Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost bartolinijeva žleza ali kaj drugega?

bartolinijeva žleza ali kaj drugega?

Pozdravljene!
Ker je dr.Pušenjak na dopustu sem se obrnila k dr.Kersniku in k vam po pomoč!
Včeraj sem opazila na desni strani ob vhodu v nožnico bulo,bolečo in rahlo rdečo in me je kar malo strah.Ali je mogoče katera imela podobne probleme?Vsakega odgovora oz.morebitne izkušnje bom vesela!
Lp,vodnarka

Živijo!

Bartolinijeva cista se ne pojavi čez noč in tudi boli ne takoj. Ta žleza se počasi veča zaradi zamašitve in to lahko traja in traja (pri meni 2x-na obeh straneh več kot dve leti). Boli šele takrat,ko se vname, takrat pa boli kot tristo hudičev (noben zobobol ni tako hud), ne moreš hodit,lahko dobiš vročino ipd. Morebiti si jo imela že prej, pa si opazila šele sedaj, ko boli? Če je to to, ti toplo priporočam, da greš takoj k ginekologu (bilo kateremu) in zahtevaš odstranitev. Poseg je minimalen (v narkozi), traja vsega nekaj minut, delajo pa ga v dnevni kliniki in isti dan prideš, “narediš” in odideš. Zadeva je popolnoma nenevarna,zaradi tega naj te niti sekundo ne skrbi, je pa lahko zoprna in boleča čez vse meje, če boš predolgo čakala. Je pa nekaj.Če si iz Ljubljane, se ti lahko zgodi, da te ne bojo hoteli takoj vzeti, ker je čas dopustov, ta zadeva, pa kot že rečeno, nikakor ni nevarna. Mene so tako hoteli odpraviti, ko se mi je naredila drugič, saj so imeli gužvo in to pač lahko počaka. Ker pa sem enkrat že to prestala (takrat so tudi čakali do konca, ko sem imela že vse močno vneto), se tokrat nisem dala odpraviti in sem pač rekla, da me že zelo boli, da ne morem več imeti spolnih odnosov ipd. Sem zadevo pač malce napihnila, in so me vzeli.

Upam, da sem ti kaj pomagala in želim ti, da boš zadosti vztrajna pri ginek., da ti zoprnija ne bo pokvarila dopusta.

LP

Tudi meni se je enkrat naredila taka bulica – ampak dobesedno čez noč in bilo je iz ure v uro slabše – bolelo me je, tudi vsesti se nisem mogla več normalno.
Bila je nedelja, zdravstveni dom zaprt in sem šla kar na urgenco (nekako sem zdržala do 1 ure zjutraj, da ne bi bilo tam toliko ljudi – strašno zoprno bi mi bilo, če bi mogla tam pred okencem na ves glas razlagat, kaj mi je, pa bi me cel hodnik poslušal). Skratka, zdravnik je takoj ugotovil, da bartolinijeva žleza ni, ampak verjetno kakšna alergija. Dobila sem inekcijo proti bolečinam in proti alergiji. Zjutraj je bila stvar že pol manjša, čez dan pa je povsem izginila.
Ko sem kasneje spraševala o tem svojo zdravnico, mi je povedala, da zadeva niti ni tako redka, je pa res neka nepojasnjena alergija. Dala mi je eno škatlico tablet proti alergiji (Claritine) in rekla, naj tableto takoj vzamem, če bi se mi še kdaj ponovilo. Res se mi je ponovilo približno čez pol leta, vzela sem tableto takoj, ko me je začelo zoprno ščemeti in sem že lahko otipala drobceno bulico. Čez dve uri je ni bilo več.
Morda bi poskusila s tableto Flonidana – dobiš ga tudi brez recepta.
Upam, da sem ti kaj pomagala.

