Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost LUNA-izracun plodni dni

LUNA-izracun plodni dni

Drage forumovke!

Glede na veliko povprasevanje zadnjih dni in prosnje vam še enkrat pošiljam natančna navodila za izracun luninih plodnih dni;

Predpogoji za uporabnost metode:
– redne M (vsaj na 28-30 dni),
– da sta oba s partnerjem zdrava brez kakršnihkoli medicinskih “plodnih” težav…
– metoda se uporablja tako pri pomoči zanositve kot kontracepcija

Pomembna sta 2 datuma:
A)- 1. dan zadnje M (npr. 15.5.2002), posledično izracunaš D1(menstrualni plodni dnevi)
B)- datum rojstva (dan, mesec, leto), posledično izracunas D2 (lunini plodni dnevi)

A) D1(menstrualni cikel) dobis tako, da 1.ZM pristejes 15 dni; v tem primeru (15.5. + 15 dni=30.5. ter pristejes 6 in odstejes 6 dni), kar pomeni, da je glavni D1 (gledano menstraulno) 30.5., oziroma celo plodno obdobje od 24.5. do 5.6.!!!

B) na spletni strani http://www.googol.com/moon si najprej pod mesec označi mesec in leto tvojega rojstva, prikazejo se slikice, oziroma oblike lune v mesecu in letu, ko si se rodila… na dan rojstva si natančno poglej obliko lune in si jo zapomni… to natančno obliko lune prenesi na sedanji mesec v tem letu (junij 2002) ali kateri prihodni mesec. Skratka; oblika lune, ki si jo imela na dan, mesec in leto rojstva določa tvoj natančen D2 v sedanjem mesecu (junij 2002) in v vseh prihodnjih.
Od meseca D2 vzemi 3 dni; npr. če je D2=1.6.2002, so potem trije potencialni lunini plodni dnevi 29.5., 30.5. in posebej 31.5.2002!!! V vseh teh treh dnevih so nujni spolni odnosi (več kot jih je večja je verjetnost spontane lunine ovulacije), najbolj so pomembni na 31.5., D2 je ze prepozen za spolne odnose in zanositev, saj je takrat ovulacija že nastopila…
V tem ciklu se npr. D1 in D2 deloma pokrijeta (zgolj potencialni dnevi), najbolj pa je idealno, ko se popolnoma pokrijeta, saj je takrat moznost zanositve 99%, pri samostojnem menstrualnem ciklu 15% in pri samostojnem luninem pa 85%.

Nikar se ne zanasajte samo na lunine potencialne plodne dneve ali na menstrualne plodne dneve; tudi ce imate M prav v času nastopa D2; v kolikor zelite zanositi naj bodo spolni odnosi vseeno v obeh ciklih…

Obilo sreče in uspešno preračunavanje!

p.s.
če je katera še v dilemi ji lahko pomagam na prilozenem e-mail naslovu

naj vam soncek narise nasmehe na vase obraze…

lp
nika

Hoj!

Kljub temu, da sama do sedaj nisem verjela v luno in njeno učinkovanje, sedaj verjamem. Mojega dragega namreč kar daje (včasih neizmerna sitnoba, drugič obratno-sama prijaznost) polna luna. Ker sva se za povečanje družine odločila že pred dvemi leti, bomo poskusili še pod vplivom lune. Po Nikinih navodilih sem si izračunala, da se mi v juniju kot nalašč čisto pokrivata D1 in D2 v sredo, 5.6. Malo bo pa še kemija pomagala, ker jem klomifen. Sicer sama ovuliram, bila sem na HSGju in je vse v najlepšem redu, klomifen naj bi bil kot dodatek (da bo več jajčk). Če nama uspe in bo punčka ji bo ime Luna.
Pozdravček

Hja, sama se včasih vprasam kateri so še ostali planeti, ki delujejo poleg lune na moske (ceprav se nad mojim res ne smem pritozevati!!!)…

hihihi…

pa obilo uspeha z luno in klomifemom in ostalimi ujemanji!!!

lp
nika

nova
Uredništvo priporoča

Ponovno zdravo!

Nika, zdajle sem spet primerjala lunine dneve, pa ne vem, ali si se ti zmotila pri izračunavi ali pa sem jaz tako smotana, da se mi še ni posvetilo?! Daj še enkrat preveri, prosim (za mesec junij).

roj.29.06.1980; 1.ZM 23.05.02.

Hvala, zlata si!

Barbara

Barbara, lp!

se opravicujem, ampak se mi ze malo mesa od teh cifer in sem med seboj malo pomesala datume; se enkrat:

1. ZM (23.5.) + 15 dni = D1junij = 7.6. +/- 6 dni, kar pomeni, da so plodni dnevi od 1.6. do 13.6.

2. rojena 29.6.1980, sledi D2junij2002=27.6. minus 3 dni = potencialni nujni dnevi za spolni odnos 24., 25. in posebej 26. 6.2002…

se še enkrat opravicujem za napako, ampak danes imam totalno nori dan…

lp
nika

NIKA!

Zdaj pa bo ˝štimalo˝, hvala še enkrat!!

Botrca Barbara

lp

pozdravljeni!
tega sistema izračunavanja plodnih dni še vedno ne razumem…in bi vas prosila če bi mi lahko vi izračunali plodni dan…1 dan zadnje menstruacije sem imela 13.12.2008 (za izračun plodnih dni)…moj rojstni datum pa je 26.11.1990 (za izračun luninih plodnih dni)…najlepša hvala za odgovor…želim vam še naprej prijeten in uspešen dan…

jasna s.

Pozdravljena,tudi jaz bi imela izračun ker se s tem google/moon nekako ne znajdem.Podatki so :M:10.12 R.D.:16.9.1974.Lep dan.

Anita

Punci, a sta videli iz katerega leta je ta tema?

rada bi izračun luninih plodnih dni
rojena sem 05.01.1968
19.56 min
zm.11.05.
mc.26dni

Jovita, ko si boš izračunala, javi, ker imava skoraj vse isto, leto rojstva in ZM.

Gledala sem po gornjih izračunih,in če so pravi imam jaz na moje podatke mpd.od 17.05. do 29.05.Najbolj so 23.05.
Lunini pl.d.so od 31.06.do 03.06,najbolj ploden je 02.06.
Upam da mi bo uspelo,da končno uspešno donosim…
Tempera, sedaj pa veselo na delo,če si tudi ti med tistimi nesrečnicami,ki bi rade imele otroke.
LP

Če niso pravi podatki naj me kdo popravi.

želim izračun luninih plodnih dni

zanima me izračun plodnih dni

Pozdravljena,zanima me izračun plodnih dni, rojena sem
08.02.1983, hvala že vnaprej!!!

Poskusi na spodnji povezavi

http://www.astro.com

in izberi horoscope drawings and calculations ter nato lunar phases fertility calendar (čisto na koncu).

Lp

Za niko, rada bi izracun plodnih luninih dni .jih se delas?

New Report

Close