Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost težave z zanositvijo

težave z zanositvijo

Spoštovani,
Stara sem 33 let in pol.Pred prvo zanositvijo sva se s partnerjem trudila dve leti.Najprej sem bila na preiskavi prehodnosti jajcevodov, kjer je bilo vse ok,potem sem jemala tablete za spodbujanje ovulacije in ni nič pomagalo.Šla sem na laparoskopijo, kjer levi jajcevod ni bil najbolj prehoden (par mesecev prej pa je bilo vse ok), sem pa zanosila takoj po laparoskopiji.Punčka je sedaj stara skoraj tri leta.Bila je 3 mesece prezgodaj rojena (bakterija streptokok je povzročila odpiranje materničnega vratu).S parterjem se sedaj že pol leta trudiva, da bi ponovno zanosila, a nama ne uspe. Ginekologinja je rekla, da mora miniti eno leto, preden naju pošlje na nadaljne preiskave.Ali obstaja kakšen način (lahko tudi plačljiv), da prideva prej na vrsto?Kakšne preiskave naju čakajo po enem letu?Ali je postopek vedno enak?Bi bilo najbolje takoj še enkrat opraviti laparoskopijo, glede na to, da je to pomagalo pri prvi zanositvi?Ali bom mogla zopet jemati tablete za spodbujanje ovulacije ipd.?Res ne bi rada čakala še pol leta preden dobiva napotnico za naprej.Mogoče se sliši nesmiselnom, a nekako čutim, da bi po laparoskopiji imela več možnosti.
Zanima me še ena stvar. Že nekaj let imam slabe rezultate brisa, delno spremenjene celice, včasih je bris ok, potem spet ne itd.Pred 6 leti sem imela leetz.Zdaj trenutno je bris ok.Menstruacije imam redne, na 30 dni, trajajo 5 dni. Ta mesec sem imela zelo zelo bolečo menstruacijo, zelo veliko krčev, prav tako sem imela zelo močno ovulacijo.Zakaj pride do tega?Ali bi bilo smiselno poklicati ginekologinjo in se naročiti na pregled ali pretiravam in je to pač del ciklusa?Odkar imam menstruacijo, tako izrazitih krčev še nisem doživela.
Hvala in lep pozdrav.

Ojoj… kup vprašanj, na katere boš težko dobila (verodostojne) odgovore na forumu! Predvsem zato, ker si bolj ali manj vse, ki imamo težave z zanositvijo, zastavljamo enaka vprašanja. Kako dolgo čakati, da zanosiš po naravni poti? Katere preiskave opraviti? Katere najprej? Kaj pomenijo spremembe v ciklusu? Predvsem pa – kdaj bom mama, zakaj še nisem?
Na vse to ti lahko pomagajo odgovoriti tvoj ginekolog, ena od klinik za zdravljenje neplodnosti (Ljubljana, Maribor, Postojna), tudi prebiranje forumov (za “razširjanje obzorja in spoznavanje sotrpink”), predvsem pa čas in poskušanje več možnosti.
Mogoče samo namig: na posvet na eno od klinik za zdravljenje neplodnosti gresta lahko tudi samoplačniško. Nikoli ne škodi slišati drugo mnenje (poleg tistega od tvoje ginekologinje).
Srečno!

Težko ti kdo točno pove kako in kaj. Sama sem se pri prvi zelo sekirala, saj ni in ni uspelo. Po kakšnem letu pa me je G na mojo prošnjo le poslala na preiskave, kjer so ugotovili, da imam slabe ovulacije in da imam O šele okoli 18. dne. Potem je šlo vse lažje. Sem si pa morala zdravila sama kupiti v Italiji in preko Pušenjaka vse razčistit. Hočem povedati, da so redki G, ki so pripravljeni res pomagati. Najbolje je biti iniciativen, tečen. Iti kdaj tudi samoplačniško.

nova
Uredništvo priporoča

A katera pozna za zanositev pregnacare conception.

Mene pa zanima ali jemanje kontracepcijskih tablet lahko vpliva na neplodnost?

Pozdravljene punce.. mene pa zanima koliko vas je kaj takih, ki.imate težave z zanositvijo/ste imele težave. Po koliko časa vam je uspelo/vam ni.. in seveda koliko ste stari..

Pozdravljeni,
jaz bi pa prosila za kak nasvet…
Stara sem 27let, ze eno leto se trudiva z mozem zanositi pa ne uspe. Narocena sva ze na prvi pregled na IVF kliniki ampak so cakalne vrste dolge in sva na vrsti sele maja meseca.
Pred tem letom sem zaradih hudih bolecin ob menstroaciji in manjsih vodenih cist uporabljala KT, vmes tudi obrocek od 17leta dalje.
Gin pravi, da se telo razlicno dolgo cisti hormonov, na zadnjem pregledu pa je opazila tudi nekaksno pregrado na maternici, je rekla da bomo operirali ce bo potrebno po opravljenih testih na IVF… Imela sem tudi nekaj pozitivnih brisov, ampak zadnje leto so brisi ok.
Imam tudi zelo cudne cikluse. Npr. zadnjih par: 20dni, 32dni, 38dni, 34dni… danes sem 37dan.

Ima kdo morda kake ideje, kaj se z mano dogaja? Gin pravi da ni bilo vecjih tezav zadnja leta in da bodo povedali na IVF… ampak cakat se pol leta 🤮… Hvala ♥️

Prvič slišim. Midva sva uporabljala Fertility+ po predlogu ginekologinje in sva veselo pričakala plusek en mesec nazaj

Jaz sem imela tri leta težave z zanositvijo. Ko sva začela poskušati sem bla stara 29, on pa 32. Zdravniki in ginekologi so trdili, da je vse OK in da ne razumejo zakaj nama še ni uspelo, poskusila sva spremeniti dieto, okolje, se izogibala stresu, v glavnem vse kar ti povejo. Potem nama pa je zdravnica v Ljubljani predlagala, da se zapeljeva do lekarne na tacenska cesti in greva po Vitanoval dopolnila. Tri mesece za tem sva dočakala svoj plusek in že nestrpno čakava prihod novega družinskega člana 🙂 Tako da ne obupaj, čeprav se zdi vse brezupno.

New Report

Close