Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Je bila nosečnost in spontani splav le velika laž?

Je bila nosečnost in spontani splav le velika laž?

Pozdravljeni,

Bom malce opisal vse skupaj…

S punco sva bila tik pred tem, da greva vsak po svoje…po tem, ko sva imela ogromno težav, manjših in večjih prepirov itd…ne bi šel v detajle.
Potem, ko sem se že odselil mi je poslala SMS, da je noseča in kako sem lahko pustil nosečo punco na cedilu…Ker sem bil tako vzgojen, da je pač potreba poskrbeti za otroka sem se odličil, da se vrnem in da dam temu otroku vse kar si zasluži…
Nekaj dni za tem je povedala, da ima pregled pri ginekologu in ker še vedno nisva bila v najboljših odnosih..je hotela sama na pregled.
Moram povedati, da je bilo vse drugače in tudi boljše kot prej…saj sva pričakovala otroka…malce se je vse umirilo in čez nekih 15 dni je začela govoriti o tem, da se ne počuti najbolje in da ima slab občutek…vse bolj pogosto je omenjala neke krvavitve in da bo morala na pregled ker misli, da nekaj ni uredu. sva se kar presikirala [oziroma sem se?]…
Čez kak teden, ko sem bil v službi je imela pregled in nato sporočila, da je imela spontani splav…

Da malce skrajšam vse skupaj…

[Vse skupaj se mi je zdelo normalno, saj sem šel prvič skozi vse to….in si nisem mislil, da bi si lahko neka oseba vse skupaj le izmislila]

Po tej nesreči sem se nekako sprijaznil, da je bilo pač tako usojeno in greva naprej…moram pa povedati, da sem bil verjetno bolj zaskrbljen kot ona. Stvari so stekle naprej…počasi sva se vrnila na staro…kreganje itd…potem pa sem odkril malce manjših laži in nato tudi kakšne večje [res velike]. za nekatere imam dokaze za nekatere pa samo sumim.

Sumim pa tudi, da je bila ta nosečnost in spontani splav le velika laž…

Sedaj sem zopet pred tem, da grem stran ker vsega skupaj ne prenesem. Hočem biti le 100%, da je bilo vse skupaj le prevara.

Sedaj bi prosil za kakšno pomoč oziroma nasvete:

1. Ali lahko sam obiščem ginekologa in ga vprašam, če je v preteklosti že doživela spontani splav? Mi bo odgovoril?

2. Ali obstaja kakšna možnost, da bi sam prišel do dokaza?

3. Ali lahko kakšna oseba [ne ginekolog in ne sestra] v porodnišnici/bolnici pride do teh podatkov…so shranjeni na računalniku ali le na listu?

4. Prosim za pomoč

Uf, težke stvari. Možno sicer je, da je bilo vse skupaj farsa, ampak tega ti nihče ne bo potrdil. V končni fazi, a ni dovolj vse ostalo kar za ziher veš? Kaj bo spremenilo dejstvo da se ti je res zlagala?
Mislim da sta zrela za dokončen razhod. Kaj se je v resnici dogajalo pa verjetno nikoli ne boš izvedel.

Zdravstveni podatki vsake osebe so varovani osebni podatki in prav je tako. Nobeno zdravstveno osebje jih ne sme razkrivati komurkoli. Edino tvoja punca je tista, ki ti lahko omogoči dostop do njih in nihče drug.

Glede na vse, kar si napisal, imata vidva itak tako zanič odnos, da bi ga morala že zdavnaj končati, pa nosečnost gor ali dol. To, da se ti zdaj ukvarjaš s tem, kako bi se nekako dokopal do zdravstvenih podatkov tvoje punce, je čisto nepotrebno. Če veš, da ti punca laže in te zavaja, potem veš, da z njo nimaš nič dobrega za pričakovati. Pojdi po svoje in se začni ukvarjati s svojim življenjem, njo in njen zdravstveni karton pa pusti pri miru.

nova
Uredništvo priporoča

Ja sej bi vse skupaj pustil pri miru in odšel…vendar je res pomembno, da imam dokaz ker me z nečem izsiljuje in se gre skoraj da za “življenje ali smrt”.

Vem, da so podatki zaupni vendar…če ni bila noseča in ni imela splava nima ginekolog kaj skrivati? Saj ga ne bi vprašal za neko bolezen, ki jo je imela.

Dobrodošel bi bil še kak predlog:)

Ginekolog ti ne sme o njej povedati popolnoma ničesar. S tem boš moral živeti, pa če ti je všeč ali ne.

