Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Zelo visok FSH – menopavza pri 26 letih

Zelo visok FSH – menopavza pri 26 letih

Pozdravljene!

Zanima me, če je tukaj še katera, pri kateri so odkrili menopavzo zelo zgodaj?
Jaz imam pi svojih 26 letih FSH-ja 123, LH-ja pa 64. Moj osebni G mi je postavil diagnozo menopavza. Če vam povem po pravici, se mi je sesul svet.
Napotil me je na nadaljne preiskave-v genetski posvetovalnici so mi povedali, da imajo “zavezane roke”- dvakrat sem že zanosila in rodila dve zdravi punčki, družinsko deblo je čisto, menstruacije pa ni. Čakam še na pregled DNK-ja, ki pa ga imam šele konec septembra.
Zelo rada bi slišala, prebrala kakšne izkušje katere, ki ima tudi tako diagnozo.

Pozdravljena!

Imaš res visoke vrednosti FSH-ja in LH-ja. Sama nisem imela niti približno tako visokih vrednosti teh dveh hormonov, pa so mi tudi (pri takratnih 27 letih) hoteli diagnosticirati prezgodnjo odpoved jajčnikov oz. menopavzo. Imela sem tudi druge znake menopavze: potenje, navali vročine ponoči, srbenje kože in močno izpadanje las. Menstruacije sem imela redne in precej močne. Kasneje so to diagnozo, po trimesečnem testnem zdravljenju s Trisekvensom, to diagnozo opustili.

Hormonske teste za določitev omenjenih hormonov je potrebno ponoviti vsaj dva do trikrat(po enkrat mesečno), opravi se jih med 3. in 7. dnem ciklusa. Morda kar pri endokrinologu, ki bo ocenil celoten hormonski status. Potem greš z izvidi spet do ginekologa, ki predlaga nadaljne ukrepe.

Pogosto vzroka za prezgodnjo odpoved jajčnikov ne najdejo.

Vse dobro,

Keena

Pozdravljena!

Sama sem to doživela pred dvema letoma in s pomočjo alternative se zaenkrat uspešno bojujem s tem. Če želiš več informacij, mi pošlji zasebno sporočilo.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,
sem z isto diagnozo pri 29 in Fsh krepko čez 1oo. Vse skupaj se je začelo v postopkih OBMP in boju za prvega otročka.
Diagnoza prezgodnja menopavza in po vsej verjetnosti donorstvo.
Vsi znaki z potenjem, nočnim prebujanjem, utrujenostjo, nervozo,…
Z Cyclo progynovo vse skupaj poskušamo uravnavati v meje normale, kar pomeni da nam uspeva da je vse skupaj še znosno.Skrbi me, kaj pomeni ta diagnoza na dolgi rok in bolezni tam čez 15, 20, 30 let.
Sicer pa je vse skupaj pri teh letih šok in se je zelo težko sprijaznit z vsem in narediti naslednji korak ………do prvega otročka. Velika želja ostaja z ogromno bolečine in čist drugim pogledom na svet in ljudi, ki si delajo težave, ki to sploh niso.
Če pogledam iz druge strani, je moj zakon vse skupaj utrdilo, živim kvalitetneje in dosti bolj na “izi”.
Upam, da si zbrala že kaj informacij. Na forumu nas je kar nekaj punc s temi težavami, tudi zelo mladih in mislim, da se ti bodo javile tudi s kakšnim nasvetom in mnenjem.
Sončen dan še naprej.
Lp

Pozdravljena!

Tudi sama se borim s podobno boleznijo. O tem pišem pri temi zgodnja menopavza. Poišči jo in preberi še tam. Zanima pa me, kako se zdravite in predvsem Anja, kako se zdraviš in pri kom.

Lp

POZDRAVLJENE!
TUDI JAZ IMAM ISTI PROBLEM PREZGODNJA MENOPAVZA PRI 26 LETIH.SEDAJ SEM STARA 31 LET IN SI ŽELIM ŠE ENEGA OTROKA IN SEDAJ ME ZANIMA ČE JE KATERA Z ISTO ŽELJO IN KAKO SE BOŠ ODLOČILA. ZANIMA ME ČE RES NI NOBENEGA ZDRAVILA ,DA TI JAJČNIKI VSAJ TOLIKO SPODBUDI DA LAHKO ZANOSIŠ TAKO ALI DRUGAČE SAMO ,DA JE OTROČIČEK RES TVOJ.
SEM NOVA V TEH VODAH IN NEVEM ŠE VELIKO KAKO TO GRE IN ČEZ 2 MESECA IMAM PRVIČ POSVET NA KLINIKI PRI DR,PINTAR.
ANJA ZELOME ZANIMA KAKO SE TIZDRAVIŠ Z ALTERNATIVO.PROSIM ČE MALO NAPIŠEŠ SAJ ISLIM ,DA BI MARSIKATERA RADA TO IZVEDELA.
HVALA VSEM IN LEP POZDRAV
TIJA

Zdravo, punce!