nova
Uredništvo priporoča

Naredila se mi je letos prvičin sicer na malih sramni ustnici. Isti dan, ko sem hotela k ginekologinji, sem se umivala in pri tem potipala bulo – ki pa nenadno ni bila več tako napeta. Bolje pogledam in vidim, da iz nje že izhaja gnoj. Do konca sem jo izstisnila, in se je nato sama pozdravila in izginila. Mislim, da je to bolj izjema. Menda se tudi rade ponovijo in je iz tega vidika bolje, da ti nadležno žlezo odstranijo.
LP,
Iza

Pozdravljene!
Za vašo pomoč in vaše izkušnje se vam lepo zahvaljujem in naj vam povem,da sem danes govorila z gin.,ki mi je rekla,naj si grem po napotnico in naj jutri pridem v Postojno,kjer bodo videli,če je potrebno žlezo odstraniti ali dati antibiotik.Včeraj in danes me zelo boli,tako,da komaj hodim in sedim,skratka ves čas si iščem ustrezen položaj.Za piko na i,pa sem si ob 20h izmerila še temper.in imam 37,3,tako,da mi verjetno jutri ne bodo delali nič razen napisali kak antibiotik.No,naj naredijo kar vejo,samo da me rešijo teh muk!
Še enkrat hvala in lep pozdrav!

Pozdravljena!
No,v petek sem bila na operaciji,kjer so mi odstranili bart.žlezo.Še isti dam sem odšla domov,imam šive,ki sami odpadejo.Zdaj pa bi tebe nekaj vprašala!Ali si tudi ti imela šive in kdaj so ti odpadli?Koliko časa se ti je rana celila?Jaz imam še malo temperature in zelo smrdeč izcedek iz rane,kateremu ne vem vzroka.Dan mi je bil antibiotični trakec,druge terapije nisem dobila.Nestrpno čakam tvoj odgovor!
LP

Datum: 17-07-02 19:34

Pozdravljena!
No,v petek sem bila na operaciji,kjer so mi odstranili bart.žlezo.Še isti dam sem odšla domov,imam šive,ki sami odpadejo.Zdaj pa bi tebe nekaj vprašala!Ali si tudi ti imela šive in kdaj so ti odpadli?Koliko časa se ti je rana celila?Jaz imam še malo temperature in zelo smrdeč izcedek iz rane,kateremu ne vem vzroka.Dan mi je bil antibiotični trakec,druge terapije nisem dobila.Nestrpno čakam tvoj odgovor!
LP

Se opravičujem, ampak sem glih z dopusta, kjer ni bilo dostopa z računalnika, torej ti šele sedaj odgovarjam, čeprav sem verjetno že prepozna. Tudi jaz sem imela šive in izcedek, prav tako antibiotični trakec,ampak pri najboljši volji se ne spomnim, koliko časa je to trajalo, ker je zadeva (drugič) pri meni potekala že pred nekaj leti. Ne spomnim pa se, da bi bil izcedek zelo smrdeč, ne, to bo se po mojem spomnila. Raje pokliči ginekologa, če se ni veliko bolje, da se ti slučajno rana ne gnoji.

Upam, da sem vseeno pomagala kljub časovnemu zamiku.

LP

Živjo,

tudi sama sem imela grozno ampak res grozno izkušnjo z bertolinijevo žlezo! Bila sem na dopustu v Makedoniji… In tam mi je žleza odtekla za pest velika. Bolečine so bile neznosne. Tam sem obiskala zdravnika in mi je dal borovo raztopino (prednik fiziološke raztopine), kar seveda ni nič pomagalo. Na koncu so me z rešilcem odpeljali na letališče in na Brniku me je čakal rešilec…. tako grozno je bilo. No na urgenci v Lj. so mi zadevo odstnili in bilo je vse ok. Do pred enim tednom… spet mi je odtekla… tokrat je začetek in grem na ponovni poseg! preden bo spet hudo!

