Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Dva različna mnenja-pomoč

Dva različna mnenja-pomoč

Zaradi bolecih M in O ob prenehanju KT in težav z zanositvijo/1 leto,sem bila poslana na histero in laparoskopijo. Operater je ugotovil endometriozo/ na sakrouterinem ligamentu (5mm), tudi pod levim ovarijem in tudi na sprednji strani uterusa levo nad pliko vezikouteribo. Na dnu Douglasovega prostora pa dve minimalni zarastlini. Odstranil je z elektrokoagulacijo vsa 3 žarišča.
Po vbrizgu plavila (tudi po ponovljeni aplikaciji),barvilo ne prehaja skozi jajcevoda-sicer sta jajcevoda makroskopsko brez posebnosti,ugotavlja pa se vraćanje plavila skozi nožnico navzven.
Pri histeroskopiji je notranje maternično ustje čvrsto,nekoliko zooženo,cerviks je dolg zato dilatirajo kanal do H 5,5 in ponovno uvedejo minihisteroskop,maternična votlina je majhna.Ob cerviksu se vidijo sledi plavila,v mat votlini ni-ocitno je bil cervikalni kanal daljši od aplikatorjev za plavilo. Viden je 1cm visok septum,ki so ga prerezali- da je fundus poravnan.
1.Zanima me vaše mnenje glede na opisano,ali lahko sploh naravno zanosim?
2.Operater je svetoval in je mnenja da lahko zanosim-ker naj bi odstranil endometriozo in pregrado. Moja osebna ginekologinja pa mi je rekla,da ne morem zanositi zaradi tega izvida- neprehodnih jajcevodov in da lahko izvenmaternično zanosim.
1.Kaj mi predlagate?
2.je moźno da ni prišlo barvilo čez zaradi dolgega mat.vratu?
3.Koliksna je moznost tehnicnih napak pri laparoskopiji?Ali je le ta zelo zanesljiva?
Hvala za vaš čas!

New Report

Close