Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost konopljika

konopljika

Pozdravljene forumovke!
Ker kot veste ne morem zanositi že 3 leta in zdaj čakam junij,da se naročim za september v LJ.Že nekaj časa nazaj pa sem brskala po raznih zdr.priročnikih(saj veste,ne kaj vse izbrskamo)in v enem zasledila zelišča.Eno bi si zelo želela poiskusiti,vendar ga ne dobim nikjer!
KONOPLJIKA(latinsko ime:VITEX AGNUS-CASTUS)
Ciljne bolezni:PMS,menstruacijske nepravilnosti,simptomi menopavze,preprečevanje spontanega splava,spodbujanje izločanje mleka,hormonsko povzročeno zaprtje,endometrioza,miomi v gladkem mišičju,akne.
Pripravki:v prosti prodaji:konopljikine jagode,prašek,posupena rastlina,kapsule,tinktura.Doma:čaj:prelijte1 čajno žličko zrelih jagod z 1 skodelico vrele vode in pustite 10-15min.Pijte 3xdnevno.
POSEBNE INFORMACIJE:
Konopljika ponavadi uravnava hormonsko neravnovesje v 10 dneh,olajšanje PMS pa se lahko opazi v naslednjam mens.cikl.Za boljši učinek je priporočljivo konopljiko uporabljati vsaj 6mesecev.
Po tretjem mesecu nosečnosti konopljiko nehajte uporabljati,ker lahko sproži prezgodnje izločanje mleka.
(konopljika uživa tudi sloves afrodiziaka!)
To sem našla vsa srečna,vendar rastline ne dobim.Če je katera zainteresirana in če bo konopljiko našla jo lepo prosim,da mi pove,kje se jo dobi!
Naj vam povem,da drugače pijem vitamine od A-Ž,jemala sem tudi Tifol tablete,pa sem jih opustila zaradi teh vitaminov.Zdaj bom začela še z oljem pšeničnih kalčkov in ribjim oljem kot sem zasledila v forumu!Kaj vse človek poskusi!Pa kaj,saj nam nima kaj škoditi!
LP in srečno!
P.S.
Vsak čas bom zopet dobila najmanj zaželeno stvar-M!!

Ja, vodnarka, se strinjam: kaj vse ne vržemo vase, samo da bi nekaj dosegle. Zaenkrat se nisem še spustila tako globoko, da bi pila ribje olje. O temle vitex… sem tudi sama že zasledila in ne bi bilo slabo vprašat mogoče v lekarni.

Mogoče pa le ne boš dobila najbolj neželene stvari. Upaj na najboljše!

Miranda!
V naši in bljižnih lekarnah je nimajo in je baje nikoli niso imeli,je pa zahodno zelišče.Glede ribjega olja,pa ga bi verjetno kupila v kapsulah,ker ga tudi jaz po vsej verjetnosti nebi mogla pogoltnit po žlici.
Veš glede M pa mi vsi vedno govorijo tako kot ti,jaz bi rada,da se vas usliši,pa vendar sem vedno razočarana!

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa, če bi vprašala na Kmetijski inštitut RS. Mogoče ti pa lahko oni kaj več povejo o tej rastlini in kje jo najdeš.
Ena varianta je pa tudi Biotehnična fakulteta v Ljubljani – agronomija ali pa kaj takega. Če pokličeš tja, ti bodo sigurno povedali, oz. vezali pravo osebo.
Jaz sem enkrat imela vprašanje v zvezi s tekstilom in sem klicala na tekstilni faks in od enega prof. dobila vse podatke. Mislim, da se tudi na ta način da kaj izvedeti.
Mogoče lahko celo izveš, kje se dobi seme ali potaknjence in sama začneš s pridelavo. Vprašaj, sigurno boš imela srečo in izvedela kaj več.

