Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost femara

femara

Ali katera jemlje oz. je že jemala femara tablete?

LP

to je isto femara ali letrozol

hej…tud js sm to dobila zdj..ti to ze jemljes?kako je?

nova
Uredništvo priporoča

Živjo,

jaz sem jo jemala prejšnji ciklus, in sicer od 3. do 7. dneva 2 tableti na dan. Sploh ne vem, ali sem imela ovuacijo, a glede na to, da me ni na polovici nič špikalo, verjetno sploh ne. Ko sem bila 14. dan na UZ, sem imela samo en folikel velik 20 mm in nekaj manjših. Gin. mi je rekel, da je to zelo slab rezultat, zato me zanima, koliko foliklov ste pridelale? In še to: ali je možno, da mi je femara tako stanjšala sluznico (klomifen naj bi tanjšal), da sem imela menstruacijo komaj 24 ur, normalno jo imam sicer tri dni. Naredila sem tudi test in je seveda negativen. Vaše mnenje?

Lp, Mila

Jaz sem sedaj že drugi mesec jemala te tablete, in sem imela na UZ obakrat 2 folikla, enega večjega 24 in enega manjšega 16mm. No konec tedna pričakujem menstruacijo, že vem da jo bom dobila, ker sem sitna, živčna 🙂 ker me vse boli …

Sem pa imela prejšnji mesec 24 dan menstruacijo, ponavadi jo imam pa vedno 28-30 dan. Pa še ful čudna je bila, kr neki temni kosi krvi so bili.

lp

pozdravljene 🙂 js s tem zacenm jutri tko da se nc ne vem..a morm pol nujn met uz?ka je fora teh foliklov?js mam multicisticne jajcnike..sm bla v lj pri dr pozlep pa rekla d to pac pomen d mam bl lene jajncike in d bom tezi zanosila pa d nimm ovulacije zato dala femaro..drgac sva pa en elt pa pol ze delala na tem d bi mela bebija,sm sele zdj vem zakaj ga nism mogla met..upam d mi bo to pomagal,d bom mela ovulacija..pa moja m je zlo neredne oz redna ampk imam tko nekk 50 dnevni ciklus..imam pa 24 let,skorj 25..pa ve?ze mate kakega otrocka al je tud za vas to prvic?nimm raun znank k bi mela kake probčleme,zato se mal obracm na vas..hvala ze unaprej.. :)kako pa veste kdaj imate ovulacijo?pr mojm ciklusu si jo tud zracunat ne znam..m sem dobila to nedeljo,vceraj..kdaj nej bi torj bla o?

Tudi jaz sem jemala letrozol – femara dva ciklusa pri postopku IUI. prvič sem imela sicer dva folikla – 21 in 24 mm, drugi mesec pa le enega 21 mm. ne vem, če res kaj pripomorejo k ovulaciji. ko sem predlagala injekcije, ker so baje boljši hormoni, so rekli, da jih več ne predpisujejo za ta postopek zaradi stroškov. sedaj grem še tretjič probat….

Pozdravljene.
Tudi jaz začnem ta mesec s tabletki femara.Do njih sem prišla tako,da so me želeli dat po opravljenem hsg-ju na laparoskopija.To laparoskopijo si v mojem kraju nisem želela opravljat,zato sem šla v Ljubljano,kjer so me še enkrat pregledali in rekli,da ne potrebujem nobene laparoskopije-za enkrat ,da zakaj mi ni moj g.dal nobenih tablet,itd itd.Naredili so mi ultrazvok,ugotovili,da imam lene jajčnike in tako so mi potem dali recept za te tabletke.Zanima me,kako deljujejo,ali je zanositev,če je problem samo v lenih jajčnikih,s temi tableti skoraj sigurna,ali lahko bolj točno vem kdaj naj bi imela ovulacijo,…čim več o tem me zanima.Veliko piše o klomifenu,vendar o teh tabletih pa niti ne.
l.p.

Pri jemanju teh tablet naj bi ti dali tudi napotnico za UZ. Spremljajo delovanje teh tablet, ker je pri terapiji možna hiperstimulacija, kar pa ni dobro.

Ja,naslednji pregled so mi dali šele 27.5.2011.takrat bom zaključila že drugi krog jemanja teh tablet.Je to o.k.?

Ja, ne vem. Čudno, kje te pa obravnavajo. Jaz sem na GKLJ.

