Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Gonal F -odmerki

Gonal F -odmerki

Zdravo, prihodnji mesec me caka samoplacniski IVF, kjer bom imela kot terapijo Gonal F (doza oz. kolicina se ni dorecena). Ker pa ze malo gledam cene teh zadev, se mi pa pojavljajo stevilna vprasanja…

Ali je Gonal F 300, Gonal F 450 in Gonal 900 ena in ista stvar, ki se razlikuje v kolicini tekocine, ali pa morda te stevilke odrazajo intenziteto posamezne injekcije (kot napr. nalgesin 250 in 500).

Kako zgleda postopek spikanja in odmerjanja, ce vam je npr. predpisan Gonal 225? (porabite del ampulce 300 prvi dan in preostanek drugi dan)?

nic mi ni jasno, hvala za pojasnila;)

Živjo,

jaz sicer nisem nikoli imela Gonala, sem pa imela Puregon in domnevam, da je podobno. Oznake 300, 900 ipd. pomenijo količino zdravila v ampuli, torej v ampuli 300 je 300 enot, v ampuli 900 je 900 enot in tako naprej.

Ja, preostanek ampule potem porabiš naslednji dan, včasih imaš zdravila dovolj za več dni (če imaš recimo ampulo z 900 enotami), potem, ko zmanjka, pa pač zamenjaš ampulo. Ne vem sicer, kako je pri Gonalu, ampak pri Puregonu je recimo v ampuli vedno malo več zdravila, kot piše na škatli, tako da ko porabiš vse odmerjene doze, ti vedno ostane še malo tekočine v ampuli.

Upam, da ti je kaj pomagalo 🙂

New Report

Close