Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Koliko časa po punkciji težave-bolečine (hiperstimulacija?)

Koliko časa po punkciji težave-bolečine (hiperstimulacija?)

Pozdrav vsem skupaj!

Imela bi eno vprašanje. V ponedeljek sem imela punkcijo, dobro uro po posegu me je začelo bolet v predelu želodca oz. bom rekla raje zgornji del trebuha (poleg bolečin v spodnjem delu). Enake težave sem imela v prvem postopku, trajale so 4 dni, do ET-ja. Tokrat so nekaj drobnih foliklov zaradi nedostopnosti pustili notri. Nočem sitnarit in letat okoli zdravnikov, ker je to lahko konec koncev spremni del postopka, ampak koliko časa običajno oz. naj bi trajale te težave? V zgornjem delu trebuha me še vedno zelo boli in tišči, krči se pojavljajo, občasno tudi v spodnjem delu. Popijem sicer več kot ponavadi jaz v enem dnevu spijem, okoli 1,5 l, nimam pa občutka da bi toliko tudi potem polulala.
Je to lahko kakšna skrb ali bo pač postopoma minili, pa če si še pomagam s kakšno protibolečinsko tableto?

Hvala za vsakršen nasvet, izkušnje.

Nency pozdravljena!
Upam ,da tvoje težave čimprej minejo; Sama se tudi pripravljam na njih, saj začnem čez 2 dni prvi postopek IVF in me je že daj strah špik in predvsem punkcije.
Kje si pa bila na punkciji?

Pozdravljena,
pikice niso tak bav bav, kot se sliši.
Punkcijo pa so mi delali v Ljubljani.
srečno

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,

Tudi jaz sem mela v ponedeljek punkcijo, danes zjutraj sem se zbudila spet z bolečinami v predelu jajčnika. Ko sedim čutim kar fajn bolečino, tako mi paše bolj “leže” sedenje 🙂
Glede na to, da sem v službi mi je malo hudo. Tudi nagli gibi… pf… prav zareže me “od spodaj navzgor”.
S tem, da sem še včeraj kar fajn krvavela, danes še imam malo izcedka.

Kaj pa vem, za mene je bla prva punkcija, tako ti dosti ne morem pomagat. Verjetno je normalno, da so prisotne bolečine.

Lep dan,

Lissa

Jaz nisem imela po sami punkciji nobenih težav, te so se začele kakšen četrti dan po tranferju.

Šlo je za hudo hiperstimulacijo; zredila sem se za 5 kg, obseg trebuha se mi je povečal za več kot 20 cm, bolelo me je v trebuhu, težko sem dihala (spala sem tako, da sem imela pod glavo 3 vzglavnike, sicer sem mislila, da se bom zadušila), bilo mi je slabo… res grozno. Težave so se nehale po kakšnem tednu, in nato je krvni test pokazal zelo visoko vrednost beta HCG. Bila sem noseča s trojčki…

Če bolečine ne bodo popustile, lahko vzameš katerokoli zdravilo, ki ima paracetamol; to je Lekadol od Leka ali Daleron od Krke.

Drži se, saj bo bolje.

Lissa, ni dobro, da greš takoj po punkciji v službo. Zdravniki ti ne dajo kar tako brezveze bolniške in počitka en teden. Moraš vedeti, da je vsaka punkcija agresivna, kjer ti ranijo jajčnike, včasih pa še poleg tega tudi kak soseden organ ali žilo. Zato je pametno počivati, da se vse skupaj vredo zaceli, v nasprotnem primeru lahko imate le probleme….to ni šala…pametno se je vredo “pocajtat” do ET-ja, da imaš tudi več možnosti za vgnezditev…

Glede bolečin po punkciji pa je veliko odvisno kdo ti dela punkcijo in kako ti jo naredi (agresivno). Meni so drugo punkcijo naredili v LJ zelo agresivno, da sem imela notranje krvavitve in sem morala v bolnišnico na intenzivno nego. Delal pa mi jo je rd.Zorn.

Ajda

Ajda… jaz nisem dobla bolniške! Bi mogla prosit za njo? Uh, nisem vedla, tudi opozorjena nisem bla.

Čudno se mi zdi, da te na to ne bi opozorili. Po bolniški list moraš it k svoji splošni zdravnici, z vsemi papirji, ki si jih dobila v LJ, da pač imaš nek dokaz. Po punkciji ima vsaka teden bolniškega staleža, če pa so problemi (hipestimulacija), pa še več…!!!!

