Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost DR.REŠ IN VPRAŠANJE

DR.REŠ IN VPRAŠANJE

Živijo drage moje!

Prišla sem iz dopusta in vidim, kaj vse se dogaja pri Rešu.Sploh nisem vedela, da imaš pri njem možnost enega postopka letno, ostalo je samoplačniško.
Jaz sem namreč imela v aprilu prvi postopek, ki pa se je končal s splavom, potem pa sem imela še dvakrat zamrnjenčke.Meseca julija me je poklical – Dr.Reš in me vprašal, če greva s partnerjem septembra spet v boj, oziroma, če za september velja.Rekla sem prav.Rekel je, da ga zanima, da si zapiše.Zdaj pa mene zanima: ali bova morala ta postopek plačati, ker bo že drugi letos???
O plačilu ni nič govoril, razen na prvem pregledu je rekel, da je vse zastonj.
Ali je še katera, ki bo septembra začela z drugim postopkom letos?

Že tako sem se sekirala zaradi službe, čisto brez veze, zdaj pa me je skoraj vrglo na r.., ko sem prebrala, da je možnost da pri Rešu čakas eno leto???
Prosim, za odgovor.

Lepo se imejte in upam, da bomo vse kmalu nakupovale vozičke!!!

Pa, pa
Ana

Ana, pustila sem ti odg. in vpr. pod svojim naslovom – nižje
LP

Ana

mislim, da, če ti je obljubil še en postopek letos, da ti ga bo tudi opravil-brezplačno. Za prejšnje pare si je pomoje pustil še nekaj prosti mest za ZZZS. Ker je mene tudi klical, samo, da bom jaz še malo počakala. Ene dvajset kilc pomoje.
Ti ga kar mirno pokliči in vprašaj, beseda ni konj.

Kar pogumno in vso srečo!!

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Živjo!

Meni je dr. Reš rekel, da je od junija naprej pri njem umetna oploditev samoplačniška, ne glede na to, ali greš prvič ali drugič ali tretjič.. Jaz sem zdaj pri njem začela IVF-ICSi postopek in bom morala postopek plačati, čeprav sem prvič v postopku. Je pa res, da si takoj na vrsti, ko se odločiš.
Prosim te, če mi sporočiš, kaj ti bo rekel, ker me res zanima, kako je zdaj s tem. Veliko sreče in lep pozdrav! Anica

Pozdravljena!

Medva z možem sva bila prvič pri dr. Rešu meseca aprila, avgusta sva prišla na razgovor k njemu zaradi postopka in ker nama je že v juniju nakazal možnost da naju bo probal dati na koncesijo, sem potihem upala, da bo ratalo. Vendar pa sva z možem sedaj dobila odgovor, da lahko sicer takoj prideva na vrsto, seveda če plačava, da denarja za zdravila in postopke ni več v blagajni. Tako sva se odločila, da bova šla v boj meseca oktobra in sicer ICSI postopek.
Naj povem še to, da nama je predlagal tablete iz Italije, in sicer Menogon ki stanejo 125 evrov in jih je prinesla njegova pacientka, ki je z njimi uspešno zanosila. Gonal pa stane 300 evrov.

Najina želja po otročku je velika, zato bova šla v prvi postopek samoplačniško, potem bomo pa videli.

Ti pa le pokliči dr. Reša in ga za vsak slučaj vprašaj kako je z zadevo da si ne boš belila glave z nepotrebnim, kajne? Želim in držim ti pesti, da bosta kmalu zibala svojga sončka.

LP, EMA

Ana
že na spodnje vprašanje o postopkih glede dr. reša se zelo podrobno napisala da si en postopek narobe inetrpetirate.

Dr. Reš ima ( predpostavljamo ) odobrenih za koncesijo 200 OBMP postopkov, pacientk je 230 od tega se jih za postopke v začetku leta prijavi 50 od tega naprimer 25 ne uspe in se takoj prijavijo za naprej med tem se jih je še 125 prijavilo na postopke. v tem primeru lahko že v 2 vzame prvih 25 pacientk in to se ponavlja dokler ni opravil 200 brezplačnih postopkov. Kar pomeni da ostale ki so bile v 230 številu in se prijavijo na postopek konec leta bodo ali čakale naslednje leto ali pa gredo na postopek samplačniško. Verjetno jih za kakšne nujne primere ( starost… ) da nastran kakšnih 10 toda bistvo tega je da nekatere lahko tudi pri Rešu pridete več kot 1 krat v letu na brezplačni postopek lahko pa tudi ne odvisno koliko vas je v vrsti. upoštevati je treba da k Rešu hodijo dekleta iz vse slovenije.

In verjetno bi vsem naredil brezplačno toda več kot mu ZZZS odobri tudi ne more opraviti na svoje stroške.

V primerjavi z GK ima odobrenih zelo malo postopkov saj v kolikor se ne moti jih ima GK za 1 leto odobrenih čez 1000 postopkov.

