Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ICSI/IUI 2020

IVF/ICSI/IUI 2020

Dober dan vsem.

Odpiram temo za vse tiste, ki nas/vas v letošnjem letu čaka kateri od zgoraj navedenih postopkov, da bomo lahko delile naše izkušnje in se spodbujale. 💪💪💪

Moja/najina zgodba na kratko:
Po 19. mesecih nama še ni uspelo zanositi. Pri osebnem ginekologu imela 3 mesece terapije s Clomidom, nato pa dobila kar napotnico za neplodnostno ambulanto, ker je bilo ze vec kot pol leta načrtovanja za nama, jaz pa stara že 37. let in brez otrok.
4. meseca sva čakala na prvi posvet v Mb, nato 3. mesece na drugega. V vmesnem času sva opravila vse preiskave. Z nama na srečo vse ok, sama imam edino letom primerno zmanjšano rezervo jajčnikov.
Na drugem posvetu sem dobila še napotnico za preiskavo prehodnosti jajcevodov in spisan je bil predlog za konzilij za IVF, saj bi bili glede na moja leta drugi postopki nesmiselni. Prehodnost je bila bp.
Po 2. mesecih sva včeraj ponovno imela kontrolo, tretjo zapored, kjer pa sva dobila termin za vključitev v postopek IVF in dala kri za SPB. Pričneva ga z menstruacijo konec februarja, en cikel še imava torej možnost zanositi naravno, potem pa druga vrsta akcije 😊

Želim vam vso srečo na vaši poti.

Fracek, dobra ideja o odprtju nove teme.

Najina zgodba pa takšna:

Tudi midva nekje 19 mesecev poskušava in nikakor ne rata. Pri nama je verjetno problem spermiogram, ki pa je ravno malo pod normalnimi vrednostmi. Tudi moj AMH je bolj nizek in FSH že nekoliko visok.

Zato upam, da bova šla v postopek februarja. Sva se pa odločila, da bova poskusila nekje dvakrat, upam, da nama bo sreča naklonjena.

Pozdravljene vse in res dobra ideja za novo temo se bom kar pridružila 😊

Najina zgodba je :
Trudiva se že 2 leti malo več, imela sva že 1 ICSI postopek zelo slab spermiogram z mano je vse vredu. Lani novembra zanosila vendar je bil v 6 tednu SS, zdaj imava 2 zamrznjenčka ki grem v ponedeljek 3.2 po enega 😊
Lepo bo klepetati z vami in upati na čim več plusekov 💪💪🐞🐞

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav vsem. Super, da se je odprla nova tema. Dajmo z novim letom it novim uspehom naproti in naredit plodno 2020 😊
Tudi midva se približno dve leti trudiva zanosit, vendar do sedaj brez uspeha. Z mano je vse ok, sem tudi relativno mlada, tako da to ni težava, ima pa mož slab spermiogram. Aja, pa jaz sem imela eno pregrado, ki so mi jo s histeroskopijo odstranili.
Sedaj sva pričela s postopkom ICSI, od ponedeljka se že pridno špikam. Upam, da konec februarja prvič v življenju zagledam plusek 😊
Stare borke ali novinke, srečno vsem, dajmo naredit babyboom 2020 😁

Pozdravljene punce 🙂

Se vam še jaz pridružim 😀
Na kratko : 4, 5 let se že trudiva za otroka, en ss, problem je pri meni, imam pcos. Od lanskega poletja sva v neplodnostni v Dravljah pri dr. Lomšek, 6 mesecev terapije sem imela z clomidom in dabrostonom, reagirala ampak uspeha ni bilo zato konec februarja, ko pride M šibamo v prvi postopek.

Tudi jaz sem vesela za to temo, se bomo spodbujale med seboj in seveda upam, da bo letos med vsemi nami, ki še čakamo na plusek, pravi babyboom 2020 😀❤️

Pozdravljene!

