Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost tanjšanje ovojnice

tanjšanje ovojnice

V Postojni menda izvajajo postopek lasersko tanjšanje ovojnice zarodka. Zanima me, če ta postopek izvajajo tudi v Ljubljani na GK. Ali katera ve, ali se ta postopek izvaja tudi na zamrznjenčkih? Ali so kateri od vas ta postopke naredili in kakšna je bila uspešnost?
LP PIKA

Ojla Pika!

Meni so prvič delali t.i. “hatching” (lasersko tanjšanje ovojnice) pri dr. Rešu.In sicer je bil to moj 6. stimulirani postopek (v bistvu 8. če štejem še dva postopka z zamrznjenimi).
In takrat sem zanosila in imam 2-letnega sinkota.
Niti v LJ niti v MB mi tega v predhodnih postopkih niso delali.
Ampak mislim da se je za to takrat odločil laborant.Ko sem prišla na transfer mi je rekel, da je lasersko stanjšal ovojnico (mimogrede – zgleda pa res debela na sliki) da mi s tem poveča možnost zanositve. Takrat sta se Vgnezdila celo 2, samo eden se ni razvijal naprej.

No in zdaj sem se ponovno spravila k Rešu in sem prosila za enako terapijo kot takrat ko mi je končno uspelo – vključno s tem, da mi zopet delajo “hatching”. Jutri testiram. Če je bil tudi tale postopek uspešen potem je lahko pri meni “hatching” TISTO kar sem jaz nujno potrebovala!!
Lahko ti sporočim jutri.

Lp, Melita

PIKA,TUDI JAZ IMAM JUTRI TRANSFER IN MI BODO DELALI HATCHING.
TI SPOROČIM IZID.AJA ŠE TO 1. IVF SEM IMELA NUSPEŠEN IN MI NISO NAREDILI TO Z LASERJEM.
LP

Tudi pri meni so izvedli ta postopek. Imela sem dva zarodka pripravljena za vsaditev, in enemu so stanjšali ovojnico. Zanositev je uspela, ampak vgnezdil se je le eden. Kateri, ne bom vedela nikoli. Sem v 31. tednu nosečnosti in vse je super. Postopek so izvedli v Mb. Tudi nasljednič se bom poskušala dogovoriti za to.

Veliko uspeha vsem.

No evo… danes je CB pokazal +!!!
Tako da jaz v tale “hatching” kar verjamem.
Prej sem imela toliko neuspešnih postopkov,
zdaj pa kar takoj uspešno!

Veliko sreče vsem!!!

Tudi meni so naredili na zadnjem postopku – prvič in od treh zarodkov sem sedaj noseča z enim – tako da mislim da je to kar uspešno.
Veliko sreče vsem in na +

V postopku zamrznjenčkov sem v Ljubljani. Zanima me ali se ginekolog sam odloči za tanjšanje?

Super Danaya! Sem vesela zate in za vse, ki vam je v takem (in tudi drugačnih) postopkih uspelo.
Pika1, sporoči, kaj se boš dogovorila v Ljubljani!
Tanjapan ali si v Postojni ali kje drugje?
Jaz računam na zamrznjenčka po dopustu, pa bomo videli, kaj bo. Poskušala se bom zmenit za tanjšanje na GK.
Lp PIKA.

PIKA,jaz sem v Postojni pri Rešu.
Poročaj novičke.;))

Danaya in vse ostale punce,ki vam je ratalo s hatchingom zanositi kateri dan ste imele ET,Jaz sem imela ET 3 dan,2 zarodka in v oba zarodka mi je naredil hatching.Kaj mislite kolko možnosti imam da zanosim.
Kdaj se naj bi zarodek ET 3 dan vgnezdil.
Prosim za odgovor.
lp

Živjo!

Samo pripomnim, da sem včeraj po punkciji na GK Lj. vprašala, če ta postopek opravijo tudi tu, pa so mi povedali, da tega ne delajo!lp

V obeh uspelih postopkih sem imela ET 3. dan.
Prvič so mi vstavili 3 zarodke (od teh imam zdaj dveletnega sinkota),
zdejle pa 2 (ker so bili baje tako lepi da sem potem popustila in sem rekla ok pa dva).Še dobro da je bilo tako, ker sem danes preverila še
krvni beta hcg, ki je enormen po vseh tabelah (mal pod 6000), tko da
bom presenečena če ne bosta dva. V prvi nosečnosti sem imela okoli 900,
(pa je bil že to kar visok).Me je kr mal panika!

