Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost folna kislina

folna kislina

Ojla!

Zanima me, če je katera pred nosečnostjo pila tablete folne kisline oz. če je to priporočljivo piti?

Včeraj sem slišala, da bi to morala ženska piti vsaj tri mesece pred nosečnostjo in tja do tretjega meseca nosečnosti. Meni gin. ni nikoli priporočal tega piti.

Kaj pa vam.

LP, S

Jest sem Tifol (s presledki) jedla dobrih šest let. Toliko časa smo čakali na srečo. Sedaj sem presedlala na Elevit, ker v teh tabletah ni samo folna kislina, ampak tudi drugi vitamini in minerali. Jih mislim jest vso nosečnost in tudi med dojenjem.

Folna kislina je nujna na samem začetku nosečnosti, da se pri pikici normalno razvije in zapre nevralna cev (živčevje). Takrat pa ponavadi še ne veš, da si noseča, tako da je preventivno jemanje pač boljše.

LP

Tashi

Folna kislina je kar obvezna. Piješ jo pa ves čas od trenutka, ko se odločiš za nosečnost.

Punce hvala vam. Potem najbolje, da si jih grem kupit že danes.

Katere tablete pa bolj priporočate in ali jih dobiš kar v lekarni na recept al ti jih mora predpisati ginekolog?

Lep deževen dan.
S

kupiš v lekarni brez recepta jaz sem pila elevit meni so bile boljše kot čista folna kislina vsebujejo tudi drge vitamine dobiš jih samo v pravih lekarnah

New Report

Close