Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Dodatki za moške

Dodatki za moške

Zivjo,

pred casom sem tukaj gor brskala po temi, kjer ste se pogovarjale o nekem farmacevtskem dodatku za moske, ki imajo premajhno stevilo semencic v izlivu.
Zdaj pa ne najdem vec, kako se je zdravilo imenovalo.
Mi lahko mogoce katera pomaga? 🙂

Hvala!

Živjo,
moj pije profertil, ki naj bi izboljšal seme v vseh pogledih (število in kvaliteta). Omenjen je bil pa še fertilup, če se ne motim.
Srečno…

Zivijo,mi dva tudi pijeva fertilup za oba,namrec moj ima zelo slabo seme,ne upam na cudeze ampak bova vseeno poskusila,ceprav sva prisla do plusek,ampak zal v 8 tednu je plodek odmrev,nevmo zakaj……Pred tem pa sva pila cajcke od ga.Agata iz Vrhnike,verjamem da je to pomagalo ampak zal za kratko,zdaj bomo vidli kolk bo pomagal Ferilup……
Pogovor imava v MB v september,kdaj greva v postopek….
Sporocim ce bo Fertilup naredil cudeze…LP.

Pozdravljene punce.

Tudi mene zanima za tele dodatke za moške, se dajo kje v kakšni lekarni v Sloveniji mogoče dobiti ali eno ali drugo?

Hvala za odgovor.

LP

Moj pa je pil bio Selen-cink. Na prvem spermiogramu mu niso našli nobenega spermija, čez 4 mesece pa že nekaj. Sedaj, ko to pije dobro leto, pa jih ima kar veliko. Za naju je to velik uspeh, saj sva iz nule prišla vsaj na nekaj 10.

pikapoka20…Veš kaj me zanima a to so tabletke bio-selen+cink? Ko sem malo pobrskala na hiter po netu, pa sem našla tabletke oz. prehrambeno dopolnilo, ko se tko imenuje. Sej mogoče je neumno vprašanje, vendar res ne vem kako in kaj. Ker moj ima pa kriptoozospermijo, kar pomeni so le posamezni spermiji 🙁

Hvala za odgovor…

Liona,
moj je na začetku imel tako slab spermiogram, da so nama rekli, naj ne upava na umetno oploditev, saj nima nič. Čez 4 mesece so mu našli 4, potem pa vedno več. Ne pravim, da se mu je stanje popravilo na normalno, ker to ni možno, vendar pa jih je dovolj, da sva v postopku icsi.
Ta bio selen-cink je prehransko dopolnilo, kot si rekla. Prodajajo ga v vseh večjih lekarnah.

pikapoka20,

mene pa zanima kolkšna je dnevna doza. Velikokrat pravijo, da je tista priporočljiva za te težave premalo, npr. kuencim Q10 naj bi moški pojedel nekje 100 mg dnevno (to je 2-3 tablete dnevno, odvisno od pakunge).

Hvala

Nihče,
moj je jedel po eno tableto na dan.

pikapoka20…Hvala, že jutri letim v lekarno vprašat, če imajo in nabavim..čeprav je rekel zdravnik, da so našli le nekaj posameznih semenčič, kar bi težko s katerimi zdravili izboljšal…ampak sem trmasta in bom razkirala..mogoče pa le za vsaj kak % se še vaj to izboljša..:)
In kako daleč sta že sedaj vi2?

Lp

Liona,
midva sva sedaj v drugem postopku icsi. Čakam kdaj me bodo poslali na punkcijo, mislim, da bo v naslednjem tednu.
Lp

Moj jemlje tudi Fertilup in se mu je povečalo v slabih dveh mesecih iz 7 mio na 15 mio, še morfologijo popraviva in greva spet poskusit IVF. Sigurno bomo nadaljevali. Mojemu pomaga, je pa notri tudi veliko Q10, selena in cinka. Meni je všeč, ker je vse v enem, da ne jemlješ po 5 različnih stvari na dan.