Vse piše v materinski knjižici.Menda veš,če je bila na čiščenju,si jo prišel iskat,oz.bil v oporo,medtem ko je čakala na vrsto?Dobila je tudi odpustnico…

V kolikor je imela spontani splav in čiščenje v KC potem je bila vsaj do 18.ure zadržana nato odpuščena. Ker je bila uspavana, je mogla odležati. Materinska knjižica ni nujno, da je bila že odprta (odvisno od tednov nosečnosti…). Skratka, v kolikor je bila pri ginekologu ji je 100% dal zdravniški izvid na katerem piše, ali se vidi, da gre za nosečnost, ali je že srček ipd…

Menim, da ti tako razčiščevanje ni potrebno, ker sam pri sebi dobro veš, da ni prava zate. Na tvojem mestu, bi se le umaknila in ubrala novo pot. Takšna oseba pač nima prostora v tvojem življenju, ne potrebuješ je.Srečno!

Zdravnik ti teh podatkov ne sme razkriti. Enako bi naredil prekršek vsak, ki ima vpogled v te podatke in bi ti jih posredoval. To so pač osebni podatki do katerih brez našega strinjanja nima pravice nihče.

Splav lahko poteka na različne načine in ni nujno, da si zato v bolnici. Lahko je doma močno zakrvavela in se je maternica sama ščistila. Če je srček nehal biti in so jo morali ščistiti potem je bila sprejeta v bolnico in ti torej v ta dokaz lahko pokaže odpustni list. V materinsko knjižico se tega ne piše vedno v začetku nosečnosti. Meni niso nikoli.
Če sta imela redne spolne odnose potem si seveda lahko odgovoriš sam saj krvavitev v primeru ss je res močna.

Kakorkoli pa sam dobro veš, da ob takih dilemah, nezaupanju in ostalih težavah skupne prihodnosti nimata. Ne vem čemu ti bo ta podatek koristil bi ti pa svetovala le to, da ne pusti se izsiljevati, ker to ne pelje nikamor. Popustiš 1x in boš popuščal celo življenje. Če ne gre je potrebno pretrgati pa čeprav so s tem tudi kakšne negativne posledice. Verjemi, da so te vedno manjše kot živeti življenje, ki se ga ne veselimo.

Jaz sem imela 3 splave.
Pri nobenem nisem krvavela, samo plod je odmrl in sem morala na čiščenje, kjer sem ostala ta dan do 18. ure.
pri prvih dveh sem bila noseča cca 10-11 tednov, je bilo čiščenje potrebno, pri tretjem pa komaj 5 tednov in so rekli, da če začnem krvaveti se lahko tudi samo sčisti, potem naj pridem samo na kontrolo…
v glavnem vsak splav je lahko drugačen.
če se je sčistilo samo, in je bilo to dosti zgodaj (do 8 tednov) potem niti ni nujno, da je že dobila materinsko knjižico ali pa kakšen izvid. Zagotovo pa je zapisano v njenem kartonu pri ginekologu.
Naj ti pokaže nosečniški test 🙂 Jaz jih imam vse spravljene in še vedno lepo kažejo na nosečnost.

Imela sem tudi spontani splav, tako, da nisem rabla na ciscenje. Skoda, da ti takrat ni pokazala pozitivnega testa. Lahko gresta skupaj do ginekologa in vprico nje ti lahko pokaze vrefnost bhcg- ja, ko so naredili krvni test ali pa ti pokaze karton pred njo, kjer je bila nosecnost vidna na UZ, seveda, ce je bil prisoten utrip. In na UZ, ko je ginekolog videl plod, ji je dal slikco uz. Najbrz pa je vse skupaj laz, ce ne bi ti ze sama od sebe kaj pokazala. Tako, da to vohunjenje za njo je cisto brez smisla. Samo nazaj te je hotela. To naredi veliko punc, zalostno…. 🙂

Ja, najverjetneje si samo še ena žrtev pobesnelega feminizma.

Moram ti povedati, da sem šel skozi enako kalvarijo. Ker sem hotel pred odhodom na dopust, vedeti, da je z nerojenim otrokom vse ok, sem hotel, da mi slika materinsko knjižico, katero pa je hranila pri starših. Pri slikanju pa se je vštela, saj je slikala kar dve materinski knjižici, staro od prejšnjega otroka, kjer so žigi ginekologa in novo. Materinska knjižica se kupi v knjigarni. Enako je storila po njeni izjavi, splav, ko sem bil v službi, točno določen dan, kar čakali so jo? Ko sem rekel, da mi naj pokaže obe materinski knjižici kot mi je slikala, je kar znorela, da ji ne verjamem. Tak primer je za zdravljenje.

New Report

Close