Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost punkcija kako

punkcija kako

mi lahko katera pove,kako se naredi punkcija in transfer,koliko boli,ali ti dajo injekcijo,če imaš nizek bolečinski prag.kolikokrat oz kje ti delajo punkcijo-iz nožnice ali ti iglico zapičijo v trebuh-res ne vem,zato postavljam ta-mogoče- neumna vprašanja,hvala

Kje pa se zdraviš? Ker je v vsakem centru drugače. Mislim, povsod delajo na enak način, to je skozi nožnico, le da dobiš v Mb narkozo, na GK Lj injekcijo Ketonala v tazadnjo, pri Rešu se mi zdi pa nič.
Mene je še najbolj bolelo v tretje, ker sem bila že malo prestimulirana, ampak se da vse zdržat, jaz sem si govorila, da tistih 10 min bolečine bom pa že zdržala in res ni bilo panike. Transfer pa nič ne boli in traja minuto ali dve.

Pogumno in srečno!

sem v mb,trenutno na dipherinu ali kako se že napiše-nekaj sem prej brala,da je pri transferju en vščip ali kaj in lahko je kapljica krvi,ponkcija pa spet ne vem ,v nžnico ti vstavijo kaj-spiralko ali injekcijo in ven vlečejo ali kako- ne smejte se vprašanju ampak res ne vem,lahko gledaš na ekran kaj delajo ali v zrak in kje je partner-če je punkcija,greva oba a ne in partner da seme,pa kako dolgo vse skupaj traja-rec ,da imaš 4 jajčeca- govorim na pamet,ker je zame vse prvič.hvala

nova
Uredništvo priporoča

V MB ti dajo na izbiro punkcijo pod narkozo ali punkcijo brez. Če boš vzela brez narkoze dobiš pred punkcijo kapljice v čaj in mislim, da tableto za pomiritev in proti bolečinam. Potem te peljejo v operacijsko sobo, kjer ti čez nožnico vstavijo dolgo iglo (igla je nameščena na UZ tako, da pomojem lahko gledaš). To iglo nato zapičijo v jajčnik in posrkajo vsebino folikla (več kot je foliklov več je vbodov). Partner med tem časom odda seme (v kleti) in te nato čaka v čakalnici.
Če vzameš narkozo te v operacijski uspavajo in se čez cca. 10 min zbudiš v sobi za okrevanje. Punkcija sama traja par minut. Notri nato odležiš še dve uri.
Upam, da kaj pomaga. Srečno!

Zivjo,
Jaz sem imela svojo prvo punkcijo tri mesece nazaj, jutri pa grem po nove injekcije in bom sla se enkrat. Prva IVF mi na zalost ni uspela ker se od 10ih noben ni prijel. Punkcija me je zelo bolela in nisem mogla da ne bi jokala. Sem cist sokirana prisla ven iz operacijske. Nobenga pomirjevala nisem uzela, sem pa injekcijo dobila par sekund pred posegom. Jaz tudi zelo tezko prenasam injekcije kaj pa sele nekaj druzga. Sem taka oseba, da ne morem tega odmisliti. Skos razmisljam kako bo in ce bo spet tako hudo kokr prvic.
Vsem zelim veliko veliko srece. Sej same vemo, da bomo na vse to pozabile, ko bomo svojega otroka drzale v rokah. Upam da bo to cimprej!
Lep pozdrav

Hej, ti bom jaz malo poguma vlila. Lahko, da te punkcija ne bo tako zelo bolela. Mene prvič ni skoraj nič (je bilo neprijetno), sem imela 9 celic. Drugič, ko sem jih imela 15 (več kot 20 foliklov) pa je bolela kar precej, ampak se je dalo normalno zdržati z injekcijo, ki jo dobiš neposredno pred punkcijo. Če si v MB in se zelo bojiš pa prosi za narkozo.

V LJ zgleda tako: prideš s partnerjem v sprejemno, partner odda seme, ti pa popiješ nalgesin in nekaj za pomiritev. Potem se greš preobleč in lulat. Ko si na vrsti greš na mizo, tam ti v steno nožnice dajo injekcijo, potem pa ti z dolgo iglo skozi steno nožnice prebijejo iglo v jajčnik in začnejo sesati. To sesanje je zelo neprijetno. Potem grejo še na drugo stran. Ko končajo greš v recovery sobo, kjer poležiš kake pol ure, greš lulat in greš lahko domov. Doma pa nujno počivaj!!!

To je na grobo to. Punkcija nikakor ni prijetna, ni pa tudi tak bav bav, da se ga ne bi dalo preživeti. Ti pa povem, da so vsi postopki stresni in je najbolje, da greš čimbolj optimistično naprej! Meni je spodletelo prvič in drugič, z zamrznjenčkom pa je uspelo! Držim pesti!

Najlepsa hvala za lepe besede.

Evo sem ze mela svojo drugo punkcijo pr zdravniku Reš. Inekcije sm tudi normalno jemala (veliko boljse kot prvic). Prvic sem imela punkcijo pri zdravnici Reš in me je veliko bolj bolela kokr pr zdravniku. On je veliko bolj nezen in pazljiv. Videl je da me je strah in se je prvo z mano lepo pogovoril, me pobozal po obrazu in ni hotel zaceti dokler se jaz nisem s tem strinjala. Toliko je prijazen, da sploh ne vem kako bi vam to opisala z najboljsimi besedami. Kokr sem rekla, manj me je zdej bolela punkcija kokr prvic ampak ko smo koncali, sem imela vecje bolecine kokr sem jih imela po prvi punkciji. 8 smo jih vn dobili ( tudi manj kokr prvic, prvic jih je blo 10) ampak upam da bojo tokrat boljse in da se bo ksna oplodila, ker zadnic na zalost nisem imela nobebe. Uglavnom punce, res je da je bolece vse skupaj (vsaj zame) ampak upajmo da se bo splacalo.

Velik srece in poguma se naprej.

P.s. me zelo zelo veseli da ti je uspelo. 🙂

Ja, veliko je odvisno tudi od tega, kdo ti dela. Meni je prvič dr. Drobnič in tip res obvlada zadevo, da mine hitro in neboleče.

Jaz močno držim pesti zate, da ti uspe! 8 celikc je lep pridelek in samo ena izmed njih mora biti zmagovalna. Zdaj pa le počivaj in si naberi novih moči za transfer.

Živjo,
da vas malo opogumim.
Imela sem dve punkcij pri dr. Merlu.
Na lestvici od 1 do 10 me je prva bolela 0,5, druga pa 1.
Doma sem predhodno (cca 4 ure prej) vzela Ketonal.
Pri dr. Merlu tudi dajo nič drugega.
Prvič sem imela 25 celic, drugič pa 18.
Po punkciji sem imela težave (napihnjenost, blage bolečine), vendar zaradi hiperstimulacije (PCO) in ne zaradi punkcije same.
Torej, punkcija je neprijeten poseg, bolel pa mene (skoraj) ni.

New Report

Close