Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost neplodnst

neplodnst

Pozdravljeni,

s fantom sva se odločila za umetno oploditev, ker je moja zaloga jajčnik zmanjšana (stara sem 35) let. Fant je opravil spermiogram s katerim je bilo vse ok. Bila sva tudi na pregledu pri Dr. Požlepovi, ki nama je obljubila, da bomo s postopki umetne oploditve začeli v mesecu juniju, pred tem pa bova dobila vabilo na IVF konzilij. Sedaj pa problem… Fant je včeraj dobil vabilo, da naj se 2.9.2019 zglasi v androloškem laboratoriju, 16.9,2019 pa naj bi imel pregled pri Dr. Drobniču. Kaj to pomeni? Zakaj ponovno spermiogram, če je bilo prvič vse ok? Je možno, da je prišlo do napake? Vljudno Vas prosim za čimprejšnji odgovor, ker sem popolnoma obupana in zaskrbljena.

Morda bi bilo najboljse da poklices in vprasas,bos verjetno dobila najboljse informacije.

Obicajno da partner 2krat pregledat seme. Ce je dal tvoj partner do sedaj samo 1krat, bo takrat opravil drugi pregled. Mislim, da te nima nic za skrbet.

Pri spermiogramu je normalno da te pokličejo dvakrat. V tem primeru bi bilo najbolše, da jih pokličeš in vprašaš (čeprav ti verjetno ne bojo nič povedali), če ti bo to olajšalo nervozo.

Po drugem spemiogramu pa bosta najverjetneje povabljena na pogovor z zdravnikom, kjer bosta izvedela več. Nama so kljub dobrim izvidom še vseeno predlagali različne “alternativne” metode kot so prehranska dopolnila, vendar je čisto odvisno od vsakega posameznega zdravnika.

Nama je zdravnik predlagal kar nekaj opcij iz lekarne – ProFertil, FertilUp, Vitanoval in BlueFertil. Na koncu sva se odločila za Vitanoval zaradi še vseh ostalih vitaminov katere vsebuje. Sva si rekla da če se že greva prehranska dopolnila, bova vsaj investirala v nekaj “kvalitetnega”. V navodilih je sicer pisalo da njihovi produkti potrebujejo vsaj 3 mesece da začnejo delovati, vendar sva pred tremi meseci že dobila plusek 🙂

Tako da ti želim srečo na poti do družinice. Vem da je težko in lahko cel proces psihično izmuči tebe in tvojega partnerja ampak ne obupaj.

Imata srečo, da sta izbrala fertility+ (vitanoval), ker sem grozne stvari slišala o stranskih učinkih….

New Report

Close