Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost NAPREDEK PRI ZDRAVLJENJU NEPLODNOSTI (imsi, genetske preiskave..)- link na tv oddajo

NAPREDEK PRI ZDRAVLJENJU NEPLODNOSTI (imsi, genetske preiskave..)- link na tv oddajo

http://tvslo.si/predvajaj/napredek-pri-zdravljenju-neplodnosti-oddaja-o-znanosti/ava2.126251328/

Moje izkušnje: rezultata razen v denarnici ni, stane pa čez 300 eur.

Se strinjam s klaudiyy.

nova
Uredništvo priporoča

Gospa Eda Bokal Vrtačnik, v zgornji oddaji pravi, da imamo Slovenci srečo, ker država krije postopke neplodnosti. In, da so poleg nas srečneži še samo Izraelci.
Pa naj povem, da to sploh ni res. Tudi Madžarom krije država 5 postopkov. Vendar v teh pet postopkov štejejo tudi samske ženske in lejzbijke. Kar pa pri nas ne pride v poštev, saj imamo polna usta morale in etike. Da se, pretiranega čakanja na prvi posvet, večmesečnega čiščenja od hormonov, punkcij brez anestezije in še česa, sploh ne omenja… Res imamo Slovenci srečo… Vsi prizadeti pa si lahko srečni, s tako državno dobroto, z grenkobo pojejo: ,,vzemi si čas in postoj vsaj malo,, ter upajo, da ne pridejo prej v meno…

Se cisto strinjam. Dodala bi pa se to, da se za vsak ivf ne potrudijo maksimalno, saj se non stop izgovarjajo na 6 brezplacnih poizkusov.

Pozdravljeni,
Stara sem 38 let. V letu 2011 sva se s partnerjem odločila za otroka. Takoj sem zanosila, vendar izvenmaternično. Zdravljena sem bila z metotraksatom, ki pa ni prijel, zato je bila potrebna laparoskopija. Čez pol leta sva zoper poizkusila in zopet sem takoj zanosila, spet izvenmaternično. Zopet sem bila zdravljena z metotraksatom, ki je bil tokrat uspešen. LPSC ni bila potrebna. Nato naju je ginekolog poslal na IVF, da bi zmanjšali možnost EU. Opravila sem 3 postopke v letu 2012, vse neuspešno. Sedaj poskušava po naravni poti, neuspešno. Zanima me, ali je mogoče, da je zdravljenjem z metotraksatom zmanjšalo kvaliteto jajčnih celic? Ne vidim namreč nobene logike v tem, da sem v letu 2011 2x takoj spontano zanosila, vendar izvenmaternično, nato pa nisem več zanosila. Hvala za odgovor. LP

New Report

Close