Z nama je tako, da sva po letu in pol bila sprejeta januarja v prvi ICSI postopek. Danes je moj 12. dan po transferju 3-dnevnega zarodka, ampak je bil urinski test negativen (beto imam v petek), krvavitev za enkrat še nimam, ampak se mi zdi, da se je najin prvi postopek končal neuspešno. Sej sva bila realna, ampak si ne morem pomagati, da ne bi bila izjemno žalostna… Mogoče katera ve kdaj se lahko gre v drugi postopek?

Držim pesti za vse, ki ste v postopkih🤞

Lep dan vsem!

Super ideja za odprtje nove skupine🥰
Midva se trudiva malo vec kot 2 leti. Problem je v spermiogramu, jaz pa imam tezave z ovolacijam. V aprilu 2019 sva imela 1. ICSI postopek, kjer so mi 3. dan ustavili zarodek – zal neuspesno, zamrznjenckov ni bilo. Nato sva sla avgusta 2019 v 2. ICSI postopek. 5. dan so mo ustavili najino pikico in prvic sem zagledala plusek, najina sreca je trajala 11. tednov nato pa ss.
Sedaj pa ze 3x na dan jem estrofem in imam v nedeljo ultrazvok da vidimo kako se debeli sluznica. Imava enega zamrznjencka.
Drage punce drzim pesti za vse nas in vem da je 2020 nase leto! ❤

Zvoncica33 jaz ne bi prehitro obupala, vsaj dokler ni menstruacije ali pa rezultatov krvnega testa. Mogoče si uporabila urinski test, ki še ne zazna tako nizke vrednost hormona? No jaz upam da je vseeno uspelo. Drugače pa mislim da moraš tri menstruacije počakat, preden greš v nov postopek. Če imaš zamrznjenčka pa mislim da lahko že takoj po menstruaciji štartaš 😊 ampak držim pesti, da je ne dobiš 😉

Sesa1 hvala za upanje, ampak sem uporabila tistega, ki zazna že 10 enot in glede na to kar sem prebrala je 12 dan že kar realen za rezultat… Zmrznjenčkov nisva imela, se je samo ena oplodila in tisto so vstavli. Bom seveda šla v petek na beto, mogoče se še kakšen čudež zgodi💛
Lepo se špikaj in držim pesti za tvoj prvi plusek v februarju!! Imaš kratek protokol?

In hvala za informacijo, sem upala, da mogoče ne bo treba tak dolgo vmes čakat🙈

Pozdravljene,
tudi jaz se vam pridruzujem.
Najina zgodba: Trudiva se ze skoraj 4 leta. Na prvi posvet sva sla septemra 2019 v MB. Pred 2 tednoma sem imela laparoskopijo in so mi odstranli dve manjsi cisti na jajcniku ter zarisca endometrioze. Partnerjev spermiogram je ok. Ginekologinja je rekla da moji jajcniki delujejo kot da so stari 36 let. Jaz sem stata 32 in predlagala nama je IVF. Cez dva tedna imamava se povest pri njej. Pripravila bo dokumentacijo za konzilij. Ve mogoce katera koliko casa se potem se caka, da se postopek zacne?
Vsem zelim eno super uspesno leto in da cimprej zagledamo plusek.

Živijo.

Naj se še jaz javim. S februarsko M greva v 1.postopek, sicer sem pa pred 2 leti imela izvenmaternično, kjer mi je cel trebuh zalila kri in posledično oba jajcevoda skor da uničilo, en je delno prehoden, drugi pa sploh ne. Poleg tega je slab spermiogram 🤦‍♀️

Upam, da bo zdaj šlo tako kot mora.

Sesa1, kako se počutiš ob špikanju? Je kakšno čudno počutje? Kdaj imaš prvi uz? Mene je ful strah…

Punce, srečno vsem 😉 Verjamem, da bo 2020 babyboom 💓❤️

Vidim, da nas je kar veliko tistih, ki gremo s februarjem v prvi postopek, superca, se bomo ves čas spodbujale 😀

Je še katero malo strah postopka? Mene je največ strah punkcije in pa, da ne bi prišlo do hiperstimulacije 🙄

Žabica 33 ( upam, da sem pravilno napisala nick 🙈), stiskam pesti, da ni še vse izgubljeno, mogoče je vseeno prekmalu, da bi pokazalo. Kako se pa počutiš? Kakšni znaki?

