Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Darovani zarodek

Darovani zarodek

Pozdravljene,
Vem, da je bilo na tem forumu že veliko povedanega o darovanih zarodkih, nisem pa zasledila, kje ste opravile vsa možna testiranja, predno ste se odpravile na Češko. Tudi jaz sem na tej poti in dobila sem cel spisek vseh možnih krvnih/imunoloskih testov, ki jih moram opraviti in bi bila vesela vsakega namiga kam se obrniti.
Hvala

Pozdravljena, jaz sem nekaj preiskav naredila v laboratoriju UKC Maribor, nekaj pa v Medgenu Ljubljana, vse samoplačniško.

Jaz sem kliniki na Češkem poslala vse izvide preiskav, ki sem jih opravila za postopke pri nas v Sloveniji, tako da nisem rabila ničesar delati ponovno. Sva pa šla še pred postopkom osebno na posvet k zdravniku na Češko in mi je na licu mesta opravil še UZ maternice (zastonj).

nova
Uredništvo priporoča

Najlepša hvala za vaše izkušnje. Zanimivo, da ti ni bilo potrebno narediti nobenih krvnih testov, jaz moram narediti vse možne imunoloske in hematoloske teste…. Ocitno so spremenill stvari…

Meni pa sploh ni bilo potrebno narediti nobenih testov, ko je bil tretji postopek z darovano žensko celico neuspešen so mi istočasno ponudili sveže darovane zarodke in je uspelo. Protokol je bil pred tem za darovano celico.

Pred leti je bilo v Beogradu veliko ceneje kot v Sloveniji (samoplačniško). Bila sem v Biomedici. Morda se je z leti tudi kaj spremenilo. V Sloveniji tisti čas skoraj nisi mogel opraviti vseh krvnih preiskav v enem laboratoriju, zato sva se takrat odločila za to možnost. To je bilo 2015.

Verjetno je odvisno tudi od klinike, midva sva bila v Reprofitu v Brnu.

Hvala za vse predloge. Tudi midva se dogovarjava z kliniko Reporofit. Izvedela sem, da se da skoraj vse preiskave opraviti v Banja Luki, v enem izmed laboratorijev, ki je tudi v Beogradu, če bo še katera rabila…. Zanimivo, res, da moram jaz opraviti vse to, ko je pri nama moški faktor problem, sama sem načeloma čisto zdrava, vsaj do sedaj niso odkrili še ničesar…

Živjo, tudi mi2 s partnerjem sva kontaktirala Reprofit za darovan zarodek in moram jaz dati izvide za prolaktin in tsh, on pa spermiogram, kar mi ni čisto jasno zakaj? Če je darovan zarodek, zakaj rabijo spermiogram? Ali mogoče preverjajo če sva zdrava in ne rabiva celega zarodke?

Lp

Midva sva kliniki Reprofit Brno dala sicer vse izvide iz naših postopkov (tudi spermiogram, prolaktin, tsh…), nisva pa posebej za njih delala nobenih preiskav. Res pa je, da izvidi iz naših postopkov niso bili ne vem koliko stari, manj kot 2 leti.

Hvala Lenčka za informacije. Tudi jaz sem jim predložila vse možne sveže izvide pa so mi kljub temu priporočili da se opravi celotna imunologija in ERA test, ki ga ne moreš opraviti očitno nikjer v Sloveniji. Vse krvne teste sem lahko opravila v Banja Luki za polovično ceno, resnično sem bila pozitivno presenečena, ker ko sem poizvedovala v Sloveniji, tega sploh ne opravljajo. Tako, da če bo še katera rabila resnično priporočam. Lenčka, si ti v Reprofit imela transfer zamrznjenega zarodka? Ti je endometrij izmeril tvoj ginekolog ali si se obrnila na koga drugega? Hvala

Ja, imela sem transfer zamrznjenega zarodka. Endometrij mi je izmeril moj ginekolog, po mejlu sem jim poslala UZ sliko in potem so mi na podlagi tega predlagali datum transferja.
No, očitno so se zadeve malce spremenile v teh skoraj 4 letih.

Najlepša hvala LenčkaM. Za podporo si verjetno jemala Estrofem in Estimo, ali so ti priporočili kaj drugega? Si zdravila kupila kar tam ali v Sloveniji? Oprosti za vsa vprašanja… Upam, da se vse pridobivanje dokumentacije čimprej odvije in se odpraviva končno v Brno in da se vse skupaj srečno konca😊.

Na kliniki Reprofit sem dobila recept za zdravila, kupila sem jih pa v lekarni, ki je v isti stavbi kot klinika (sicer ni del klinike). Dala sem ene 75 eur zanje vsakič, kupila sem jih 2x (ob konzultaciji pred postopkom in potem po transferju).
Jemala sem:
– medrol 2 tableti po 4mg zjutraj
– estrofem 1 tableto po 2mg zjutraj, opoldne in zvečer
– aspirin 100 1 tableto opoldne
– utrogestan (vaginalno) 4 tablete po 100mg zjutraj in zvečer (to je kot estima pri nas)
Medrol, estrofem in aspirin sem začela jemati prvi dan menstruacije, utrogestan pa 12 dan oz. kot ti ga določijo glede na stanje ultrazvoka. Vsa zdravila pa sem potem jemala v istih odmerkih do dopolnjenega 12. tedna (no, na lastno pest sem podaljšala do 13. tedna).

New Report

Close