LP, Taja

jaz sem šla k zeliščarici Agati na Drenov grič (Vrhnika) tel 755 2765 po čajčke;

kar tako na pamet jaz ne bi pila raznih čajev, koonpljika je za eno vrsto neplodnosti in lahko pomaga, drugje pa škodje, tudi čajčki so zdravila in lahko zelo škodujejo

Pozdravljena!
Hvala za nasvet,ampak pri tej gospej sem bila pred kakimi 2 leti.Dala oz.prodala mi je kakih 5 čajev in 1,5l nekega sirupa,vendar učinka kot vidiš ni bilo,samo denar vržen stran!A kaj,ko je človek nesrečen,obupan in ko mu nekaj ne uspe poskusi vse,takrat ti denar res ne pomeni nič in če tu ne uspe kasneje poskusiš še kaj oz.koga,ki ti ga priporočijo,pa zopet,razen prazne denarnice, ni nič,tako da človek kmalu neha verjeti in enostavno noče več nikjer poskusiti,saj tako ti ljudje od nas “vraževercev”lepo in nalahko,brez martre služijo!!!
Do tega mnenja sem po nekaj poskusih prišla jaz!
Konopljiko bi pa res poskusila,ker imam kar nekaj težav,za katere se uživa.
LP vsem do naslednjega branja!

http://alternativa-webshop.com/tinktura-konopljika-kernnel-50ml.html

tule je tinktura konopljika iz hrvaške =D

Pozdravljene
Vitex se pri nas ne dobi,sama sem kupila kapljice v Trstu pod imenom Agnocasto in sicer v trgovini z zelišćí

KpJ

Vitex (konopiljka) se dobi v trgovini http://www.holistic.si

lp

Jaz pa sem jo pred leti kupovala v Celovcu oz. Borovljah v lekarni – Agnucaston, proizvajalec Bionorica. Je popolnoma naravnega izvora brez kemije. Meni je znižala prolaktin, tako da sem spet imela ovulacijo in zdaj sem mamica 2 otrok. Če se prav spomnim, v navodilih piše, da ob jemanju Agnucastona ne smeš jemati hormonskih preparatov. Če imaš možnost, vprašaj še dr. Pinterjevo z GK v Lj. Takrat sem ji povedala, da je meni pomagala (po tistih tabletah, nekaj na B, za znižanje prolaktina, pa mi je bilo grozno slabo in vrtelo se mi je.)
Upam, da sem ti kaj pomagala.
Lp.

zdaj sem pa tudi jaz naročila te tablete in upam da nam bodo pomagale. 🙂

Konopljiko kaplice lahko dobis pri zeliščarju Bene iz Strahovice pri Kamniku!

Za konopljiko kaplice http://www.naturazel.com

Pozdrav vsem,

konopljiko oz. tablete agnocasto jemljem že 3mesece,da bi znižala svoj previsok prolaktin,uredila cikluse in sprožila ovulacije.

Žal,rezultatov še ni na vidiku,zato me zanimajo vaše izkušnje s konopljiko.

Živjo

Jaz zdaj uporabljam konopljiko 2 meseca in je skrajšala ciklus (imam PCOS).

Mladarozca, mi zaupas kje si jo kupila in koliko stane?
Lepa hvala.

Vitex se dobi za 22 eur v BTC ali holistic spletni strani.

Deluje, šele na dolgi rok se pokaže.

Bi mi lahko katera svetovala kolikšna je količina navadne konopljike v tabletah ki jih uživate. Torej kolikšna je potrebna dnevna doza za željeni učinek?

Hvala in lp,
EVA

Jaz imam zelo dobre izkušnje z navadno konopljiko. Začela sem jo jemati zaradi nerednih menstruacij, aknaste kože in diagnosticiranega sindroma policističnih jajčnikov. Te težave so se izrazile po prekinitvi jemanja kontracepcijskih tablet (skoraj 10 let uporabe), ki sem jih dobila zaradi težav z aknami.
V roku dveh mesecev uporabe navadne konopljike so se začeli kazati prvi učinki, ciklus je spet postal reden, akne so izginile. Kapljice sem uživala 8 mesecev, nato sem z uporabo prekinila. Tudi po prekinitvi so ciklusi ostali redni, koža pa čista. Prepričana sem, da mi je uživanje navadne konopljike pomagalo pri težavah s katerimi sem se soočala.
Poleg uporabe navadne konopljike menim, da je pri urejanju težav z menstruacijo zelo pomembna ustrezna prehrana, predvsem izogibanje sladkorju in mlečnim izdelkom.