Se opravičujem, mislila sem Zvončica 33 🤦‍♀️ se vidi, da mi zima škoduje 😂 upam, da ne zameriš, ker sem se zmotila pri tvojem nicku ☺️ stiskam pestke, da vseeno bo nekaj lepega ☺️

Hahaha, ni problema Melindaa, mi je žabica skoraj bolj všeč 😊 ne, danes sem dobila še menstruacijo tako da je to to… So rekli, da lahko čez 2, 3 menstruacije poskusiva še enkrat in naj se kar naročim… Ah ja, gremo v nove boje.

Drugače pa je bilo mene tudi zelo strah hiperstimulacije pa se je potem obrnilo čisto v drugo smer in sva začela samo s tremi jajčeci. Takrat mi je bilo pa kar narobe, da je bilo tako malo stimulacije🙈 punkcijo so delali v sedaciji, nisem čutila nič, ne takrat na kasneje, sem pa res tri dni zelo počivala.

Srečno vsem, ki ste ali boste začele s špikanjem in želim vam vsem, da bo en lep plusek ob koncu postopka!!

Brb197 Jaz se špikam od ponedeljka z menda nizko dozo Gonal-a. Danes dopoldan sem mogoče čutila neke čudne občutke v jajčnikih, za prejšnje dni niti ne morem rečt, ker sem imela še menstruacijo. Nekih drugih sprememb pa ni, tut moj pravi da ni opazit kakih čustvenih nihanj zaenkrat 😅 v soboto imam prvi UZ, upam da pridelam kaj 🥚😁

Zvoncica 😕 jaz te čist razumem. Po eni strani gremo (vsaj jaz) v ta postopek z vsemi pričakovanji in vero, da bo res uspelo. Po drugi strani pa me je kr strah preveč pričakovat, ker vem, da velikokrat ne uspe v prvo. Tudi jaz se bojim prvega razočaranja. Ampak verjamem, sa bo zate naslednji postopek ta pravi! Drži se 😊

Zdravo vsem. Jaz sem ta teden tud s konzilija. Ravno danes dobila menstro tako da imam konec februarja posvet. Sem v lj na ginekoloski kliniki. Imava pa kratki protokol. Drugace pa se ze dve leti mimo in se nic. Pri meni vse ok, partner ima povisana antitelesa ampak pravijo da ni kriticno da naravna zanositev je mozna. Sva pa bla lani s koncem leta. na dveh iui, kjer se je izkazalo, da je bilo seme pa zelo slabo in da je treba kar ivf. In zdaj sem tu. Vsem zelim zlate zarke in da nam uspe ojacat generacijo 2020!!

No nekaj se nas je pa nabralo za vspodbujanje 😊
Melinda odvisno na keri kliniki si, v Mb si pod narkozo tako da čutiš nič razen potem tisto minimalno spikanje.
Po eni strani je pa od vsega postopka najhujše ČAKANJE, za mene je bilo ker pol tisti dnevi nikamor negrejo. Upam da se vsem ki ste v postopkih izpelje najboljše 😊
Zvoncica33 zelo mi je žal za neuspesen postopek, enkrat bo ratalo more nam ratat da tudi mi postanemo mamice 💪💪❤️❤️
Lepo se imejte in veliko se smejte😀😀🐞🐞

Pozdravljene,

najprej Fracek hvala ti za poročanje v prejšnji temi. Torej praviš, da gresta že v postopek. To sta imela pač kontrolo oziroma posvet, ker praviš, da s konzilija nista prejela pošte? Zanima me kako bo pri meni, jaz nimam napovedanega nobenega posveta, decembra so nama rekli, da naj čakava pošto, da bo konzilij zasedal v februarju pa da moram pred tem opravit še pregled ščitnice. To sem že imela, tako da verjetno sedaj v februarju čakanje na pošto…grozno to čakanje…

