Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost neplodnost in psihoterapija

neplodnost in psihoterapija

Pozdravljeni,

mene pa zanima, ali se zaradi neplodnosti kdo poslužil psihoterapije in kakšne ima izkušnje.

Ali pozna kdo/ima izkušnje z Aljo Stvarnik ? https://www.psihoterapevtske-storitve.si/ob-izzivih-neplodnosti

Glede na situacijo večkrat razmišljam o življenju nasploh, kako si ga zorganizirat glede na to, da se nikakor ne poklopi, kaj narediti, če ne bo uspelo? posvojiti? darovana celica? brez otrok? … skratka nezadovoljstvo, ki sem ga že pošteno sita …

Zdravo.

Z mojim ze kar nekaj casa redno obiskujema terapije, ki nama zelo pomagajo, sploh ko se z neuspehom soocama vsak na svoj nacin. Lahko recem, da so naju terpije se bolj povezale.

Hodiva pa k Nataši Banko, dtc Banko v domzalah. Jo mocno priporocam, poleg neplodnosti se ukvarja tudi s pripravami na posvojitve in rejnistvo in ti se lahko te postopke iz prve roke razlozi.

Naj se poudarim, da je klinicna psihologinja. Trenutna nama tudi pomaga s soocanjem z izgubo, saj sva kmalu po rojstvu izgubila sincka in lahko recem, da bi brez njene pomoci bila globoko v temi. Prav tako so nama predhodne terapije zelo pomagale pri izgubi…

Ce te se kaj zanima, kar vpasaj.

Midva že nekaj časa obiskujeva terapevtko v Ljubljani, ki ni specializirana za neplodnost ampak za zveze. Pomagala nama je, da sva se začela bolj iskreno pogovarjati o problemih in čustvih, bolj sva se povezala in se naučila spopadati s težavami. Ne glede na to, za kaj se gre, vedno vsem priporočam obisk terapevtov še posebej pa se mi zdi smiselno, da jih obiščejo pari, ki se soočajo z neplodnostjo. Pred kratkem nama je priporočila fertility+ dopolnila tako, da zraven redne psihoterapije sedaj spet optimistično poskušava razširiti družinico.

Zdravo,

Hvala obema za odziv. Sem se ravno prijavila za obisk pri terapevtki. Mi res ni, da bi šla, samo vem, da to rabim, da predelam … pa res ne bi rada trpela celo življenje v primeru, da res nikoli ne bom mami …

Držita se…
Lp

New Report

Close