Upam da razuete zakaj nekatere pridete 1X v letu brezplačno nekatere mogoče 2x nekatere pa nikoli. pa tudi tiste ki nikoli vam sigurno predlaga takoj začetek naslednjega leta brezplačno!

lp, mojca

Punce, hvala za odgovore!!!
Še posebej hvala tebi Mojca!

Pa, pa
Ana

PS:Ga bom poklicala in vam sporočim.

Jaz sem bila pri njem na razgovoru lani zgodaj spomladi, pa ni bilo šans, da me vzame na koncesijo, češ, da mu še odobrenih postopkov ne plačujejo redno in da me on ne more kreditirat… Imela sem opravljene vse potrebne preglede in potrjeno diagnozo, da pride v poštev samo IVF. Potem sem šla na GK in bila relativno hitro na vrsti (maja sem imela prvi pregled oz. razgovor pri dr. Drobniču, oktobra pa sem že dobila obvestilo, da sem na spisku, januarja sem začela prvi postopek).

Dr. Reš je koncesijo dobil letos januarja tako da tisto lani oz. prejšnja leta je bilo pa drugače on je delal prvi postopek samoplačniško drugega je nakako prikazal da ga je naredil na stroške zavarovalnice in tako je bil pri njemu razen zdravil vsak drugi postopek brezplačno.
Po svoje je delal 2 postopke v svojo škodo in vaše dobro!
To pa ni imelo nobene veze z koncesijo ki jo je dobil letos!!!

lp, Mojca

G.Mojca

Ali mislite, da smo opravičene do povračila stroškov za zdravila v prejšnjem obdobju (lani, predlani).

LP

Mislim da ja vsaj za lani če že ne za predlani. Saj gre denar za tovrstna zdravila 90% iz naslova obveznega zdravstvenega zavarovanja in 10% iz dodatnega, tako so za gonal F napisali meni v moji odločbi, ko so napisali obrazložitev zakaj mi lahko vrnejo denar za že kupljena zdravila.

Edini problem lahko postane, če ste kupljena zdravila vpisali kot davčno olajšavo v napovedi za dohodnino – davčna stopnja olajšave! Toda to je pa potem čisto ločena stvar in sploh ni nujno da vpliva na odločitev ZZZS saj verjetno nimajo vpogleda v davčne knjige!

lp, Mojca

Verjetno ti stroške povrnejo le v primeru, da imaš v rokah “odločbo” od komisije za OBMP, ki je bila izdana pred uporabo zdravil. Sicer je brez veze težiti, saj kot vem, dr. Reš dela postopke tudi, če nimaš takšne odločbe – kar pomeni, seveda, SAMOPLAČNIŠKO.

Najzaneslivejši odgovor boš pa dobila, če boš vprašala sestro dr. Reša ali njega osebno. Oni najbolj vedo.

Verjamem, da je marsikatera ženska imela pozitivne izkušnje z dr.Rešem ter da mu je, za njegovo delo, hvaležen marsikateri par. Sama te sreče žal nisem imela. Med izvedbo samoplačniškega postopka UPN sem se počutila kot žrtev v poskusnem laboratoriju dr.Mengele. Kljub zagotovilom, da gre zaradi lokalne anestezije za neboleč, rutinski poseg, ki traja cca.5min, sem v njegovi ordinacije groze jokala in ječala od neznosnih bolečin, saj je z nasilnim in grobim postopkom pričel takoj po injekciji, še predno je anestetik sploh prijel. Na moje jokanje zaradi neznosnih bolečin, ki mi jih je prizadejal s svojim mesarskim načinom dela, se je odzval v stilu: dajte že no mir, dajte bit pri miru in potrpet, boli vas zato ker ste zaliti in človek težko pride zraven!?!? Večkrat med postopkom me je pustil v solzah in bolečinah pustiti na stolu, z medicinskimi instrumenti v meni,da si je lahko vzel čas za telefonske pogovore, po tem pa se ni niti potrudil, da bi vsaj zamenjal rokavice, glede na to da se je dotikal mobitela in drugih nesterilnih stvari. Po končanem postopku mi je še arogantno dejal:” da sem mu zašvicala po celem stolu”. Prejela nisem ne računa ne izvida oz.druge medicinske dokumentacije, le skopa priporočila ravnanj po postopku ter datum kontrolnega pregleda.Šele ko sem ga o tem opozorila preko emaila,in zahtevala račun,1 mi je dejal da sem kr odvihrala iz ambulante ter zato ni izdal računa…
Očitno zakon, ki pravi da se more račun izdati takoj, za prim.dr.Reša ne velja 🙂
Ne morem razumeti, kako ima lahko tak človek, s tako arogantnim, nasilnim, ponižujočimq in nehumanim odnosom sploh licenco za opravljanje zdravstvenih storitev, ki bi naj bile v pomoč ljudem.
Upam, da nobena ženska ne bo šla več čez takšno ponižanje in bolečine zaradi dotične osebe. Če sem s svojim zapisom rešila vsaj eno osebo pred neprofesionalnim odnosom dr.Reša, sem pomirjena, saj takšne izkušnje, ki sem jo morala pretrpeti zaradi dr.Reša, ne privoščim niti najhujšemu sovražniku.

New Report

Close