Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Ne obupajte

Ne obupajte

Rada bi podelila mojo izkusnjo z neplodnostjo.
Pri 35 letih sva se s partnerjem vkljucila v IVF postopke v Mb.
Diagnoza: jaz-
– en prehoden jajcevod
– pregrada v maternici
– endomentrioza (lazja oblika)
– izcrpana rezerva jajcnikov

partner- pocasni spremiji

1. postopek: 4 celice, vse oplojene, 2 vstavljeni: ni uspeha;
1 zameznjencek: ni uspeha
1 zarodek propade

2. Postopek (37 let)- 3 celice
– dve oplojeni, vstavljeni- en zarodek propade, drugi se obdrzi in rodim zdravo deklico ❤️

3. Postopek (40 let) – 2 celici, 1 oplojena, vstavljena: ni uspelo

4. Postopek (40 let) – 2 celici, 1 oplojena, vstavljena: nosecnost na neznani lokaciji, odmre

5. postopek (41 let)- 1 celica, oplojena, vstavljena: sprozen splav v 10 trdnu nosecnosti, ker plodu ne bije vec srcek (zelo mi je bilo hudo)

6. Postopek (42 let)- 1 celica, oplojena, vstavljena: rodila prekrasnega fantka ❤️

Vse postopke sva opravljala v Mariboru. Lahko samo pohvalim strokovnost in prijaznost osebja (razen sester na gin. oddelku, kjer so narocale za splav- zelo neprijazne in okrutne, se posebej sestra Marcela)!!

Imela sva sreco, res! In zelo sem hvalezna, da je tako, kot je. Pa vendar, imela sva tudi vztrajnost in upanje.
Morda vlijem pogum se kaksni med vami. Bitka z neplodnostjo je tek na dolgo progo. Ne obupajte. Zelim vam vse dobro in srecno!

Čestitke za dva otročka 🙂 meni si vlila upanje 🙂 verjamem, da ni bilo enostavno ampak pomebno je da sta partnerja složna in da ne obupaš . Tudi naju verjetno čaka umetna oploditev. Trudila sva se kar nekaj časa nato je uspelo , vendar ss v 7 tednu. Potem so ugotovili PCO, partner je HB zdrav. Spet sva se trudila in nič, zdaj čakam menstruacijo in potem na hsg, verjetno sledi tudi laparoskopija in potem kakor mi je G razložila dajo klomid in upanje na naravno zanositev s klomidom.
Me pa zanima si imela tuei hsg in laparo pred postopkom ? In koliko časa traja da začnejo s postopkom ? Je v Mb krajša čakalna doba v primerjavi z Lj ? Sama kar malo razmišljam, da bi šla v Dravlje , čakalne dobe ni in vsak drugi postopek je na koncesijo in vsak drugi samoplačniški .

Če si imela hsg in laparo ali lahko malo opišeš kako to poteka ?

Drugače pa čestitke , zgleda da res vse pride ob svojem času 🙂 verjamem , da je sreča neizmerna 🙂 upam, da bom tudi jaz nekoč lahko povedala pozitivno zgodbo 🙂

Melindaa od kje imas informacijo da je v dravljah vsak drugi postopek samoplacniski?

Imela sem laparoskopijo, histeroskopijo 2x, odstranitev pregrade v maternici, hsg pa ne, ker so pri laparoskopiji preverili prehodnost jajcevodov.
V Mb sem sla najbolj zato, ker punkcijo delajo s splosno narkozo (edini v Slo). Tega me je bilo zeeeelo strah na zivo..
cakalna doba se mi nikoli ni zdela dolga.
Srecno!!!!

Aja, se kako poteka…
Laparo je v splosni narkozi, skozi trebuh naredijo tri male reze, skozi katere uvedejo kamero in ostalo. Rane se hitro zacelijo, boli cisto malo in obicajno, ce je vse ok gres prihodnji dan domov. Res nic takega. Potem lahko gres v postopek mesec ali tri po posegu-odvisno kaj so delali. Ko vstopis v protokol, gre vse po avtomatizmu. Od prvega razgovora do prvega ivf postopka je dejansko minilo 1 leto.

Vse dobro!

Kleopatra hvala za razlago 🙂 zdaj mi je malo lažje , ker vidim, da očitno ni tako strašno to 🙂

Informacije imam samo z intrneta , s forumov kjer so punce , ki so bile tam v postopkih tako tudi napisale. 100% informacij kako tam poteka res nimam 🙂 sicer mi je pa vseeno , samo , da se že začne premikat to vse skupaj 🙂

Se mi je zdelo.Nobenega postopka ni treba placati, vsi so preko zdravstva.Placas le test za spolno prenosljive bolezni in pa se nek pregled.

To potem dobiš napotnico od osebne ginekologinje in greš lahko tudi v Dravlje ? Tam predvidevam , da čakalne dobe ni ali pa je manjša.
No lepo , da vem, da sem malo bolj informirana o tem , da bom vsaj takrat vedela kako in kaj 🙂

Ja tebi jo napiše ginekolog, partnerju pa osebni zdravnik. Midva sva v Dravljah prišla na vrsto za prvi pregled (posvet) v enem mesecu, pa tudi vse ostalo poteka zelo hitro.

New Report

Close