Tudi jaz imam takšne težave. To res ni fajn, pri naših letih, ne? Meni je na trenutke prav grozno, zato sem VAS tukaj še posebej vesela!!!

Stara sem 33. Moj FSH je 84. Imam pa eno punčko, staro 2 leti in pol. Zanosila sem v drugem poskusu po IVF-ICSI, čeprav mi dr. niso dali kaj dosti upanja. No, potem veste, da mi pomeni vse in čeprav so vsi otroci čudež, so naši še toliko bolj. S tem se tudi ve strinjate, kajne?

Zdaj bi imela mogoče še enega, ampak mi FSH tega ne dopušča. Zato se tudi jaz sprašujem, oz. vas prosim, da mi poveste, kako si mogoče na naraven način nižate FSH??? Pa saj nekaj zato sigurno mora obstajati. Ali res za to ni zdravila???

Lep pozdrav vsem

živio, vse ki imate probleme z visokim FSH-jem poiskusite z alternativo nam je uspelo znizati hormon in smo noseči.pomagala nam pa je karmen -041 439 033.

Avstrija,

Kako visok FSH si pa imela in za koliko si ga uspela znižati?

Punce kje ste pa merile to vrednost. Se to da kje, da sam greš ali te mora poslati zdravnik?

Neja

Nejka, to lahko narediš v katerem od privatnih laboratorijev. Naprimer v Adria Lab. Daš kri in poveč kaj naj ti pregledajo. Mislim celo, da ne stane veliko. Jest bo morala it v tem mesecu, vendar sem dobila menstruacijo med vikedndom pa potem nisem šla, ker mi je bilo rečeno 1 dan menstruacije. Bom pa šla preverit takoj pri naslednji, če bom lahko oz. če bo sploh še potrebno.

Nejka – tako kot pravi Araz, če si iz okolice Lj. Adrialab na Parmovi… Meni je bilo rečeno za FSH,kot tudi ostale hormone, da se preverjajo 2-5 M cikla…

Hvala punce, bom res šla oddati kri. Moraš biti na tešče ali zjutraj ali lahko popoldan?

LP neja

Ja Nejka na tešče, tako da najboljše zjutraj, da ne boš cel dan lačna! 🙂


Sama sem prišla v meno s 30.leti. Ginekolog mi je pojasnil,da sem se rodila z določenimi števili jajčec,ki sem jih do tega leta porabila. Sedaj sem stara 44 let in imam nadomestno hormonsko terapijo. Težave sem imela nekje 4 leta,da so simptomi menopavze izginili in sem si pomagala z naravnimi stvarmi. Sedaj nekako težave suha nožnica,libido zmanjšan…pa tudi kakšni nepojasnjeni glavoboli.
Zanima me,kako bi se obnesel perujski napitek Maca? Če katera ve,se priporočam.

POzdravljene.

Mene pa zanima, kako ste sploh pri teh letih pomislile na menopavzo? Namreč sama sem stara 27 let in imam zadnje leto težave, ki jih moja os. zdravnica pripisuje motnjam spanja (katerih nikoli v življenju nisem imela in zaradi česar še težje sprejmem to razlago). Namreč ponoči se stalno potim, pot ima vonj urina (ogabno) čez dan imam “hot flashes”, prej recimo sem morala eno uro tečt da sem se sploh spotila, sedaj pa se za vsak brezvezen napor. Da o dejanskih motnjah spanja rajši ne govorim, povrhu vsega pa sem konstantno razdražena in imam mood swinge. menstruacijo sicer imam.
Bila sem pri ginekologinji, ki mi je pogledala jajčnike z ultrazvokom in je rekla da ne vidi nič posebnega. Povrhu vsega so mi začele povsod poganjat dlake. jst zdej ne vem al sm temu nagnjena že genetsko (samo čudno da sem bila do 25ga leta skor brez dlak po telesu) al zdej to pomen da starejša ko bom,bolj bom kosmata??? in iz blond las sm kr na rjavo pršla v enem letu?? kako je to možno?? Vse mi temni in vse se razrašča 😀 grozaaaa.

Kakšni so sploh simptomi prezgodnje menopavze?

Drugače imam tudi avtoimunsko Grawesovo bolezen ščitnice, vendar je le-ta v mirovanju že dve leti in tudi zdravnica je rekla da to ne more biti razlog.

Punce. Tudi meni so rekli menopavza pri 28 letih. Kasneje sem pri 31 spontano zanosila, a žal pri 19t splavila. Pred tem sem imela že 2 SS. Sedaj sem imela FSH zopet krepko čez 100 (redne kontrole pri endo) in bi morala na umetno z darovano jajčno celico. No, pa smo jih spet prehiteli 🙂 Noseča sem že 8t in zaenkrat vse kaže b.p. Držite pesti in srečno vsem! Nikoli se ne vdajte!

New Report

Close