimo. Meni gre full na živce, ko ženske okoli mene pametujejo in modrujejo o plodnosti in o otrokih, panavadi vse take, ki so zanosile takoj, al pa celo nenačrtovano in zato mi prav paše, da lahko tukaj jamram in se pogovarjam s puncami ki imajo podobne probleme kot jaz.

Glede Reša pa, ma ne skrbi on je itak največji nergač in pesimist. Jaz sem bila sedaj 5 na transferju pingvinčkov in vsakokrat mi še na mizi govori, ja gospa pa ne preveč upat, pa sej veste da zamrznjenčki niso tako fejst, tukej po mojem nič ne bo,…pa take fore. Potem mu jaz vedno povem, da imam enega zamrznjenčka že doma in potem me zabije, ja gospa pol ste pa svoje % že izkoristili ane? 🙁 No coment

Ojla punce…..jaz sem pa danes kar v ležečem položaju…..ponoči so me zbudili močni krči in mi niso dali spat…..upam, da so to dobri znaki in ne slabi……ST…..jaz sem punkcijo prenesla brez bolečin in tudi kasnejših bolečin nisem iimela….vse se je začelo 2 dan ET….traja pa sedaj že 3 dni. s tem da popusti pa nekaj ur nič ne boli in spet začnejo krči…..to noč pa se mi je prvič zgodilo, da so me ti lumpi krči zbudili…tako sem zaspana in utrujena….danes mislim, da bom počivala….a ja pa trebuh je tako napet, da sem poskušala se nanj ulešt in ni šlo…..prsa boleča in to je to…..za slabosti pa mislim, da bi bilo še prezgodaj…..a ti moraš tudi čakat 14 dni na test? Res so tile forumi super zadeva, ker okrog mene so tudi vsi pametni pa rečejo da moraš odmislit, ma jaz enostavno ne znam, če ima kdo kako metodo kako je dobrodošla :D, pa potem začneš poslušat razno razne zgodbe kako so zanosile druge (moraš na dopust, ko so si rekle da če bo bo in so odmislile se je zgodilo) itd…..jaz že vse te zgodbe dobro poznam amap to ni moja zgodba in nikoli ne bo, ke jaz bom imela oz. že imam (bobdmo optimisti) svojo zgodbo :)…..punce vas pozdravljam grem ležat…..lepo grejte vaše sončke…..

Punce kako ste kaj?
Pikavelika upam da so se krči umirili.
Jaz sem o.k. samo dnevi se mi vlečejo, še dobro da sem v službi, ker če ne bi se mi še zmešalo. Test bom po mojem itak delala prej, do sedaj mi je 10 dan vedno prav pokazal.

Živjo ST* pri meni je pa neka čudna bolečina v spodnjem delu trebuha, ma usake tolk časa me krči.. Srčnoo upam da se kej dogaja=).. Je pa 4 dan vred z dnevom transferja.. A misliš da bi se lahko zgodiu čudež pri nama?.. Ker jaz sm že skoraj obupala nad tem postopkom..
Tud mene rešuje ker sm v službi danes delam pa jutri upam da bom lahko v četrtek doma potem je pa itak praznik.. =)).. Pa bo spet podaljšan vikend..

Punce…..krčev nimam več, včeraj tu pa tam še kakšnega, danes pa prav nič ne čutim več in to me malo skrbi, prej takšne bolečine sedaj pa nič….sem 6 dan po ET….prsa me danes sploh ne bolijo nevem kaj, čeprav že ves čas niso nevem kako napete in boleče….sedaj imam tak filing kot da se mi bo ulila ves čas….če bi gledala moj ciklus bi jo morala dobit v soboto…..ma kdo kaj razume, tudi nekih posebnih znakov nimam, jaz sem se bolj zanašala na te krče da se kaj dogaja, ma očitno se ne kaj pa vem…..vedno sem bila mnenja, da ženska čuti oz. ima neke občutke da se v njenem telesu nekaj dogaja in jaz tega nisem nikoli čutila, seveda ker nisem nikoli bila noseča, lahko se motim in močno upam, da se bom kdaj res zmotila :)….punce kako ste ve, lepo bi bilo deliti še kakšno izkušnjo kar se tiče teh znakov…..držim pesti za vse…..

Pikavelika, glavo gor, tvoja škrata sta se zmatrala in morata mal počivat.boš vidla k napouneta baterije kako bo veselo=) hehe.. Ne sikeraj se ..

Punce samo pozitivno razmišljajte, dejte odgnat slabe misli stran. Ja, ja sej vem da je to misija nemogoče 😉

Ma kaj pa vem če ženska začuti da se neki dogaja, jaz sem 2x nalulala + ma nisem nič posebej čutila, no ja drugič sem že par dni pred testom izgubila apetit in ker sem drugače velik jedec se mi je kar zdelo da se nekaj dogaja 😉
Drugače so pa ti znaki res hudič, pa tako so različni od punce do punce. Mene prsi niso skoraj nikoli bolele, pa naj bi bil to full znak, pa krči po ETju sem ji imela, po ETzju pa ne. Ma kakorkoli jaz vama iz srca želim, da vama uspe, ker ga ni lepšega občutka, ko končno dobiš tako želenega otročka v svoje naročje.

Ojla…ja meni ta dva sončka res nagajata…..bom poskušala se čim manj obremenjevat in ne razmišljat, čeprav je res težko, najbolje bi bilo da bi mi možgane kar zamrznili, tako kot zamrzujejo zarodke in odmrzniki takrat ko je treba delat test ha ha…..jaz sem prej malo pohajkovala in pojedla eno ogromno kremšnito in mi je sedaj dovolj za cel dan…..ko me je klical moj sem mu pa kar pojakala, da nimam več krčev in da prsa niso več tako napeta, čeprav sem pa nekje prebralap a kolegica mi je rekla, da prsa postanejo lepa mehka, tako da ni nujno da so neki ful boleča, vsaka ima svoje izkušnje :)…kako ste ve?

New Report

Close