Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Neplodnost in endometrioza

Neplodnost in endometrioza

Pozdravljene punce!

Rada bi delila z vami mojo pozitivno zgodbo, da mogoče katero razveselim ali potolažim. Imam 34.let, junija 2018 sem bila ma laparoskopiji zaradi hude endometrioze. Pred tem sem imela resnično hude bolečine, bila sem tudi obupana in že malo depresivna, saj sem se dobesedno bala iz hiše v dnevih (včasih tednih) okoli menstruacije, ker nisem vedela, kako hudo bo in kje/kdaj me bo zagrabilo. Morem reči, da je bila operacija zame pravo olajšanje in sem jo komaj čakala. Tako da si lahko predstavljate, kako hudo mora biti, če nekdo komaj čaka operacijo 🙂

Operirala me je dr. Šalamun iz reprodukcije Ginekološke klinike v Ljubljani. BTW za celotno ekipo klinike imam samo pozitivne besede. Prijazni, sočutni, končno nekdo da mi je prisluhnil in verjel vsem mojim bolečinam in težavam. No in moja endometrioza je bila hujša kot so pričakovali, se je še doktorica čudila, kdaj se mi je tako razpaslo. Imela sem malo na črevesju in potrebušnici, ampak to ni bil glavni problem. Glavni problem so bili moji jajčniki, ki so bili dobesedno obkroženi in polepljeni z endometriomi. Na vsakem jajčniku sem imela po 5 – 6 (sicer manjših) endometriomov, tako da se jajčnika dejansko niti ni videlo. Odstranili so mi, kar so lahko, ker še nisem imela otrok in niso hoteli poškodovati tkiva. Če bi bila starejša in že imela otroke, bi mi verjetno celoten del jajčnika odstranili, tako je zdravnica rekla. Po operaciji sem morala ostati v bolnišnici še dan dlje, ker so mi jajčnik tudi šivali. V glavnem, ni zgledalo najbolj obetavno. Počakali naj bi še do novega leta, nato pa priprave na IVF.

No in kaj se je zgodilo? V tretjem mesecu po operaciji sem spontano zanosila. Edino stvar, ki sem jo spremenila, je bila moja “glava” in razmišljanje. Začela se ukvarjati sama s sabo, odstranila negativne ljudi iz mojih misli in življenja, razmišljala pozitivno, telovadila, šla na dopust….uživala. Sedaj sem v 6.mesecu nosečnosti, z možem pričakujeva zdravega fantka in sva presrečna 🙂

Tako da punce, ne obupat! Nikoli! Obstajajo tudi lepe zgodbe in ta je ena izmed njih. Upam, da sem vam s svojo zgodbo kaj pomagala na poti k pozitivnemu razmišlljanju in zanositvi. Vse srečo 🙂

GajaJulija

New Report

Close