Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Postopek na koncesijo pri Rešu

Postopek na koncesijo pri Rešu

Ojla!

Zoper vas malce rabim …
Tokrat greva v drugi postopek k Rešu in je na koncesijo. Včeraj sva bila na posvetu in naju naročil za 13.11. Takrat začnem z diphereline, ko pride M pa z Menopurjem.
S partnerjem sva šele kasneje ugotovila, da nama Reš ni dal nobenga recepta. Zdej pa ne vem, kdaj in kje dobim zdravila za postopek? Bi mogla dobit recept in 13.11. prinest zdravila s seboj? Namreč v prvem postopku sem šla po zdravila v Italijo in jih potem prvič prinesla s seboj.

Živjo!

Sicer še nisem prišla do 2.postopka pri Rešu, vendar kot berem na RR, dobiš zdravila kar pri njemu, se pravi 13.11.

Srečno

O, hvala, n74! Bom laže spala .. res sem se zasekirala, da nismo česa pozabili!

Pikca, ali lahko prosim napišeš kako je s potopkom pri Rešu? Kdaj pokličeš? Če si iz LJ, ali greš na posvet in ostalo v LJ? (punkcija in transfer sta, kolikor sem brala, v PO – v kakšni privatni kliniki ali kje?)

Malo ne razumem zakaj Reš ne pusti (vsaj večini kot berem) na koncesijo že pri 1. postopku. Jaz imam na voljo še 2 državna postopka in ne bi rada sama plačevala preden ni potrebno.

Posegi se opravljajo v Bolnišnici Postojna, kamor tudi center, ki ga dr. Reš vodi, spada. V LJ ima le ambulanto. Kar zadeva koncesijo – ali ne, ni nujno, da plačaš. Meni ni bilo treba, se je pa potrebno pri njem osebno oglasiti na pogovor in posvet in potem vidiš kako in kaj. Najbolje, da se osebno prepričaš.

Ali vam je g. Reš že takoj povedal (na prvem pregledu) da ste samoplačniki in ne gre na koncesijo ali šele kasneje.

Vanja02, jest sem za drugi postopek klicala oktobra, ko sem dobila M in sestri povedala, da sva zmenjena za 2. postopek in bi rad prišla n posvet. Mi je dala datum čez 14 dni. Pol sva pršla k njemu, povedala, da smo se menili za drugi postopek, pa je on potem ppovedal, kaj in kako bomo. Tokrat mava na koncesjo, povedal kdaj začnem s terapijo in to je bilo to.
Je fino, da si ene 14 dni pred M pri njem na posvetu, da se zmeniš vse okoli terapije.

Dela pa v Dravljah, razen punkcija in transfer sta v Postojni.
Kar se pa tiče postopkov na koncesijo ali samoplačniško je nama za prvi postopek, ki je bil konec avgusta rekel, da ne morva na koncesijo, ker jih nima več, lahko greva samoplačniško in sva tist cikel na vrsti ali pa pač počakava na novo leto, ko dobi na novo odobrene postopke na zavarovalnico. Sva se odločla samoplačniško.

petrca, nama je na posvetu povedal ,da bova mogla plačat, ja. In tud kolk vse to pride. ;o)

Jaz sem imela pri dr. Rešu prvi postopek ivf, samoplačniško, za drugega mi je rekel, da bo na koncesijo, ter da bo le-ta, če ne bo nič uspelo prvič, že lahko januarja 2009.

Sedaj, ko sem pa danes imela abrazijo po ivf-u, pa me muči, če bom šla lahko že januarja na 2. ivf, zamrznjenčkov nimava.

Samo to bi vprašala, za prvič ti da dr. Reš recepte in nabaviš sam vsa zdravila, v Italiji, ko pa greš pri njemu na koncesijo, pa ti na prvem UZ, to bi bilo 2. dan M, da vsa zdravila, je tako ali se motim?