Tudi midva sva se prepričala, da dodatki res pomagajo. Moj mož je imel zelo slabe izvide (zato sva imela ICSI postopke, ne pa IVF), potem pa je začel jemati vse priporočene in tudi nekaj dodatnih dodatkov k prehrani- Včeraj je bil na ponovnem spermiogramu in je razultat odličen. Ne samo, da se je izboljšalo, zdaj večina vrednosti celo presega povprečno priporočeno vrednost. Zdravnik je bil zelo presenečen in ga je spraševal, kaj je jemal, da je rezultat tako dober. Nazadnje je imel teste lani oktobra in so bili porazni, zdaj pa naenkrat odlični:)

54321, super, kaj pa je jemal? 🙂

g,g,, moj mož že vsaj 2 leti redno jemlje bio cink in selen, q10, maco, plivit (vitamin C) in evitol (vitamin E). Rezultati so se tudi v času, ko je jemal le te dodatke nekoliko izboljšali, vendar so bili še vedno slabi. Potem sva šla oktobra na en diagnostični pregled (alternativna medicina), kjer so ugotovili, da je slabša kvaliteta sperme posledica številnih vnetij in mu priporočili koloidno srebro. Gospod je celo obljubil, da se bo slika v enem mesecu čisto spremenila, v kar seveda nisva verjela, saj sva to že neštetokrat slišala od drugih “zdravilcev”. Včeraj je res še enkrat opravil test in so rezultati odlični. Ne vem, če je to samo zaradi srebra, ampak trenutno je nama čisto vseeno, zakaj je do tega prišlo:).
Je pa res, da sva v zadnjih letih popolnoma spremenila prehrano, mož je tudi nehal pit alkohol (tudi prej ga ni veliko spil, mogoče kakšen kozarec po večerji).
Ne bi pa rada reklamirala srebra, saj to ni zdravilo za neplodnost, ampak za vnetja, saj naj bi bil naravni antibiotik. Možno, da so bila v njegovem primeru res vnetja vzrok za vse težave.
Tudi meni so priporočili srebro, saj naj bi bil tudi pri meni to glavni razlog, da ne zanosim. No, to bomo še vidli…

Hvala, ker si vse napisala 🙂

Moj trenutno pije vitamine (C, E, cink, selen) in Q10. Upam, da bo boljše. Oba se paziva pri prehrani in redno pijeva dodatke.

g.g., ni za kaj, Tukaj smo vse na istem in je prav, da si pomagamo in delimo izkušnje. Bom poročala, če se bo uresničila napoved zdravilca- da bova že pred naslednjim postopkom noseča po naravni poti:)
Srečno tudi vama in vsem ostalim!

Moj moz je imel prav tako slab spermiogram. Imela sva za seboj ze 4. IVF-e. vsi so bili neuspesni. odlocila sva se za spremembo v najinem zivljenju. Prenehala sva jesti rdece meso, oz sva na splosno po tem meso zelo redko jedla. Popolnoma sva spremenila prehrano… Veliko sva se gibala. Moz je jedel tudi tablete za izboljsanje spermiograma kaksna 2 meseca. kupis jih v vsaki lekarni. In ko sva sva sla na 5. IVF me je biologinja prisla pri transferju vprasati kaj sva delala, ker ima moz toliko boljsi spermiogram. Ocitno je nekaj delalo 🙂

Živjo,
tudi midva sva šla čez 4 ICSIje, pa še zmeraj nič. Zato te lepo prosim, Izkušnja, katere dodatke točno je jemal? In 54321, h komu sta šla od alternativne medicine? Midva zdaj razmišljava, če bi šla na bioresonanco, da naju malo pregledajo… ne veva več, česa se oprijet, zato je vsak nasvet dobrodošel.
Lep pozdrav in srečno vsem!

Pozdravljene, tudi mene zanima glede dodatkov za moške.. Je pa stanje enako kot pri 11sonček

New Report

Close