Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost USPELO NAM JE

USPELO NAM JE

Tema za vse naše srečke nosečke.

Ajda, kako si? Še “dvakrat spat” in bo sreda :).

Je čas, da se zdaj rdeča nit Ajdine teme vrne in da bom v sredo spet slišale le lepe novičke!

Nola, na tisti moji temi si ne upam vec pisat, ker je za nas Kitty odprla novo temo :-))))

Ja, zaenkrat sem vredo, hvala. Dva dni sem imela drisko, sploh ne vem od kod sem jo dobila, ko sem skoz v hisi…drugace pa je pri sosedih kar na udaru ta virozna gripa ja…
Danes je nisem imela vec, sem pa se kr na prezganki, prepecencu in bananah….Linexa pa nisem vzela, nisem imela poguma, ceprav bi menda lahko…

Lp, Ajda

nova
Uredništvo priporoča

he he vidim, da smo prestavljene 🙂 super, bomo pa tukaj čvekale.

Super, da si bolje in zdaj mora it le še navzgor!

Vi ne veste kako lepo je videt lepljivo temo s tem naslovom USPELO NAM JE.

Se opravičujem, da sem izpadla v spodnji temi ena zagrenjena baba, nimam pojma kaj ste si mislile o meni. Po pravici vam moram povedat, da ne spremljam foruma zaradi sebe, sem namreč mama in imam dva otroka. Imam pa druge razloge zakaj ga spremljam in se opravičujem, ker sem spodaj stegnila jezik in reagirala užaljeno in prizadeto, vendar sem se takrat tako počutila, čeprav brez (osebnega) razloga.

Želim vam zelo zelo dolg čvek, nosečniški čvek na tej skrajno ganljivi temi in želim vam, da se vam jih pridruži čim več iz tega foruma.

Lepo nosečnost in zdrave otročke vam želim. Po porodu pa dosti neprespanih noči, kakanja, lulanja, živahne malčke, lepe tekoče vozičke, krasne sončne dneve vozičkanja in obilo užitkov v cartanju štručk.

Hvala za lepe zelje.

Ampak to, kar si nam zakuhala, ni nic kaj dobrega….takole se pogovarjat pod eno in isto temo, ko sploh nic ni pregledno…
Hvala, se enkrat!
Sploh, ce nimas osebnega razloga, se toliko bolj ne ves koliko je nam pomenilo, da smo lahko pisale svoje probleme pod temami temu primerno naslovljenimi…..

:-((((((

….tocno sem vedela, da se bos pridruzla tudi pri tej temi in nam pametovala….

…zdaj sem pa huda :-)))))))

Ajda,

ne bodi huda. Saj je verjetno res boljše, da je tema posebaj in tiste, ki jim ni do branja o nosečniških težavah, jo lepo preskočijo. Sama sem imela enaka vprašanja, pa izcedki in špikanje in to in ono. Se zaradi takšnih, ki povejo kako je vse normalno in kaj paničarim sploh nisem oglašala. Sedaj spremljam razne nosečnosti nas bork. Mogoče se jih bo sedaj več oglasilo, ki so tukaj zanosile in se preselile, pa bodo kaj spet sem napisale (Mojca, Tajči, Neža, Kovanček….

če bi bila na oni strani, na strani, ki ni uspela (še) zanosit, ne bi tako govorila, pisala in razmišljala. res je, vse preveč gledate preko lastnih oči. prav je, da je ta tema posebej. in res, se spomnim bate ko ji je zanosila sestra…ampak najbrž se ona tega ne spomne več, kako ji je šlo na živce ker je sestra noseča, ona pa ne. zakaj moramo druge imet te teme spodaj vsak dan na očeh, zakaj?

Evo tudi mene tuki.

Ajda501 še malo pa gremo naše sončke gledati :)) v sredo, a ne?

Upam, da v sredo dobim MK ter da bo to res pravi prvi G pregled, tako kot ga imajo ostale nosečke.

Le rahlo povečan trebušček, ostalih znakov nimam, špikanje je minilo.

Ja, ooooooooooooooooooo

se spomnem, kako sem pisala, nisem pozabila, če to misliš, res je bilo malo hudo takrat, pa sem se najprej sprijaznila, in sedaj je vse ok.

Samo ne mi govorit, da bi na ta forum prišle nosečke in govorile, o izcedkih, … take nosečke, ki jih uspe takoj, kot npr. moji sestri. Take niti ne vedo kaj je NEPLODNOST, ne vedo kaj vse je treba dati skozi, pa tudi če jim razložiš, malo katera razume kako to gre.

IN UPAM, DA NE BO SEDAJ TA TEMA USPELO NAM JE RATALA TAKA KOT UNA SPODAJ. Če si nosečka po OBMP te sprejmemo, drugače pa ti predlagam da nam pustiš, kar smo dobile-novo temo, da ne bomo takih kot ti motile spodaj.