Ali je diphereline, isto kot suprefact sprej, ki ga uporabljaš v samoplačniškem post.? Če ga je meni še ostalo, ali je možno, da se tega izkoristi, ali se zdravila od samoplač postp. do postopka na koncesijo razlikujejo?

Potem v tem primeru, drugič ne bom več imela Suprefact spreja in Menogona, isto ostane le Prometrium, ali se tudi ta spremeni?

Bata.

Pikca mene pa zanima, če je kaj rekel glede tega, da ne bo delal decembra. Ker, če računam se ti bo zavleklo v december ali ne?

Neja

Če pravilno razumem je posvet požen tudi v LJ?! Ali za posvet v LJ pokličem v LJ ali v PO?! Kam v LJ (Dravlje že, ampak kam…Je to ordinacija, ki se imenjuje Reš ali kako?)?
Ali ima morda te posvete tudi v popoldanskem času?

Bata, žal mi je zate, sem mislila, da bo tebi vendarle uspelo.
Meni je bilo rečeno, da mora biti med 2 terapijama ivf 3 mesece prekinitve.

Jaz še razmišljam ali ostati na GK LJ ali iti k Rešu.

Tiste, ki ste šle iz GK LJ k Rešu – kdo vam je dal papirje? Sestra Blanka? Ali neseš fotokopije?

bata, tud midva sva mela prvi postopek (samoplačniško) konec avgusta, test 20.9. pozitiven, vendar žal ss. Sem ga klicala, mu vse povedala in je rekel, da greva lahko v nov postopek že novembra ali pa potem januarja, da ne vidi nobene ovire, zakaj ne bi šla. In sva se kar za november odločila. Sicer nisem mela čiščenja, tao, da ne vem, če bi zarad tega mogoče bila ovira, sicer je ni. Ko sva zdej prišla na posvet pred 2. postopkom je naredil UZ, je rekel, da vidi, če je vse ok in pripralvjeno, pa je bilo! :o)

Glede zdravil ne vem, kako je, tud sama to sprašujem. kot pravi n74 očitno jih dobiš pri njem, ko si na koncesijo. Mene je tud to zbegal, ker prvič sem jih prinesla sama, zdej pa nič, nobenga recepta, samo 13.11. morva pridet po prvo dozo dipherelina. 2. dan M pa potem Menopur.

Po moje, da je diphereline isto kot suprefact, ja. Menogon pa enako oz. podobno Menopurju. Sama ga mam tud še (Suprefact), pa ne vem, kaj čem z njim narest … pol mi ga je ostalo. Prometrium pa se mi zdi, da ostane.

Nejka, jap mi je že septembra, ko sem klicala, rekel, da ali pridem novembra ali januarja, ker decembra so dopusti in prazniki. Jest sem tud študerala, če zdej začneva s postopkom, se bo zavleklo v december, ampak najbrž prvo polovico decembra še dela, pol pa ne več …

Vanja02, ti kar v Dravlje kličeš, tel. in vse info imaš na tejle strani: http://www.neplodnost.com/
Vse opraviš v LJ, le punkcija in ET se izvajata v PO. ;o)
Delajo pa popoldan, tako da vedno naročajo za popoldan. Razen, ko si v postopku pa prideš pred službo vse poštimat!

Dr. Reš ima posvete v Ljubljani vsak dan razen petka, mislim, da od 12h pa do 18h. Naročiš se lahko na tel. št. 01 510 68 00, njegova spletna stran je http://www.neplodnost.com, tam boš našla še kakšno informacijo več.
Na prvi posvet se čaka kakšen mesec ali dva (odvisno od gužve), nato pa gre zelo hitro. In mene so vedno vprašali, ob kateri uri bi prišla. Tako mi iz službe nikoli ni bilo treba iti prej.
Njegovi UZ so zelo zgodaj (med 5. in 6. uro), kar mi je tudi zelo odgovarjalo.