Pozdravljeni,
pred dvemi dnevi sem bila operirana za ze zgoraj omenjene probleme. Vstavili so mi kateter okoli 3cm dolg,vendar nastane problem ker mi je le ta ze naslednji dan padel ven. Skrbi me da bi se rana prehitro zacelila in da ves gnoj ki se ocitno se nabira ali pa ni bil popoonoma odstranjen nebi nabiral se naprej in bi se mi stvar ponovila. Klicala sem v bolnisnico pa pravijo da je vse ok da se ne rabim vracat.. Spodaj je pa ze oziroma je se vedno neka bulica, no vse je se vedno nateceno, upam da zaradi same operacije in da bo vse vredu. Zanima me kako si lahko sam pomagas se da se stvar nebi vec ponavljala oz da se lepo zaceli?
Tega nocem nikoli vec dozivet,boli kot hudic pa se na zivo so me rezali ter sivali..strasna stvar. Kako ste si ve pomagale,kako dolgo se vam je celila rana, ter kako dolgo se vam je rana se sama cistila?

pozdravljena 🙂 ne skrbi zaradi katetra , ce v bolnisnici pravijo da je ok potem je . Jaz sem imela pred kratkim poseg zaradi vnetja žleze, vendar nisem dobila katetra , so pa mi rano pustili malce odprto da je gnoj lažje iztekal . Jaz sem v si v casu celjenja kupila razkuzilno milo za intimno nego , in se veckrat na dan umila . Pri meni je trajalo prebližno 2 tedna da se je stvar umirila in da me koncno ni vec bolelo . Pocivaj , pij veliko tekocine in bos hitro ok ! 😉 Upam da sem ti kaj pomagala 🙂 lp

Hvala za hiter odgovor 🙂
Nekako ne upam se uoorabljati intimnih mil,da se ne bi kaj vnelo.priporocali so mi samo umivanje s toplo\mlacno vodo.zanima me se v koliksnem casu odpadejo sivi ponavadi? Boli me nic,kot prerojena po tem posegu,razen sive cutim ob dolocenih polozajih npr pri sedenju,kot bi te nekaj spikalo.
Lp 🙂

meni so šivi odpadli po dveh tednih . Me je pa takoj po tem nehalo boleti … Ocitno sem imela premocno namescene sive … Se sama nevem . 🙂

Samo da si sedaj uredu.:) Upam da se tudi meni to cimprej zaceli,in najpomembneje da se ne bo vec nikoli ponovilo.
Lep dan

Jaz sem bila danes operirana na Jesenicah. Brez bolecin. Operiral me je drStrazar iz Skofja Loke. Dr je super res te pomiri in ti poda vse odgovore.

Ne cakajte da se vname potem res boli in antibiotiki so potrebni.Jaz sem imela vnetje pred 10leti zdaj se je spet ponovilo in sem sla preventivno to odstranit.Uspavajo te se zbudis in gres cez par ur domov se isti dan.

Pozdravljeni,

Ker nisem želela do ginekologa, še manj pa posega in kirurške odstranitve (nekatere ženske po odstranitvi tožijo, da imajo suhe nožnice) in ker se je zadeva drastično poslabšala čez vikend, sem šla v dežurno ambulanto, povedala za kaj gre in da potrebujem antibiotik Amoksiklav. Zdravnica je brez komplikacij napisala recept. Priporočam pa tudi vročo vodo, najboljše da se vsedete pod tuš ali natočite vodo v banjo. Žleza se je še isti dan predrla, bolečina mine skoraj takoj, čez 2 dni je bilo vse bp.

Pozdravljeni!

Sama sem imela operacijo Bartonilijeve žleze/izvodila pred 4 dnevi. To je bila moja 2. operacija tega izvodila. Pri prvi operaciji so mi normalno zašili ob strani sramne ustnice, sedaj pa so mi skupaj zašili sramne ustnice. Je to normalno?

Hvala za odgovor

New Report

Close