Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Prezgodnje prenehanje z Dabrostonom

Prezgodnje prenehanje z Dabrostonom

Pozdravljeni,
zaradi sekundarne amenoreje, ki traja že 5 let, ženski in moški hormoni v nižjih vrednostih, vmes sem imela tudi kontracepcijo, Cycloproginovo, sedaj pa imam že nekaj časa predpisan Dabroston 3x1tabl, 12dni.. Dva meseca nazaj se je prvič zgodilo, da se je med jemanjem, na 8. dan, pojavil rjav izcedek. Takrat sem poklicala v ambulanto za neplodnost in dobila napotek naj s tabletami preneham, saj je očitno že nekoliko boljše hormonsko stanje in da se bo le ob prenehanju jemanja lahko sprožila menstruacija. Tako sem tudi naredila in 3. dan po prenehanju se je menstruacija v celoti pojavila.

Dva vmesna meseca pa nato nisem jemala tabletk.

V ponedeljek (2. 9. 2019) sem ponovno začela in se mi je zgodilo enako kot prejšnjič – rjav izcedek, vendar že na prvi dan jemanja tabletk. Bila sem presenečena, zato sem le še par dni vseeno jemala tabletke, vseh skupaj sem jih vzela 10 (3dni po 3 tabletke in naslednji dan še zgolj jutranjo). Nato sem prenehala, saj sem sklepala, da je tako v redu, saj je bilo podobno pred dvema mescema (in tudi dogovor z mojo doktorico je bil nekako takšen, če bi se slučajno ponovno med jemanjem tablet začel izcedek).

Sedaj pa menstruacije kljub temu ni, napihnjenost je hujša kot kadarkoli, boli me tudi spodnji del trebuha, da ga ne morem niti potegniti noter.. Mislite, da je to lahko od tega, ker sem prehitro prekinila s tabletami, tj. po treh dnevih jemanja? Ali je lahko kaj narobe oz. kako se naj zdaj lotim naprej, ali po določenem času ponovno raje začnem s tabletami in dam skozi cel cikel tablet (3×1/12dni) ali kako?

Res ne vem kako zdaj naprej, takšne težave imam prvič in ne bi rada s tem še bolj “zmešala” že tako neuravnovešenega hormonskega stanja, saj v bistvu sploh nimam več  pregleda nad, sicer s tabletami, urejenim/rednim ciklusom..

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljena,

Vse kar ti lahko svetujem je to, da to isto sporočilo napišeš dr. Pušenjaku na forum ABC ginekologije in porodništva, ti bo znal bolje svetovati, mogoče se dogovoriš tudi za pregled pri njem.
Jaz sem dabroston jemala kar nekajkrat, tudi sedaj ga pijem ampak nikoli več kot 3 mesece oz. ponavadi sem ga pila samo, če M ni bilo dlje časa.
Drugače je pri jemanju dabrostona stranski učinek napihnjenost. Opiši svoj problem dr. Pušenjaku na forum, da ti bo znal svetovati.

New Report

Close