Pozdravlejni!

Pripravljam tinkturo KONOPLJIKE Vitex agnus castus iz samonikle rastline, nabrane v sončni Istri.
Je ekološka, močan koncentrat in se uživa za uravnavanje hormonskega sistema.,….Več,…

TINKTURA IZ KONOPLJIKE 100 ML – 15 EUR
PRIPRAVLJENA PO STARODAVNIH RECEPTIH KOMPLEMENTARNE MEDICINE,
NABRANA ROČNO V SONČNI ISTRI! EKOLOŠKA!

info/naročanje 040/683-129 DRUŠTVO SPIRIT

Rezultat iskanja slik za konopljika Rezultat iskanja slik za konopljikaRezultat iskanja slik za konopljika

OSUPLJIVA RASTLINA, KI URAVNAVA DELOVANJE VSEH ŽLEZ Z NOTRANJIM IZLOČANJEM IN NARAVNO USTVARJA RAVNOVESJE
KOMPLETNEGA HORMONALNEGA SITEMA. IMA NEŽNO, ZELO SUBTILNO DELOVANJE Z IZJEMNIMI UČINKI.
ZA VSE, KI IMATE PORUŠENO HORMONSKO RAVNOVESJE EPIFIZE, HIPOFIZE, ŠČITNICE, OBŠČITNICE, NADLEDVIČNE ŽLEZE,
TIMUSA, SLINAVKE,….PREDVSEM PA JE POZNANA KOT NAJBOLJ IZJEMNA RASTLINA ZA ŽENSKE TEŽAVE VSEH VRST.

V ZAZDNJIH DESETLETJIH SO V NEMČIJI NAREDILI VELIKO KLINIČNIH ŠTUDIJ, TAKO DA JO NEMŠKI ZDRAVNIKI PREDPISUJEJO ZA ZDRAVLJENJE ŽENSKIH TEGOB, KOT JE ZDRAVLJENJE NEPLODNOSTI, SPONTANIH SPLAVOV, OBDOBJE PO PORODU, PRI NEREDNIH MENSTRUACIJAH,
PMS, PRED MENOPAVZE, MENOPAVZE IN OBDOBJA PO NJEJ, ZA VSE ŽENSKE, KI SO JIM ODSTRANILI JAJČNIKE, MATERNICO,…KAJTI KONOPLJIKA POMAGA TELESU, DA SAMA USTVARI POTREBNE HORMONE, KI NAM MANJKAJO ALI SO V PRESEŽKU,…VEČ…

Navadna konopljika ali Vitex Agnus-Castus je znano zelišče, ki se v svetu in Evropi uporablja že več stoletij med milijardami žensk s hormonskimi težavami. Ime “Agnus Castus” izhaja iz grške besede za “Čist” po grških ženskah, ki so želele ohraniti čistost in so dajale liste te rastline v svoje postelje in so spale na njih.

Zdravilna je pri skoraj vseh simptomih, povezanih z menstrualnim ciklom. To je eno najboljših zelišč za pomoč pri mnogih možnih simptomih PMS, glavobolih, depresiji, zadrževanju vode, zaprtju, aknah, občutljivosti dojk, razdražljivosti, neplodnosti, PCOS, endometriozi in pomaga normalizirati neredno ali odsotno menstruacijo, nežno vrača hormonsko ravnovesje po porodu v harmonijo.

V normalnem menstrualnem ciklu je raven estrogena višja pred ovulacijo, raven progesterona pa je višja po ovulaciji. Veliko žensk se ne zaveda, da lahko neravnovesje teh hormonov privede do celotnega spektra simptomov, povezanih s PMS in menopavzo.

Velik odstotek menstrualnih težav je povazanih s pomanjkanjem progesterona v lutealni fazi menstrualnega cikla – influenca rumenega telesca ali okvara lutealne faze, ki je opredeljena kot izjemno nizka raven progesterona 3 tedne po začetku menstruacije. Nezadostna količina progesterona lahko povzroči nastanek ciste na jajčnikih in številnih drugih težav (presežek estrogena).. Vitex lahko pri tem zelo pomaga.