Zdravo,
jaz sem femaro jemala po laparoskopiji in histeroskopiji. Dali so mi eno škatlico-torej za 3 mesece-jemala sem jih od 3 do 7 dne menstruacije. 12 dan sem imela UZ in takrat mi je dr. rekla da je folikel počil že ponoči. No, po treh letih truda nama je točno ta ciklus tudi uspelo zanositi in zdaj sem v 12 tednu nosečnosti.
Pred 2 letoma sem jemala tudi klomifen, krasno reagirala nanj, ampak zanosila nisem. Vem da sem imela tudi svoje ovulacije in nisem potrebovala teh stimulacij, ampak so mi jih vseeno predpisali.
Upam, da se še kateri nasmehne sreča!

LP Luca

Obravnavajo me v leonišču v Ljubljani.Jaz upam,da vedo kaj delajo in da je tko prav.Malo me je stisnilo vse skupaj sploh ko sem brala stranske učinke teh tablet.Jutri mi je prvi dan ko jih bom začela jemati,ravno tako kot je napisala Luca 29,tretji do sedmi dan,po 2 na dan.Zakaj mi je pa tako pozno dala pregled,mi pa ni jasno,ker od katere koli sem brala da je jedla te tablete,je imela pregled okoli ovilacije,če že ne točno na ovulacijo.Hmmm,jaz samo upam,da bom vedela kdaj mi bo začela,ker do zdaj ravno nisem imela te sreče,tudi s testi za ovulacijo ne.Nikoli mi niso dovolj jasno pokazali.
Luca 29 čestitke za uspeh.Upam da bom tudi jaz kmalu med vami.

Hvala Trisha1, želim ti vso srečo! Jaz sem jemala po eno tabletko in sem bila tudi najprej ful panična in skeptična zakaj moram jest te strupe s takimi strankimi učinki.Ampak jaz sem se počutla super, brez problemov.
Tudi jaz sem bila v Leonišču pri dr. Pinterjevi. Veš kaj, na tvojem mestu bi poklicala in vprašala zakaj ti ne dajo UZ na 12 dan, mislim da ti to pripada in te morajo spremljat, da vidijo kako se odzivajo jajčniki.
Na tvojem mestu bi mal zatežila, če bo pa brez uspeha se pa naroči samoplačniško nekam…da boš bolj mirna.
Srečno!

ojla!

Zanima me koliko je imela katera IUI postopkov in če je kateri uspelo???
Jaz sem sedaj v 2.IUI postopku in čakam konec meseca:((

veliko sreče vsem ki se trudite za +++++++++

Živjo,
mi lahko katera kaj odgovori, prosim.
Zadnjo O sem čutila v spodnjem delu trebuha, kot bi se pripravljala M.
In seveda, akcija 100/h.
Imam občutek, da me kar naprej nekaj zvija.
Ne vem, za test je se prezgodaj.
Ali je kaksno upanje?

Hvala

pozdravljena muka!

kaj si si izračunala kaj plodne dni, kdaj si imela nazadnje menstruacijo?
ponavadi se dela test ko ti M zamuja, tako da ti težko kaj rečem.

lep pozdravček

Pozdravljene!

Midva se trudiva nekje lto in pol. Jemala Klomifen, vendar ni bilo učinka. Zanosila spontano, vendar sem imela IMN. Sedaj sem v prvem ciklusu Femare. Jem jo 1x dnevno. In čakamo na rezultate. UZ mi pa ni omenil… Naj omenim, da imam tudi svoje ovulacije (testi pozitivni in zvija me). Bomo videli. Javim kaki bojo rezultati!
Držim pesti za VSE, da bo čim prej plusek!!

LP, J

ooj…tudi jaz začenm s 3-mesečno terapijo s femaro… od 3-7 dan, 1 tbl na dan… (imam pcos, na klomifen nisem reagirala)… Jeseni LEKO…
bomo vidli….držim pestke za vse nas! :)))

ps– kakšne stranske učinke ste imele pri femari?

Hej,
tudi meni so v leonišču predpisali Femaro, prav danes sem šla po tablete in mi jih v lekarni niso hoteli dati. Farmacevtka mi je rekla, da je skeptična in da mi tablet ne bi dala, da naj še enkrat preverim pri ginekologu če res rabim Femaro, namreč v lekarni jo je ona doslej izdajala izključno onkološkim bolnicam (ženskam z rakom na dojki). Šla je preverit tudi nekam v sistem posebna navodila za te tablete in nikjer ni zasledila, da bi jih predpisovali za spodbujanje ovulacije. Torej tablet nisem dobila, in moram še enkrat preverit pri gin. Kaj porečete na to? Se je katri zgodilo kaj takega? So vas v lekarni spraševali kaj o tem, čemu so vam predpisali Femaro?

New Report

Close