Naj še na kratko povem o najini poti…trudiva se že cca. 3 leta…stara sem bila 39 let (kar je tisto najhuje, kar me dela neskončno potrto in neučakano). Na žalost sem delno kriva sama, da sva odlašala (po končanem faksu sem dobila dobro službo in seveda najprej želela urediti vse-pravzaprav sem živela za svojo službo, češ vse ostalo me bo počakalo), nato pa so se začele ogromne težave z zdravjem-naj kar povem…epileptični napadi, ki so postajali vse pogostejši in vse hujši. Ravno zaradi tega sva tako , (naj omenim, da upam, da ne bom poslušala kakšnih predsodkov, kot mi je recimo rekel osebni zdravnik, ko sem ga vprašala, ko se napadi začeli umirjati, kako je z zanositvijo, ker sem že proti 35, pa je dejal: glede na vaše stanje vam tega ne moremo prepovedati, ni pa priporočljivo…naj povem, da je mojo nevrologinjo skoraj kap od presenečenja pa tudi tukaj v Mb je doktorica samo debelo pogledala in me potolažila s tem, da je dejala joj ko bi pravzaprav vedeli koliko je tega, koliko je še drugih zdravstvenih težav pa imajo ženske vseeno otroke…no naj pa obenem povem, da so napadi izginili tako kot so se pojavili, tri leta je že mir, vzroka pa tudi niso našli).

Skratka, po letu dni poizkušanja sem začela sitnarit pri ginekologinji…čas je tekel…končno ni ničesar ugotovila sama in mi je napisala napotnico za kliniko za neplodnost…sicer pod nujno že nekje februarja 2019 a sem dobila odgovor, da je nek doktor preučil, da ni tako pomembno, da prideva čim prej na vrsto in so naju naročili šele konec avgusta (očitno se jim moja starost še ni zdela tako kritična)…avgusta posvet, septembra cel kup preiskav, do decembra ko sva imela nov posvet (mož pa v istem dnevu tudi spermiogram)…povedano nama je bilo, da je z obema vse ok, jaz sem sicer imela pri enem UZ malo cisto, ki pa je nato pri ponovnem pregledu izginila. Decembra so naju potem kar dali na čakalno listo za konzilij (tukaj pa je rekla doktorica, da nima smisla preizkušat še kaj drugega zaradi mojih let), ki naj bi bil februarja, jaz pa sem imela še pregled za ščitnico pred 14 dnevi. Zdaj pa čakanje…uh to čakanje…vem sem bila dolga ampak toliko za v pogum kateri, ki morda tudi ni več najmlajša ali pa se sooča še s kakšno drugo zdravstveno težavo.

p.s.: se je bilo kar fajn izpovedat,čeprav vprašanje kaj me še čaka…ko berem nekatera vaša sporočila 🙁

Zvončica33 žal mi je, da ni uspelo 😔 ne obupaj, hitro bo 2,3 meseca mimo in v nove boje, enkrat bo uspelo 💪💪🤗🤗❤️🐞🐞

Pika viva v Dravljah sem, tam se punkcija ne dela pod narkozo. Mah, sej ene bolj boli, nekatere skoraj nič, bom že preživela, sam da bo uspešno, da bom kej pridelala ☺️ ti greš po zamrznjenčka zdaj, če sem prav prebrala 😊? A tu je tudi potrebno špikanje ali vstavijo zarodek pred/po ovulaciji med spontanim ciklusom? Ja to verjamem, da je najhujše tisto čakanje do testa 🙈

Marsena zanimivo, da nikoli niso ugotovili zakaj je prišlo do epileptičnih napadov, ampak saj kot si rekla zdaj že lep čas napadov nisi več imela. Jaz sem poznala eno punco dolgo let nazaj epileptik je bila že celo življenje in je normalno donosila 2 otroka, pa je imela pred zanositvijo kar pogoste napade, tako, da glede tega ti se samo čuvaj, saj so ti druge zdravnice povedale, da itak ni nemogoče. Jih poznam tudi jaz ene par z zelo hujšimi zdravstvenimi težavami, ki so šle čez ivf in je bilo v nosečnosti vse ok.

New Report

Close