Vitex ali navadna konopljika
Obsežne klinične študije, ter več kot dva tisoč let uporabe v ljudskem zdravilstvu, so izkazale učinkovitost te rastline. Deluje tako, da spodbuja in normalizira hipofizo, ki uravnava ravnovesje estrogena in progesterona v telesu.

Vitex ni hormon, niti ne vsebuje hormonov. To je nežno zelišče, ki deluje dolgoročno in po začetnem obdobju ter v nasprotju s sintetičnimi hormoni, ki imajo na naše žleze in organe takojšen vpliv. Prav tako nima stranskih učinkov, ki so pri terapijah s sintetičnimi hormoni vedno bolj znani. Raziskave med ženskami so pokazale pozitivne učinke in znake izboljšanja med 93% vseh žensk, ki so Vitex uporabljale 5 mesecev.

V študiji med 20 ženskami, ki so bile brez menstruacije oz. So jo izgubile, je preizkušnja z uporaba Vitexa pokazala povrnitev menstrualnih ciklov pri 15 ženskah, pri ostalih treh pa tudi ob souporabi progesteronske kreme. Prav tako je preizkus pokazal višjo vrednost progesterona v slini po obdobju jemanja in mazanja po petih mesecih.

V drugi študiji je 18 neplodnih žensk jemalo Vitex 3 mesece. 2 sta postali noseči, po še dveh mesecih mazanja je zanosilo še 8 žensk. Pri ostalih so analize pokazale višje vrednosti progesterona, kot na začetku. V spet neki drugi študiji med 117 ženskam z aknami, se je po šestih tednih jemanja vidno izboljšanje pokazalo v kar 70%.
Vitex neguje in podpira endokrini sistem tako, da le ta najde svoje optimalno ravnotežje

Zelo koristen je za ženske, ki prenehajo s kontracepcijskimi tabletami, saj imajo mnoge nepravilen in neuravnan menstrualni cikel še zelo dolgo časa. Vitex lahko močno skrajša čas ponovne vzpostavitve hormonskega ravnovesja. Za še boljše učinke ženske ob souporabi Vitexa uporabljajo tudi naravne progesteronske kreme.

Vitex zmanjšuje možnosti za spontani splav, po rojstvu pa pomaga pri proizvodnji mleka.

Vitex ponuja tudi številne koristi za ženske, ki so v menopavzi. Pomaga za lajšanje številnih neprijetnih simptomov v tem prehodnem času, vključno z vročinskimi oblivi, depresijo in tesnobnostjo.

Odličen je pri fibroidnih prsih, maternici in pri endometriozi. Vse te težave se pojavljajo tudi zaradi presežka estrogena in pomanjkanja progesterona.
Uporaba vitexa ali navadne konopljike

Pri uporabi Vitexa ne smete pričakovati čudežev čez noč, saj deluje tako, kot vsa zelišča. Po 3-6 mesecih uporabe pa lahko pričakujete opazne spremembe na bolje. Ženske, ki si želijo še hitrejših rezultatov navadno posežejo tudi po naravni progesteronski kremi.

Kot vsa zelišča, deluje Vitex najbolje v kombinaciji z načinom življenja, ki vključuje dovolj sveže in čiste vode, pravilno in uravnoteženo prehrano, gibanje v naravi, predvsem pa veliko ljubezni do same sebe.

Nedavne znanstvene raziskave potrjujejo, da jagodičja Vitex vsebujejo aromatična olja, ki zagotavljajo določen izravnalni učinek na ženske hormone s svojim terapevtskim delovanjem na hipofizo – žlezo, ki proizvaja hormone, ki vplivajo na proizvodnjo in uravnavo progesterona in estrogena. Vitex se med ženskami uporablja že tisoče let in je varno, nežno in učinkovito naravno sredstvo za ženske v vsakem ciklu življenja.

Moč rastline je v njenem duhu in naši hvaležnosti!

Melanija 040 683 129

New Report

Close