Tukaj smo tiste, ki jim je uspelo zanositi s pomočjno postopkov OBMP, se bomo vzpodbujale, se menile, do po mojem nekje do NS. Morda nam potem uspe pogledati na nosečnost.

Ooooooooooooooooo, zelo dolgo sem bila na uni strani, malo poglej z iskalnikom…tako, da prekleto vem kako je bit tam…….in kar me ni zanimalo niti nisem odprla, kaj sele brala…….kar se pa Bate tice, je pa njena osebna stvar kako gleda na to….moje sestre imajo ze vse tri otroke, jaz se edina ne, in sem se vedno jokala, ko so zanosile, ampak od veselja in srece, da ne rabijo dat to skozi, kot pa jaz……….
….vec pa ne bom komentirala na te teme, skoda zivcev………..sem jih ze prevec porabila………

…to je zadnje, da sem sploh kaj odgovorila, in pustite me ze na miru………….

_______________________________________________________________________________

Ja, Bata, v sredo grema gledat najine soncke in upam, da bom se vedno videla srcek, glede na to kaj vse se lahko pripeti :-(((((, kot se je na primer Rozle-tu. Joj, mi je hudo zanjo, res, sva si pisali tudi preko maila.

Upam, da bo vse OK, res, ker se niti nocem spominjat, koliko gorja sva ze s partnerjem dala skozi in da bi vse to se morala enkat….res mocno upam…..

Bata, drzim pesti za naju, in tudi za ostale, ki jim se do sedaj ni uspelo…

LP, Ajda

Drage moje srečke nosečke, pustite te punce ki nas nonstop nekaj provocirajo, ker itak vemo, da je faušija najbolj priljubljen šport v Sloveniji. Ignorirajte jih, me pa si dalje pišimo v tej temi. Želele so, da bomo imele svojo temo, kjer jih ne bomo motile z našimi nosečniškimi temami, zdaj pa itak hodijo sem in nas berejo.

Imejmo se rade in ne pustimo se ujezit takšnim in drugačnim puncam, ki nimajo niti toliko poguma, da bi se registrirale.

Tak, da le na plano z dobrimi nosečniškimi novičkami. 😉

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Po mojem je tole salomonska rešitev. Kogar boli (kar razumem) ali ga karkoli, vključno s fovšijo, žulji (tega ne), lahko preskoči.

Nisem po OBMP, ampak sem vseeno z vsako vesela ++ in bom v sredo z vsako posebej čakala dobrih novic. Dajmo, punce, posebej zdaj Ajda in Bata! Dajmo, njune pikice!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Hvala Skr bna!

Kitty, čestitam za odlično rešitev z novo temo!
Tudi jaz večkrat pokukam na ta forum, da vidim, kako gre puncam, s katerimi smo skupaj navijale in držale pesti in sem za vsako, ki ji uspe, vesela. Po drugi strani se na nosečniškem forumu nekako ne najdem, nisem tako na spidu navdušenja kot tiste mlade deklice, ki jim je uspelo zanositi mimogrede. Seveda sem izjemno, globoko, intimno vesela, vendar so leta razočaranj pustila svoj pečat in vse doživljam drugače, bolj previdno. Povsem se strinjam z napisanim zgoraj, da se punce tukaj veliko bolje razumemo, ker imamo pač vsaka svojo zgodbo za seboj, in mislim, da tudi nosečnost doživljamo drugače kot “normalne” nosečke. Mogoče katera od nas bolj paničari ob vsakem znaku (kdo bi ji zameril?), kakšna druga je skoraj religiozno zamaknjena od sreče, tretja si spet kar ne upa verjeti, da je res. Tako pač je, psiha dela svoje.
Še nekaj bi dodala: morda je komu zares boleče brati o nosečniških težavah, ko se spopada z lastno neplodnostjo, meni osebno pa je bil vsak plusek vedno spodbuda, da vztrajam. Nekako mi je pomagalo preseči ubadanje s težavami neplodnosti in, ne vem, kako naj se izrazim, se zazreti v prihodnost, se videti z dojenčkom v naročju, se videti na mestu vseh tistih srečk, ki so pisale o svojem uspehu. In zdi se mi, da mi je šele takrat, ko sem uspela to “pošlihtati” v svoji glavi, tudi uspelo zanositi. Zato mislim, da je tema “Uspelo nam je” zelo na mestu v forumu Neplodnost, veliko bolj, kot se zdi na prvi pogled. Pomagala bo k pozitivni naravnanosti, preseganju zagrenjenosti in prepričana sem, da bo večini bolj v pomoč kot bolečino.