Sicer sem pa počivala (beri – nisem šla ven) samo tisti dan ko sem imela
transfer. Naslednji dan sem šla že na sprehod itd.Od domačih opravil pa
vglavnem samo kuhanje. To pa vsak dan.
Aja pa na bolniški sem bila do testa. To je po moje kar koristno.

Če si imela lepe in kvalitetne zarodke potem imaš po moje kar dobre
možnosti (sploh pa s “hatchingom”, ki očitno kar koristi).
Ampak saj vemo da pri ivf ni pravil. Če se prime se prime.
DRŽIM PESTI!!!

Danaya hvala ti za odgovor.Imela sem 5 zarodkov,dva boljša mi je vstavil,drugi trije pa niso počakali za zamrznitev.
Se bom pustila presenetit,čeprav se kar vlečeeeee.
Danaya lepo in zdravo nosečnost ti želim.

A veš da sem jaz imela čist isto situacijo – 5 zarodkovv,
dva najboljša je vstavil, ostalih tri pa niso zamrznili.
To je že dober znak! Ma da tebi tudi uspe!! Poročaj!!

Danaya veš,da ti sporočim test imam 15.6.
sam kolk sebe poznam bi ga delala že mal prej seveda,če me prej ne preseneti M.1.Preizkuz bi recimo naredila 10.dan po ET.
V 1.ivf sem dobila M 8.dan po ET.
Ojoj si mi dala kar malo več upanja.Hvala ti res si prijazna.
A ti kaj veš kolk časa rabi zarodek vstavljen 3.dan,da se vgnezdi?
Danes je tretji dan po ET misliš,da bi se že moral?

O tem kdaj se vgnezdi pa res nimam pojma. Ti nič preveč ne misli na to če se je (ali sta se) že vgnezdil(a) ker tko ne moreš nič pomagat.
Pa raje počakaj s testom vsaj do 12. dne po ET. Takrat bi pa že moral pokazat. Jaz sem delala CB takrat ko mi je rekel dr.Reš. (tokrat je bilo to 13. dan).
Kakšen 9. dan po transferju še nisem imela nobenega filinga da bo kej.
Ko mi je bilo pa tam od 10. dne naprej vsak dan slabo in ko mi prsi niso “uplahnile” in niso prenehale boleti (v neuspešnih postopkih se je to VEDNO zgodilo in sicer tam okoli 11. dne)..sem vedela da bo +.
Tako da boš pomoje tisti dan ko boš testirala vedela.
V prvem uspešnem postopku sem imela 11. dan mal rjavega izcedka, ki pa je
potem čez kakšen dan izginil. V tem postopku zdejle pa čisto nič.
Saj vem da je groznih teh “14 dni” ker kar obsesiraš in tuhtaš in hodiš na wc.. itd..Te čist razumem. Imam za sabo 10 transferjev. Tako da sem že 10x doživljala to kar ti doživljaš zdaj. DRŽI SE!!

Tole pa je odgovor, ki sem ga dobila v Ljubljani:
“Tanjšanja ovojnice zarodka trenutno pri nas ne opravljamo, ker zaenkrat na ta način ni boljših možnosti za nosečnost.”

Takega mnenja je tudi večina tujih centrov. Po statistikah je namreč več vgnezditev ni pa nič več rojstev po uporabi te tehnike. Uporabljajo jo le pri starejših ženskah in pri tistih, ki so imele več zaporednih negativnih postopkov.

Meni so ga naredili v 1. in 3. postopku. 1. postopek je bil pozitiven (le do 11t), 3. postopek je bil tudi pozitiven in imam doma punčko. Stara ravno nisem (v 1. postopku sem imela 27 let, pa so naredili LA-hatcing), pa tudi več zaporednih negativnih postopkov v mojem primeru ni bilo.

A so ti to delali v Ljubljani?

New Report

Close