Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost sekundarna neplodnost

sekundarna neplodnost

Ali so pri kateri ugotovili sekundarno neplodnost?
Zanimajo me vaše izkušnje, postopki, ki ste jih opravile in kako ste uspele potem zanosit….
pa lep dan vsem, Pika

Draga Pika*
Pri meni so rekli, da imam sekundarno neplodnost. Imela sem 2x. histero in 7x laparoskopsko op. Zanosila sem po IVF-ju. tretjič. Samo meni so rekli, da imam endomentriozo, pa sem imela še cistične tumorje, pa izrastline itd. Tako, da ne vem pri tebi, če so kaj ugotovili kot pri meni…….. Nič drugega ne bo pomagalo kot IVF. Moje mnenje.

Lep pozdrav
Doroteja

Kako dolgo pa se vleče, da prideš do IVF?
Jaz jutri začnem s prvo terapijo Klomifena…. nisem imela še nobenih drugih preiskav kot vaginalni UZ – tu naj bi bilo vse OK.
naslednji petek imam tudi UZ za ogled foliklov oz ovulacije, pa bomo videli….

Tudi jaz imam diagnozo sekundarna neplodnost.
Imela sem HSG, jemala Klomifen in imela 2 x laparo.
Zdaj, po drugi LPSC sem zanosila.

Ne obupaj!

Tašika

.

Ne obupavam, le malo nestrpna sem, ker imam sina starega “že” skoraj 7 let.
Ne bi pa rada imela prevelike razlike med otrokoma (če bo uspelo).
Sin me kar naprej sprašuje, kdaj bo dobil dojenčka, ker si ga zelo želi. Zaenkrat mu rečem le, da še ne vemo, kdaj bo in je zadovoljen. A meni je hudo.
Koliko časa pa bom morala še čakat na nadaljne preiskave (verjetno najprej HSG, potem lapo…..) Verjetno bo spet minilo eno leto, da bom prišla do tega, ali se morda (upam) motim…. se da to kaj “pospešit”?
Ali so vam ugotvili vzrok sekundarne neplodnosti? Kako oz. zakaj pride do tega?

Še ena
Tudi jaz imam sekundarno neplodnost. To pomeni, da si enkrat (najmanj) že zanosila, uspešno ali neuspešno. Vse ostalo pa je kot pri primarni neplodnosti- po domače povedano- ne rata!
Vzrokov za to je lahko več, jaz na primer imam neprehodne jajcevode. Posledica vnetja, ki sem ga imela kmalu po sinovem rojstvu (težek porod-59cm, 4320g). Za posledico imam zarastline na jajcevodih. To so ugotovili na HSG, sledila je laparroskopija, ker čez eno leto še nič ni bilo, sem imela še enkrat HSG pa so videli, da se je še enkrat zaraslo.Mi je rekel G., da brez veze, da mi delajo še enkrat lap., ker bo verjetno spet isto. Ta čas je moj sine star že devet let. Začela sem pa na bratcu ali sestrici, ko je imel dve leti.

Ampak upanje ostane, ane??

Želim ti vso srečo in bodi vztrajna. Jaz nisem bila dovolj.

LP Damjana

Draga Pika
Ko smo mi zaceli pred desetimi leti na se enem dojencku sem si ze takrat ocitala, da sva zacela prepozno in da bo prevelika razlika. Moram priznat, da mi je za razliko (sin je star 14 let) krepko vseeno, le da kaj bo.

lp bučka

Jaz sem prišla do ugotovitve, da verjetno nimam ovulacij, ker imam zelo neredne cikluse, ki trajajo od 26 – 37 dni, f-test mi kaže plodnost skoraj cel mesec, tudi BT je totalno zmešana.
Zato upam, da je pri meni kriva “le” ovulacije, ki je ni. Zato komaj čakam jutri, ko začnem jemati Klomifen.
Prosim, držite pesti, da je krivo le to in da bo uspelo.
Tudi jaz držim pesti za vse vas.
Pa čimprej dve črtici ;-)))

New Report

Close