Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Postopek IUI

Postopek IUI

Pozdravljeni,

Končno sem se skorajžila in začela postopek IUI. Danes dobim stop inekcijo in v soboto bo inseminacija.

Zanima me, koliko časa traja inseminacija, če mož prinese seme s seboj – tako so nama naročili. Dogovorjena sva za 7:30 zjutraj, a je potem inseminacija hitro opravljena, ali je potrebno še kaj čakati?

Pa seveda me zanimajo tudi rezultati inseminacij. Koliko vas je, ki jim je uspelo tako zanositi v prvo?

Počasi se me zopet loteva tisto upanje, saj bo. In me je strah, če slučajno ne bi bilo in bom zopet čisto na tleh. Prav groza me je tistega občutka, ko vidiš spet menstruacijo.

Upam, da nam bo ratalo.

Daša

Pozdravljena!

V soboto si kar vzemi čas. Se bosta oba z možem kar načakala. Če prinese mož seme s sabo, kar se čakanja tiče, ni bistvene razlike. Zjutraj se najprej javiš pri sestrah, potem boš po vsej verjetnosti skupaj tudi s tistimi, ki imajo IVF postopek. Ko pride zdravnik, grejo najprej tiste punce, ki imajo punkcijo jajčec, potem pa sledijo transferji in inseminacije.

Vsekakor ti želim uspešno IUI!

Moja izkušnja pa ni ravno spodbudna. Jaz sem imela 4 IUI, po nobeni nisem zanosila. Ampak naj te to seveda ne odvrne od pozitivnega pristopa in upanja. Upam, da se oglasi še kakšna z bolj razveseljivo izkušnjo.

Tashi

Pozdravljena.

No, moja zgodba pa je malo bolj razveseljiva. Uspel je 2. IUI, čeprav sem imela zelooo hudo hiperstimulacijo (so mi punktirali 4 litre vode iz telesa). Stanje se zdaj umirja, ampak se je splačalo potrpeti.

nova
Uredništvo priporoča

Še moja izkušnja,prvič uspešno vendar se je končalo s splavom,potem pa dve neuspešne,ta mesec sem bila v postopku četrtič vendar so mi prekinili postopek,ker se mi je naredila ogromna cista na jajčniku in tako sedaj čakam,da vidim kaj bo iz vsega skupaj.SREČNO

Prosim, če mi poveš, koliko časa po stop injekciji (koliko ur) imaš inseminacijo?

Tudi jaz sem včeraj ob 12.00 dobila stopko in so mi rekli, da naj bi do ovulacije prišlo danes ob 24.00 (36 ur po stop injekciji). Tako da bova šla danes zvečer z možem v akcijo, če bo kaj ratalo.

Pri IUI dobiš stopko ob polnoči (npr. iz pon. na torek), inseminacija pa je 36 ur po tem, torej okoli 12h v sredo. Tako je v Lj. Partner pride zjutraj okoli 9h, potem seme prečistijo in čez dve uri ga vbrizgajo direktno v maternico čez cevčico.

Pozdravljene,

Hvala za odgovore. Jutri zjutraj greva z možem v Ljubljano. Ali mora mož tam čakati, ali lahko on gre in me kasneje pride iskat? Ga mogoče jutri, ko odda seme še kaj potrebujejo?

LP,

Dasa

Iz lastne izkušnje vam lahko povem, da inseminacija v prvo tudi uspe. Sama sem s pomočjo IUI zanosila (prvič) in zdaj imava s partnerjem zdravo in živahno deklico. Ker nama do sedaj ni uspelo še enkrat zanositi sem spet v postopku IUI. Inseminacijo sem že imela in sedaj vsi skupaj težko čakamo rezultat.Prazniki bodo zeloooooo dolgi.

Monaa, kdaj pa imaš test? jaz sem imela IUI 1.12. in je danes 14.dan…

Sem še čist frišna. Včeraj je bila inseminacija. Mal me boli trebuh in počivam.

punce kaj je IVI bolec. pri meni je ze cetrti mesec od takrat, ko sem imela laparoskopijo in se ni pozitivnega testa.

rada pa bi se tudi narocila na ivi ampak me je strah.

lep pozdrav

denci, IUI ni boleč…kot navadni ginekološki pregled, ko ti vzamejo bris…

IUI postopek je brez bolečine. Mene je bolel trebuh(jajčniki) zaradi ovulacije. Tako , da kar korajžno naprej.

Koliko pa pride pri Rešu sedaj samoplačniški IUI in koliko je treba čakati, če je na koncesijo?

ne vem če reš sploh dela IUI

Mene pa zanima koliko časa ste čakale, da ste sploh prišle do IUI postopka in kakšne preiskave ste morale prejt nardit

Pred IUI sem opravila:
maj 2008 HSG slikanje, hormonsko preiskavo, klomifen terapijo, laparoskopsko operacijo maj 2009, potem spet poskušanje s klomifenom, oktobra pregled in odločitev za IUI, november 2009 pošta s konzilija in prvi IUI, december 2009 drugi IUI. Zdaj me čaka spet pregled in odločitev, kako naprej- seveda ostaja upanje, da je IUI uspel- Božiček bo povedal…
LP in srečno…

Ali mora jit partner obvezno prejt na spermiogram, ali lahko IUI tut brez tega nardijo?
Ker spermije je dal že pr dr. Rešu pa so bli vredu, sam papirjev nimava.
Jaz pa sem tudi dala že vse preiskave čes in je tudi bp.
Bi pa rada šla čim prejt na IUI.

pozdravljene

danes sem imela zopet drugic inseminacijo. Zdaj pa samo cakati na rezultat 14 dni. spikala sem se z gonalom in pridelala eno celico. pri prvi inseminaciji sem cutila jajcnike, zdaj pa pri tej drugi nic. kaj bi morala cutiti vsaj malo jajcnike in kaj je to normalno, da nisem cutila nicesar?
inseminacijo sem imela natancno 36 ur kasneje. drzite pesti

lep pozdrav denci

A so vsem, ki ste IUI imele, seme prej prečistili? Meni niso (Izola)

New Report

Close