Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Nizke vrednosti testosterona in miljon težav

Nizke vrednosti testosterona in miljon težav

Torej, pri svojih dobrih 30-ih letih imam kar obilo zdravstvenih težav. Trenutno najnovejša pa je nizka raven testosterona. Na zadnjem pregledu v Endokrinološki kliniki (vabijo me še na nadaljnje) so ugotovili hipogonadotropni hipogonadizem. Imam tudi znižano zalogo vitamina D. Vrednosti do naslednje:
[list]S-FSH = 2,1 E/L
S-LH = 1,9 E/L
S – intaktni PTH = 48 ng/L
S – testosteron, celokupni = 8,91 nmol/L[/list]

Otrok še nimam, jih pa nameravam imeti v letu ali dveh. Kar se tiče lastnega opažanja zdravstvenih sprememb v povezavi s spolnostjo, se zadeva ni pretirano spremenila. Seveda ni več tako, kot pri 20-ih, pa vseeno. Opazil pa sem spremembo, da je vse skupaj slabše med tednom, ko sem bolj pod stresom zaradi službe in precej manj spim.

Naj omenim, da imam ogromne zdravstvene težave že preko 10 let, ko se mi je iz neznanih razlogov začel slabšati sluh. Iz popolnega sem v tem času prišel na 95 % izgubo in sem kandidat za polžev vsadek, saj je stanje vseskozi slabše. Obiskovanje zdravnikov širom celotne Slovenije in neodkritje vzroka pa je zame sila stresno. Tudi vsakokratno poslušanje interpretacije končnih izvidov, da tako pač je in naj grem domov, ni ravno zabavno. Naj omenim, da za svoj sluh v vsem tem času skrbim pretirano in je vsak dan dejansko podvržen temu. Kot sem omenil na tujem forumu – I’m not enjoying my life, I’m just taking necessary precautions.
Vse skupaj se odraža v vsakdanjem življenju že precej let. Kljub super fakulteti imam službo, ki ni ravno to kar sem iskal. Vsi me prehitevajo po levi in desni. Plača je klavrna, a težko vidim, da bom kdaj dosegel kaj več. Ovire se dejansko prevelike. (Če bo PV naredil pravi mali čudež, potem morda.)
Vsak, ki je kdaj izkusil težje zdravstvene težave ali kakršne koli druge hibe, ve, da se življenje izjemno spremeni. Tega se zdravemu človeku ne da opisati.

Da še to ni dovolj, mi je pred 9 leti umrla mama. Celotna bolezen je trajala 4 leta in se je začela, ko sem bil še v srednji šoli. Kasneje vse skupaj ni bilo več enako. Trenutno živim le še z očetom, ki je star preko 80 let in lahko umre vsak dan. Bratov in sester nimam.

Vse skupaj me spravlja v izjemen stres. Sam niti ne vem, kako naj se z vsem skupaj, ali pa z vsako stvarjo posebej, soočim.
Glede na to, da sem prispevek napisal v temo plodnosti, pa bom tu verjetno dobil odgovre zgolj za to področje.
Torej, ali bom lahko imel otroke?
So te vrednosti premajhne?
Bi morda lahko upal, da sem imel zgolj tak dan in bodo naslednjič vrednosti boljše? Ne da bodo odlične, temveč zgolj normalne?
Bi se mi splačalo dati vzorce v semensko banko, če se stanje v naslednjih letih še poslabša?
Mi morda svetujete še kaj dodatnega?

Hvala za odgovor(e)

Naj dodam še, da še čakam na genetske rezultate. Tu me zanima predvsem prenos dednih bolezni.

New Report

Close