Bata, a tebi ni nic slabo? Jaz ugotavljam, da mi je mogoce od Dabroston tablet, ker mi ni cel dan, se mi zdi, da mi je se tedaj najbolj, ko vzamem to tableto. Joj, taka cudna slabost je ta….ze vec kot 14 dni se kar drzi skupaj. Danes sem ze mislila, da bo bolje, pa mi je proti veceru zopet slabo,….zjutraj mi pa skoraj nikoli ni.

Jaz se kar mislim na jutrisnji UZ in upam na naj naj….ceprav sama nimam sedaj nobenega vpliva na rezultat….

Pa saj se moram na koncu še nasmejati, kokoške,…., točno se vidi, kje petelini slabo opravljajo svoje delo doma, tam je pač nezadovoljstvo, ki se prši na vse strani,….., drugače si tega ne morem več razlagati, samo kljuvkanje levo desno (pišem pol v šali pol pa zares).

___________________________________________________
Poročilo iz današnega prvega pregleda pri mojem ginekologu:
-danes sem uspela obvladovati slabost, tako, da sem opravila vse potrebno,
-dala kri, vodo, nisem rabila čakat na izvide, te prejme ginekolog, jih pregleda, če bo kaj odstopalo me pokličejo,
-z ginekologom sva pregledala datum in izvid lanskega brisa mat. vratu, vse ok, tako, da do poroda ne tikamo,
-naredila UZ, Bobkolino je zrasel na 17,3 mm, srček mu lepo bije, lego ima dobro, dobila slikico, tako, da sedaj komunicirava tudi vizuelno :-), lepo se vidi glavica, zdi se mi, da se bo vsak čas začel živahno gibati,
-prvič v življenju sem dobila materinsko knjižico-prijeten občutek,
-datum poroda od 23. do 26.8.09,
-ker bom julija 35 let, torej na datum poroda tudi, sem dobila napotnico za NS (po potrebi THT,….upam, da ne bomo rabili AC), ginekolog mi je uredil tudi termin (v MB), preveril, kdo bo delal, res vse v nulo, ker sem že težko dihala od slabosti (zgledala še slabše), pa se je maksimalno potrudil, da me ne muči,
-v začetku februarja imam novi pregled, nekaj dni za tem pa NS.

Bobkolino je res lep na slikici, zelo sem vesela.

P.S.: dobila svečke proti bruhanju, ki jih vzamem, če se akcija ponovi, v kolikor se ne umiri, moram nazaj, da me pošlje v bolnico za dan-dva na umetno hrano, da se ta zadeva umiri.

Toliko, jutri pa poročate ostale Ajda, Bata,….., komaj čakam, da se javite. Držim pesti, da bo jutri samo veselje. Ajda-slabost?->nič novega :-), hec pa je, da ko vidiš baby-ja na UZ slabost hitro mine, drugi dan pa je takoj nazaj, malo so krivi tudi živci, čakanje :-).

Lep večer,

Bobika

Bobika, same super novičke. Čestitam!

Tudi zame je bil čudovit občutek, ko sem prvič dobila materinsko knjižico. 🙂 Sem doma celo prebrskala.

No, jaz imam to srečo, da nimam slabosti, imam pa zato pogoste migrenske glavobole, ki se začnejo zjutraj in trajajo cel dan….če ne vzamem Lekadola, se zavlečejo tudi v drugi dan. Je precej mučno, ker nočem jemat nobenih tablet in jo vzamem le, ko res ni več za vzdržat.

Pa, saj bo to vse tudi minilo…vse za zdrave sončke!

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Bobika prav fajn te je bilo brati. Upam, da jutri tudi midve z Ajdo sporočila take lepe novičke.

Ma, jutri tudi meni ne uide MK, prvič v življenju, uf komaj čakam.

Bomo videli koliko je naš Batkolinček velik, pa še od Ajde, in še od ostalih, ki jih pričakujemo pod to temo.

Ajda še eno nočko pa bo, a ne? Jaz bi kar sedaj šla čakati pred ordinacijo, da prej mine. :))

Aja, Ajda, ne meni ni nič slabo, sej pravim, da če me ne bi vsako toliko špiknilo ne bi sploh vedela, da sem srečka …. Pa no, hiperca po ET-ju je šla mimo, je že kmalu 2 meseca od takrat, edino morda malo večji trebušček, pravi mož.

Sej ne vem, če je to dobro ali slabo, če ti ni nič slabo. Ma ko imajo katere res slabosti, razmišljam, da je tako bolje, kot je pri meni. Pijem Magnesol, ma kaj lahko ga vsak dan?

Upam, da jutri dobim na recept še Dabrostona v lekarni, ker mi ga bo konec tedna zmanjkalo, zadnjič me je G na urgenci, ko sem šla na UZ, vprašal, da kje se ga še da dobiti, ker da ga baje ni. Da če sem ga dobila na Hrvaškem? Bomo videli.

New Report

Close