Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF PO KONIZACIJI

IVF PO KONIZACIJI

Pozdravljeni,
pred 7 leti sem naravno zanosila in rodila. V drugo do zanositve ni prislo nekaj let, zato sem zanosila v drugem postopku IVF ter pred enim letom rodila. 9 mesecev po rojstvu hcere sem nepricakovano naravno zanosila, vendar je plod v 10 tednu odmrl in temu je sledila abrazija. Takrat mi je bil odvzet tudi bris (po rednem programu), ki pa je kazal na PIL-VS. Po biopsiji tkiva je bil ugotovljen CIN 3, sledila je klasicna konizacija. Histopatoloska analiza konusa je potrdila CIN 3, bilo je odrezano v zdravo.
Po splavu je ostala zelja po tretjem otroku. Vem, da je po posegu potrebno pocakati nekaj mesecev pred vnovicno zanositvijo. Glede na “sekundarno neplodnost” me zanima, koliko je smiselno odlasanje z vzpostavitvijo rednih spolnih odnosov brez zascite. In po kolikem casu od samega postopka, pod predpostavko, da do zanositve ne bi prislo po naravni poti, lahko dobim napotnico za kliniko za neplodnost. Stara sem 35 let.
Absolutno je na prvem mestu moje zdravje in zagotovitev, da so tezave resene, da se razumemo. Pa vendar se bojim, da bodo zopet pretekla leta…

Vnaprej se iskreno zahvaljujem.

New Report

Close