Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Adenomioza in neplodnost, zanositev

Adenomioza in neplodnost, zanositev

zdravo,

jaz pa odpiram novo temo, na kateri bi lahko pocvekale dekleta, ki so jim G diagnosticirali adenomiozo. gre torej za podvrsto endometrioze…. Kaj so vam glede tega povedali zdravniki, ste imele kaksna zdravila, kaksne posege ? Ste morda tudi zanosile in ze imate pikico v trebuscku ali narocju?

Moja izkusnja je zaenkrat zelo skopa. Sem v postopku IVF in (samo) ena od G je opazila nekoliko zadebeljeno zadnjo steno maternice. na izvidu je diagnoza: blazja adenomioza. Obrazlozeno mi ni bilo nic (morda po moji krivdi, ker sem imela tisti trenutek povsem prazno glavo), nimam pa pojma kaj to v praksi pomeni zame, mojo neplodnost in zglede za uspesno zanositev oz. donositev. Google je pa zelo neprizanesljiv v clankih o tem, tako da bi najraje slisala primere iz prakse.

Hvalaaaa vam :))

Ojla.
Meni so napisali sum na adenomizo leto pred zanositvijo, isto zadebeljena zadnja stena maternice. Vec na odkrivanju tega kasneje nisem delala, sem pa zanosila v prvo in uspesno donosila otrocka.

sandra,
hvala da si delila svojo izkusnjo… in to pozitivno 🙂 Srecno se naprej….

Kot vidim pa kar ni deklet s tovrstno tezavo oz. se nobena ne oglasi…. sprasujem se, ali je to tako redka diagnoza?

Kaj pa vem….mogoce sam konkretno na tem forumu ni nobene, ki bi brala to…preveri se malo Pusenjakov forum…s kljucno besedo adenomioza…? 🙂

Zivjo,

diagnosticirali so jo meni in hkrati podpovprecno zalogo jajcec ter mi napovedali, da imam samo 7% moznosti za zanositev… 2 meseca sem pila maco, q10, l-arginin in zanosila ter cez 2 leti ponovno…obe nosecnosti brez tezav. Veliko srece!

New Report

Close