Pa še glede koncesijskih in samoplačniških postopkov…
Sem ravno po ET-ju, to je bil moj drugi postopek letos, pa sta bila oba na koncesijo. Nič mu nismo težili in ga spraševali, obakrat je predlagam kar sam. Tako, da ni nujno, da se prvič vedno plača ali da se enkrat plača, enkrat pa je na koncesijo. Sicer pa vprašaj, izgubiti nimaš kaj.

Kako je glede dokumentov iz GK pa ne vem, a vsekakakor je fino, da prineseš čim več.

Veliko sreče.

Tralala

Aja, še to…
Vsa zdravila sem dobivala pri njem sproti; 2. dan mestruacije mi jih je dal toliko, da sem jih imela ravno do 1. UZ, nato do 2. UZ …, sama sva mogla le po Prometrium in 100 mg aspirine na Fernetiče.

Če pravilno razumem je posvet požen tudi v LJ?! Ali za posvet v LJ pokličem v LJ ali v PO?! Kam v LJ (Dravlje že, ampak kam…Je to ordinacija, ki se imenjuje Reš ali kako?)?
Ali ima morda te posvete tudi v popoldanskem času?

Bata, žal mi je zate, sem mislila, da bo tebi vendarle uspelo.
Meni je bilo rečeno, da mora biti med 2 terapijama ivf 3 mesece prekinitve.

Jaz še razmišljam ali ostati na GK LJ ali iti k Rešu.

Tiste, ki ste šle iz GK LJ k Rešu – kdo vam je dal papirje? Sestra Blanka? Ali neseš fotokopije?

Hvala. Tole me je trenutno najbolj zanimalo, da ne bi brez pršla in bi bilo kaj narobe! ;o)

Punce, zlate ste za vse informacije! Zdaj se moram samo odločiti za prehod k Rešu – morda pa ima on mojo dobitno kombinacijo 🙂 Kdo ve.

No, evo … midva pa sva zakorakala v 2. postopek pri Rešu. Tokratna upam, da dobitna terapija je: diphelerine in menopur.
Včeraj sem dobila prvo injekcijo diphelerina, jutri si dam drugo, čez 2 dni tretjo, nato pa vsak dan … vmes seveda čakam na M.
Mam pa vprašanje, ali se tudi pri dephelerine rado zgodi, da M zamuja? Pri suprefactu mi je namreč mal zamujala. In, če bi se slučajno nasmehnila sreča in bi nama uspelo po naravni poti, predvidevam, da diphelerine ne škoduje morebitni nosečnosti, ne?
Pa še … ostalo mi je pol suprefacta. koliko časa je še dober?
Hvala.

Hm … sem že dva dni nazaj napisala sporočilo, pa se je očitno nekje izgubilo.

Skratka, midva sva sedaj v 2. postopku IVF. Tokratna terapija Dephelerine in Menopur. Z D. sem začela v četrtek. Me pa zanima, ali tudi po D. M rada zamuja kot pri Suprefactu? In predvidevam, da D. najbrž tudi ne škoduje morebitni nosečnosti, ne?

Pikca, torej ti čakaš na M da začneš z Menopurjem.

Meni je v četrtek, ko sem bila pri dr. Rešu rekel, da morajo miniti 3 M pred novim inf-om. Imela sem ss, vendar tudi abrazijo.

Nekaj mi povej, koliko časa si ti čakala na M po ss, čeprav nisi imela abrazije?

Pa se kaj javi, meni je za 2. ivf že napisal zdravila, isto kot tebi, Diphereline in Menopur, Prometrium, pa bo ostal isti kot v samopl. postopku.

Sedaj samo čakam na M, in 3 mesece, sem mislila, da bom lahko že šla naprej jan., sem bla prav razočarana, ker je rekel, da naj se naročim ene 7 dni prej, ko bo prišla M, to da bo lih febr. ali marca.

Pa se javi kako bo.

Bata.

Še nekaj me zanima pikca:

koliko M si imela vmes od ss dalje, do sedaj ko greš v 2. ivf?

Hvala za odg.

Bata.

New Report

Close