Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost KRVOMOČNICA IN REZULTAT FS – prosim za mnenja!

KRVOMOČNICA IN REZULTAT FS – prosim za mnenja!

Pozdravljene!

Čeprav se na vašem forumu navadno ne oglašam, ga berem že več let. Ker vem, da imate veliko izkušenj, vas prosim za mnenja.

Z možem se že dve leti zaman trudiva za otročka. Preiskave niso pokazale vzroka, prijavljena sem za IVF. Da se mi ne bi obračalo od čakanja na odgovor konzilija in na postopek, sem vključila plan B – krvomočnico, pijem jo en mesec.

Včeraj ali danes bi morala dobiti M. Pa je še ni. Test first sign mi kaže eno zelo močno in drugo komaj opazno črtico.

Ne upam si upati, kaj šele, da bi povedala možu. Bi bilo pretežko spet pogoltniti razočaranje. V trebuhu me zvija, kot da bom pravkar dobila M, krvomočnica mi je povzročala špikanje v jajčnikih že kakšna dva tedna (drugače se to ne pojavlja), bradavice so malce bolj občutljive.

Je to to? Je tako bleda črtica dovolj za +? In če je, ali je možno, da je rezultat zaradi pitja krvomočnice nepravilen?

Hvala za mnenja!

Krvomočnica ne vpliva na test, bi ja pa jaz na tvojem mestu nehala piti.

LP

Hvala za nasvet.

Nehala sem jo piti v soboto, ker sem za včeraj pričakovala M.

nova
Uredništvo priporoča

lp!

Jaz bi vprašala za kaj je dobre ta krvomočnica in kje se jo da dobiti?

Hvala

tajči

Krvomočnica oz. rdeča smrdljička pomaga k odebelitvi sluznice v maternici, da se jajčece lažje vgnezdi. Iz nje si enkrat dnevno skuhaš čaj in ga spiješ, pije naj ga tudi mož. Med menstruacijo je ne piješ.

Jaz sem jo dobila na tržnici v Ljubljani pri gospe, ki pod arkadami prodaja zelišča. Nekateri zdravniki zanjo ne marajo slišat, češ, da vsebuje radij. Kar nekaj zeliščarjev in bioenergetikov pa jo priporoča in kar nekaj žensk menda tudi resnično zanosi.

Absurdno, ampak po dveh letih preiskav, vsakomesečnem čakanju na ovulacijo in plodne dni in devetih mesecih Klomifena (vse brez učinka) sem danes, po 3-4 tednih pitja čaja končno doživela pozitiven test.

Veliko sreče!

na tole lahko samo cestitam!!!!!

tudi midva ze 2 leti delava na dojencku pa nic meni so odstranili pregrado -nosecnost-splav potem pa spet dolgo nic

prejsnji teden sem zacela piti ta caj in ko sem tole brala imam vec se vec upanja=)

res cestitke!!!!!!!!

to me je pa res razveselilo!

CESTITKE!

jaz sem sporocila svojim starsem naj mi jo kupijo in grem zdaj v petek v slo!
se veselim da jo bom zacela piti in da mi bo ratalo kot tebi!

lp denci

pozdravljene,
zanima me ali je potrebno krvomočnico nehati piti, ko se enkrat pokaže plus?
Tudi midva sva nekaj časa čakala in čakala, danes pa po slabih dveh mesecih krvomočnice plus. SUPER, SEM PRESREČNA. Upam, da bo šlo v redu tudi naprej.

Mene pa zanima, zdejle sem en mesec pila krvomočnico, pa mi je M zamujala en teden. Se je še keri ti zgodilo? Ne vem, al čem zdej še en mesec pit al raj ne, če me bo M tkole hecala. Kaj mente ve?
Pa kdaj jo začnem pit, prec ko M gre?

joj sem res srecna, da se iz dneva v dan nekateri od vas pokaze plusek!

saj je ta kvomocnica res dobra!

cestitke vsem srecnicam!

jaz mislim, da bi krvomocnico morale prenehati piti, ko se pokaze plusek.

SRECNO!!!!!!!!

nehaj piti, lahko povrzoči splav.

Mene pa zanima, če se lahko pije krvomočnica kljub jemanju klomifena in prometriuma.

mene pa zanima kdaj je najbolje začeti s pitjem krvomočnice – pred punkcijo, po punkciji ali že prej?lp

Oj,

Ravno danes sem se napotila na Lj tržnico po to krvomočnico in šok, ni zeliščaric!!! Tam se zdaj pripravlja miklavžev sejem tako da so jih zgleda ukinili ali premaknli… če kdo ve kam naj mi javi.
Drugače pa me zanima kako zgleda vrečka z zeliščem, ki ga kupiš v Sanolaborju… vedno oprezam za nim a ne najdem.

LP,

T

Ojla!

Tudi jaz prvič pijem krvomočnico ta mesec, pa mi kaže da bom dobila menstruacijo teden dni prehitro, ker jo imam ponavadi kar točno na 28 dni.
Ali je to posledica čaja? Sedaj imam samo rjave izcedke, jo neham piti, ko se zares vlije, a ne?

Zdravo,
mene pa zanima,mož ima slab spermiogram ali lahko pije krvomocnico?

pozdravljene, moje mnenje o tej krvomočnici – sama jo pijem od konca M pa do ovulacije (punkcije, inseminacije…) tudi med jemanjem klomifena, potem vlogo pomočnikov pri sluznici prevzamejo hormoni – naravni ali umetni. zakaj bi jo pili moški, ne vem.. za slab spermiogram obstajajo druge, bolj koristne ‘rcnije’.
vsekakor pa je ne bi pila med nosečnostjo.

sem brala da tudi lahko možki jo pijejo za to sem uprasala,kaj pa tifol?
hvala

ja, najbrž jo lahko pijejo, lahko tudi čaj iz malinovih listov pijejo, pa cimet in ingver… nič od tega jim ne bo škodilo (glede na to, koliko moški sploh pijejo razne zeliščne čaje, bo kvečjemu kakšna korist)
tifol pa je samo folna kislina, ki se jo priporoča začeti jemati že kake 3 mesece pred zanositvijo ali začeti takoj, ko ugotoviš, da si noseča. pomembna je pri delitvi celic, pomanjkanje lahko povzroči napake pri delitvi, nepravilno delitev in delovanje živčnih celic, spino bifido… Dober vir folne kisline je zelena zelenjava, jetra, fižol, grah, sončnična semena …
jaz jemljem centramed mami, ki ima poleg folne še ostale vitamine in minerale, ki so tudi pomembni za žensko pred in med nosečnostjo. je pa na trgu še nekaj drugih podobnih tabletk.

jaz bi tudi rada zanosila.nikjer te krvomočnice ne dobim,mi lahko katera pomaga?prosim.sem iz ljutomera.

New Report

Close