Dvakrat sem bila na punkciji v LJ in enkrat pri dr.Rešu, bolniška je vedno, verjemi….

Ajda

O hiperstimulaciji je bilo na forumu že veliko napisanega. Uporabi malo iskalnik – vem zato, ker sem tudi jaz tu gor našla veliko odgovorov na to temo.

Če čutiš bolečine, se vsekakor oglasi v stari porodnišnici – tudi jaz sem trpela doma, pa ni bilo v redu. Bolje je, da greš čez teden zjutraj k sestram/zdravniku, kot pa med vikendom na urgenco. Jaz sem čakala in potem so me na urgenci takoj zadržali. Imela sem po moje hudo hiperstimulacijo (situacija podobna, kot je pisala Tralala), za zdravnike je bila to milejša varianta 🙂

Bodi pozorna na naraščanje telesne teže, na naraščanje obsega trebuha (meri si s šiviljskim metrom), veliko pij in veliko lulaj. To je v grobem in na kratko vse.

Meni so potem na ET iz trebušne votline izčrpali 3,4 l vode s krvjo. Na urgenco sem šla v trenirki, saj mi nobene hlače več niso bile prav … Zdaj pa verjetno že imaš filing, kaj je hiperstimulacija. Sem pa tudi ves čas bruhala in spodaj me je vse bolelo. Vožnja z avtom je bila zelo boleča …

Upam, da si že kaj bolje in da ti ne bo treba skozi vse to … Je pa res, da pravijo, da je ob HS verjetnost, da se “prime” večja. Tralala je primer, ki to dokazuje, jaz na žalost nisem bila …

Vsekakor pa držim pesti za pluske za vse vas!!!!

Tashi

Prej morda nisem bila dovolj jasna…

Veliko počivaj, leži, saj se boš tako počutila veliko bolje. Jaz sem bila na dveh punkcijah in spomnim se, da takrat, ko sem ležala, sploh nisem čutila, da bi me kaj bolelo, ko pa sem vstala, poskusila kaj narediti, je bilo takoj slabše. Nekaj dni je vsekakor dobro več počivati.

če bi te malo bolelo, vzami paracetamol, če pa bi te začelo močneje boleti v trebuhu ali če bi ti obseg trebuha in kg naraščali, pa se pojdi pokazat na kliniko.

Pozdraljene,
hvala za zapisane izkušnje in nasvete.
Šla sem se pokazat do sester v stari porodnišnici, dr. mi je naredila ultrazvok, vzela kri in se odločila, da me zaradi sicer blažje hiperstimulacije zadrži na oddelku, tako da sem eno noč prespala, dobila pa tudi infuzijo, poleg tega pa še pila in lulala neprestano, tako da so me danes odpustili domov. Bolečine so še vedno prisotne, ampak na srečo le še v spodnjem delu trebuha, do transferja pa lahko vzamem tudi katero drugo sredstvo proti bolečinam, ne le paracetamol.

Naj potolažim vse punce ki čakajo na punkcijo.Jaz sem jo opravila pred dvema dnevoma.
Mene so zelo prestrašili in sem bleda kot zid čakala pred ambulanto in moj prag bolečine ni visok. Punkcija ni prav nič groznega, dajo ti inekcijo ki omrtviči in nič hudega ni. jaz sem po nekaj časa vprašala kdaj bodo začeli pa so mi z nasmeškom povedali da so do takrat dobili že 11 celic, jaz pa sploh čutila nisem.
Skupaj sem jih imela 18, par pa jih je ostalo zaradi nedostopnosti.
Torej drage moje, pogumno na punkcijo. Bi pa svetovala, da takoj ko dobito odpustnico odidete naravnost domov in počivate. Ko inekcija popusti ni prijetno zato vzamite nekaj proti bolečini in RES POČIVAJTE. Mene osebno je dva dni bolelo, ker je logično razboleno, ampak danes tretji dan je že veliko boljše. sem pa res bila pridna in počivala.
Kar pogumno punce in ne poslušajte žensk ki ” jamrajo” nekatete dobesedno v tem uživajo. Vse smo si različne. osredotočite se na končni cilj, pa je vse lažje.
Jaz imam transfer v sredo in komaj čakam.
lp

karmen

Draga Karmen, tudi punkcija se od centra do centra razlikuje! Evo jst po punkciji vsakič padem skupaj, ne glede na to ali je boleča ali ne…pač stresno je!

Kaj pa je potem bilo s transferjem? Si ga imela?

New Report

Close